Znamy kolejną ćwierćfinalistkę Wimbledonu. Oto potencjalna rywalka Igi Świątek w finale turnieju

Susan Mullane-USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocu
Trwa rywalizacja w 1/8 finału Wimbledonu. Awans do najlepszej ósemki turnieju wywalczyła kolejna zawodniczka.
W niedzielę do ćwierćfinału żeńskiej odsłony Wimbledonu wywalczyły Iga Świątek, Elina Switolina, Jessica Pegula i Marketa Vondrousova. Polka zagra o półfinał z Ukrainką, a w razie zwycięstwa, czeka ją pojedynek z triumfatorką starcia Pegula vs Vondrousova.
Gdyby Świątek udało się awansować do wielkiego finału, tam trafiłaby na rywalkę z drugiej części "drabinki". Możliwe, że będzie nią Madison Keys. Amerykanka właśnie zameldowała się w ćwierćfinale turnieju.
Keys ograła 2:1 16-letnią Rosjankę, Mirę Andriejewą. Zwycięstwo nie przyszło jej jednak łatwo. Pierwszy set padł łupem 16-latki, która wygrała go do trzech.
Drugi był dużo bardziej zacięty. Andriejewa prowadziła już 3:0 i zanosiło się na niespodziankę, ale wtedy do gry wróciła Keys. Amerykanka doprowadziła do tie-breaka, gdzie pokonała Rosjankę 7:4.
W decydującym secie wątpliwości nie było. Keys wręcz zmiotła rosyjską tenisistkę z kortu, nie oddała ani jednego serwisu i zwyciężyła do dwóch, wykorzystując drugi z matchpointów.
O półfinał Madison Keys zagra z Aryną Sabalenką lub Jekatieriną Aleksandrową.
Tomasz Bratkowski10 Jul 2023 · 14:26