Wielki powrót Rafaela Nadala! Legendarny Hiszpan wygrał w pierwszym meczu po roku przerwy [WIDEO]

Wielki powrót Rafaela Nadala! Hiszpan w swoim pierwszym meczu po blisko rocznej przerwie pokonał w dwóch setach Dominica Thiema. Awansował dzięki temu do drugiej rundy turnieju w Brisbane.
Ostatnim turniejem, w którym wziął udział Nadal, było zeszłoroczne Australian Open. Hiszpan odpadł z niego w trzeciej rundzie, a potem poświęcił się leczeniu kontuzji biodra.
Powrót do rywalizacji wypadł okazale dla 37-latka. Pierwsza partia była jeszcze wyrównana. Nadal wygrał ją 7:5. Druga stała pod znakiem jego dominacji. Rywalowi oddał zaledwie jednego gema. W obu setach nie brakowało efektownych zagrań z jego strony.
- Bardzo udany powrót Rafy Nadala. Kilka rozegranych punktów jakby wcale nie miał rocznej przerwy. Dobre tempo, przyspieszenie w odpowiednich momentach i pewna wygrana z Dominikiem Thiemem. Dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie. Przynajmniej po pierwszym meczu - podsumował Maciej Łuczak.
Marcin Karbowski02 Jan · 11:55