Polacy mistrzami Europy! Gigantyczny sukces naszych żużlowców

Marcin Karczewski / pressfocus
Polscy żużlowcy po raz kolejny w historii pokazali klasę. Biało-czerwoni w wielkim stylu wygrali Drużynowe Mistrzostwa Europy organizowane w Grudziądzu.
Zawody te odbyły się po raz trzeci w historii. Dwie poprzednie edycje wygrali reprezentanci Polski. Teraz naszymi rywalami byli Czesi, Duńczycy i Szwedzi.
Polacy od początku sobotnich zmagań potwierdzili, że mają chrapkę na obronę tytułu. W pierwszym biegu Bartosz Zmarzlik zdobył trzy punkty, wyprzedzając Kima Nilssona, Madsa Hansena i Vaclava Milika.
Po chwili jako pierwszy na metę dotarł Patryk Dudek. Z kolei Piotr Pawlicki zdobył dwa oczka, uznając wyższość Andersa Thomsena. W szóstym biegu Zmarzlik przybliżył Polskę do zwycięstwa, dokładając kolejne trzy punkty.
W ślady lidera naszej kadry poszli bracia Piotr i Przemysław Pawliccy, wygrywając swoje biegi. Do małej niespodzianki doszło w 11. wyścigu, kiedy Zmarzlik zajął trzecie miejsce, za Fredrikiem Lindgrenem i Andersem Thomsenem.
Czterokrotny mistrz świata zrehabilitował się w 17. biegu. Zmarzlik zdobył trzy punkty, które przypieczętowały triumf Polski. Przed trzema ostatnimi wyścigami biało-czerwoni mieli na koncie 44 punkty, o 12 więcej od drugiej Danii. Dalej uplasowali się Szwedzi (16 punktów) i Czesi (9 punktów).
W trzech ostatnich biegach Polacy nie spuścili z tonu. Ostatecznie zdobyli 51 z 60 możliwych punktów. Drudzy Duńczycy zgromadzili jedynie 35 oczek.
Adam Kłos06 Apr · 16:05