betclic

Walkower pewny? Scenariusze po skandalu w Albanii

Ostatnia aktualizacja: 31/07/15 07:14, Komentarzy: 2

11
2
Fot. ASInfo

Walkower dla Legii i ogromna kara finansowa dla Kukesi - to najprawdopodobniejszy scenariusz po  incydencie w trakcie czwartkowego meczu w eliminacjach Ligi Europy

Spotkanie między Kukesi i Legią zostało przerwane i zakończone w 53 minucie. Powodem decyzji sędziego było skandaliczne zachowanie albańskich chuliganów. Gdy Legia cieszyła się z gola na 2:1, z trybun został rzucony kamień, który trafił Ondreja Dudę w głowę. Po kilkuminutowym zamieszaniu oraz rozmowach przedstawicieli UEFA z sędziami i trenerami zadecydowano o zakończeniu meczu.

- Decyzja UEFA w sprawie ostatecznego wyniku rywalizacji najprawdopodobniej zapadnie w piątek. O wszystkim przesądzi raport delegata - mówił portalowi sport.pl delegat UEFA Kazimierz Oleszek. - Spodziewam się walkowera dla Legii i ogromnej kary finansowej dla Kukesi. Rewanż w Warszawie raczej się odbędzie. Nie zostałby rozegrany tylko w przypadku wykluczenia Albańczyków z europejskich pucharów. To też jest możliwe. Paleta kar jest bogata.

Jeśli UEFA zadecydowałaby o wyrzuceniu Albańczyków z pucharów, to zaplanowany na przyszły czwartek rewanż nie zostałby rozegrany.

Incydenty na stadionie w Tiranie rozpoczęły się już w przerwie meczu. Kibice obu drużyn starli się na trybunach. - To też mogło mieć wpływ na decyzję o przedwczesnym zakończeniu tego meczu. Przedstawiciele UEFA uznali, że panująca sytuacja na tyle zagrażała bezpieczeństwu, że nie ma już sensu wznawiać tego meczu - stwierdził Oleszek. 

Polski działacz dodaje, że Legia też może spodziewać się kary, ale sankcje będą zdecydowanie mniej surowe, niż te nałożone na Albańczyków.
Źródło: Sport.pl/ onet.pl
Dodaj komentarz
Kapitan
chamstwo
Zarejestrowany od: 1462 dni
Ilość komentarzy: 7321
Oceny: +39156
Kibicuje:
Juventus Turyn
31.07.2015 / 14:41:33
Co za bydło
Junior starszy
zaba77
Zarejestrowany od: 1620 dni
Ilość komentarzy: 278
Oceny: +3583
Kibicuje:
PSG AC Milan Real Madryt
31.07.2015 / 10:09:29
Albanczyków wgl powinni wykluczyc z wszystkich rozgrywek klubowych i miedzypanstwowych.. nie tak dawno tez był jakis skandal w Albanii w czasie eliminacji mistrzostw europy ,i widac sie nic nie nauczyli..