Bartosz Zmarzlik mistrzem świata po raz czwarty! Spektakularny sukces Polaka [WIDEO]

Marcin Karczewski/Pressfocus
Bartosz Zmarzlik po raz czwarty został mistrzem świata. Reprezentant Polski przypieczętował triumf podczas Grand Prix w Toruniu.
W przeszłości Zmarzlik trzykrotnie zdobywał indywidualny tytuł mistrza świata. Polak triumfował w latach 2019, 2020 i 2022.
Przed decydującym Grand Prix 28-latek zajmował pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego przewaga nad drugim Fredrikiem Lindgrenem wynosiła sześć punktów.
W swoim pierwszym dzisiejszym występie Szwed zdobył dwa oczka, ustępując Patrykowi Dudkowi. Po chwili Zmarzlik w pięknym stylu wygrał bieg.
W kolejnym wyścigu Lindgren dołożył dwa punkty, ponieważ jako pierwszy na mecie zameldował się Leon Madsen. Szwed odrobił jedno oczko do Zmarzlika, którego w następnym biegu wyprzedzili Luke Becker i Kai Huckenbeck.
W końcu doszło do bezpośredniego starcia dwóch kandydatów do tytułu. Zmarzlik potwierdził klasę, wygrał dziesiąty bieg i powiększył przewagę nad Lindgrenem o kolejne dwa punkty. W kolejnym wyścigu Max Fricke wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej.
W 15. biegu Lindgren odniósł zwycięstwo, chociaż już na pierwszym okrążeniu zahaczył o bandę reklamową. 38-latek dojechał na metę z kawałkiem materiału wkręconym w koło.
Zmarzlik w pięknym stylu wygrał pierwszy półfinał, będąc szybszym od Patryka Dudka, który również uzyskał awans do decydującego biegu. Drugi półfinał padł łupem Lindgrena, który dojechał przed Madsenem.
W finale Zmarzlik potwierdził, że zasługuje na tytuł mistrza świata. Polak fantastycznie wystartował, utrzymał prowadzenie i dojechał do mety jako pierwszy, a za nim uplasowali się kolejno Lindgren, Madsen i Dudek.
Adam Kłos30 Sep 2023 · 21:38