Wielki sukces Magdaleny Fręch! Polka gra dalej w Dubaju, może trafić na faworytkę turnieju

Magdalena Fręch gra dalej w Dubaju! Polska tenisistka pokonała Petrę Martić (6:4, 1:6: 6:2) i awansowała do 1/8 finału turnieju WTA.
W poniedziałek rozpoczął się turniej WTA w Dubaju. Dwa dni wcześniej do gry przystąpiła z kolei Magdalena Fręch. Polska tenisistka przebrnęła przez kwalifikacje, pokonując Arinę Rodionową oraz Julię Putincewą, dzięki czemu zameldowała się w głównej drabince zmagań.
W pierwszej rundzie rywalizacji Fręch sprawiła dużą niespodziankę. Polka ograła wyżej notowaną Jekaterinę Aleksandrową 2:0 (7:6, 6:3).
Tym razem przeciwniczką 26-latki była Petra Martić. Dla obu zawodniczek było to dopiero pierwsze bezpośrednie starcie. Dużo lepiej w ten pojedynek weszła Fręch.
Magdalena Fręch
PressFocus
Polska tenisista rozpoczęła mecz z Chorwatką od przełamania. W kolejnych gemach obie zawodniczki regularne punktowały przy swoim serwisie, co zapewniło Fręch triumf w pierwszym secie.
W drugiej partii role się odwróciły. Tym razem to Martić rozpoczęła tę odsłonę dużo pewniej. Pierwszy gem serwisowy Polki padł łupem 33-latki. Fręch nie potrafiła odpowiedzieć swojej rywalki. W efekcie Chorwatka przełamała ją raz jeszcze i wygrała drugiego seta wynikiem 6:1.
Ostatnia odsłona tego starcia, która miała zadecydować o triumfatorce tego meczu, przebiegła pod znakiem dużo lepszej gry łodzianki. Fręch przełamała rywalkę przy jej drugim oraz trzecim serwisie. Wywalczoną przewagę udało się dowieźć do samego końca seta, zwyciężając go 6:2.
Zwycięstwo Magdaleny Fręch nad Petrą Martić (6:4, 1:6, 6:2) pozwoliło Polsce awansować do 1/8 finału turnieju w Dubaju. W kolejnej rundzie 26-latka zagra z triumfatorką konfrontacji pomiędzy Wiktorią Azarenką i Jeleną Rybakiną.