Kapitalny mecz polskiego pomocnika w lidze rosyjskiej. Dwa gole w siedem minut! [WIDEO]

Kolejny Polak z golami w rosyjskiej ekstraklasie. Rafał Augustyniak strzelił dwa gole dla Uralu Jekaterynburg w wyjazdowym meczu z Krasnodarem. Było 2:2.
Mecz zaczął się lepiej dla gospodarzy. Już po dwunastu minutach wynik spotkania otworzył Sulejmanow.
Goście doprowadzili do wyrównania po przerwie. W 52 minucie Augustyniak dostał piłkę przed polem karnym, wykorzystał swobodę zostawioną przez rywali i mocnym, płaskim uderzeniem trafił do bramki.
Siedem minut później Augustyniak strzelił swojego drugiego gola. Jeden z obrońców Krasnodaru wybił piłkę z pola karnego w taki sposób, że ta spadła prosto na nogę stojącego na linii "szesnastki" Polaka. Ten bez zastanowienia uderzył z woleja. Gol!
Ural nie utrzymał prowadzenia do końca spotkania. W 86. minucie wynik na 2:2 ustalił Cabella.
Dla Augustyniaka był to szesnasty występ w tym sezonie ligi rosyjskiej. Wcześniej strzelił jednego gola.
To udana kolejka dla Polaków występujących w rosyjskiej ekstraklasie. W sobotę bramkę dla Lokomotiwu zdobył Grzegorz Krychowiak. Więcej na ten temat TUTAJ.
Marcin Karbowski28 Feb 2021 · 19:08