Świątek w finale! Chyba spieszyła się na Puchar Polski [WIDEO]

Live Media / Press Focus
Iga Świątek awansowała do finału turnieju WTA w Madrycie. Reprezentantka Polski potrzebowała nieco ponad godzinę, aby rozbić Madison Keys.
Pierwszy set to był prawdziwy popis Igi Świątek. Polka błyskawicznie doprowadziła do przełamania i budowała bezpieczną przewagę. Przy stanie 4:1 na korzyść Polki Madison Keys ponownie nie obroniła swojego podania. Skończyło się na 6:1 na korzyść liderki rankingu WTA.
Druga część należała do bardziej wyrównanych, chociaż też bez większych szaleństw ze strony Amerykanki. Dość powiedzieć, że przy wyniku 1:1 Świątek przełamała rywalkę.
Wyczyn ten powtórzyła w samej końcówce. Tym samym wygrała 6:3, a w konsekwencji 2-0 i zameldowała się w wielkim finale zawodów w Hiszpanii.
Na rozprawienie się z Keys Świątek potrzebowała godziny i 11 minut. Tym samym zakończyła rywalizację znacznie wcześniej niż piłkarze w Fortuna Pucharze Polski, chociaż to oni rozpoczęli zmagania wcześniej.
O kolejny tytuł Polka powalczy w sobotę 3 maja. Jej rywalką będzie zwyciężczyni pary Sabalenka/Rybakina.
Hubert Kowalczyk02 May · 17:25