"Wyp***dalać!". Znana tenisistka wpadła w szał [WIDEO]

Źródło: Twitter / @1gamesetmatch
Sofia Kenin nie kryła wzburzenia zachowaniem wygwizdujących ją włoskich kibiców. W odpowiedzi Amerykanka zaprezentowała prosty przekaz.
W 2020 roku Sofia Kenin znajdowała się na czwartym miejscu w rankingu WTA, a także grała w finale French Open z Igą Świątek. Od paru lat nie potrafi nawiązać do tych wyników. Nie została wobec tego rozstawiona w turnieju rangi WTA 1000 w Rzymie.
Amerykanka rozpoczęła wobec tego zmagania w stolicy Włoch od pierwszej rundy. Na początek mierzyła się z Lucią Bronzetti. Kontrowersje wzbudziły jednak warunki, w jakich toczył się pojedynek, gdyż tenisistki musiały rywalizować na mokrej nawierzchni.
Kenin próbowała zwrócić na to uwagę sędzi oraz supervisora turnieju. Spotkało się to z negatywną reakcją przebywających na trybunach kibiców, którzy wybuczeli i wygwizdali tenisistkę. Pikanterii dodawał fakt, że jej środowa rywalka pochodziła właśnie z Włoch.
Ostatecznie gra została wstrzymana przy padającym deszczu, przy wyniku 3:2 dla Bronzetti. Wznowiono ją po kilkunastu minutach. Bojowo nastawiona Kenin obroniła własne podanie i doprowadziła do wyniku 3:3. Zareagowała też na wcześniejsze gesty fanów.
- Wyp***dalać! - wykrzyczała 25-latka w kierunku nielicznych fanów zgromadzonych na korcie centralnym. Jej reakcję zarejestrowały liczne kamery, w związku z czym materiał szybko umieszczono w mediach społecznościowych.
Później Kenin wygrała następne trzy gemy i wyszła na prowadzenie w setach. W drugiej partii poszło jej jeszcze łatwiej. Ostatecznie Amerykanka zwyciężyła 6:3, 6:2 i awansowała do drugiej rundy. Zagra z Tunezyjką Ons Jabeur.
Michał Boncler09 May · 18:40
Źródło: Twitter