Madsen został nominowany do Sportowej Osobowości Roku w Danii

Stefan Holm / shutterstock.com
Leon Madsen został nominowany do nagrody Sportowej Osobowości Roku w Danii - informuje oficjalny serwis Speedway Grand Prix.
Żużlowiec forBET Włókniarza Częstochowa w minionym sezonie wywalczył srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. Debiutujący w cyklu Grand Prix filigranowy Skandynaw w klasyfikacji generalnej zgromadził zaledwie dwa punkty mniej od triumfującego Bartosza Zmarzlika.
Madsen wygrał najbardziej prestiżowe zawody w Warszawie, Cardiff oraz Toruniu, gdzie zwyciężył w siedmiu wyścigach. Z drużyną częstochowskich "Lwów" zdobył brązowy medal w rozgrywkach PGE Ekstraligi 2019.
- Czuję się zaszczycony nominacją i znalezieniem się w takim wybitnym gronie - napisał Madsen na Instagramie. Zwycięzca Sportowej Osobowości Roku w Danii zostanie ogłoszony na uroczystej gali, którą zaplanowano na 4 stycznia.
W gronie jury znaleźli się książę koronny Frederik oraz Michael Laudrup. Jedynym żużlowcem w Danii, który otrzymał taką nagrodę był Nicki Pedersen w 2003 roku.