Skromny triumf ekipy Zielińskiego w Lidze Mistrzów! Udane występy Frankowskiego i Grabary [WIDEO]

Pressinphoto/Pressfocus
Za nami kolejny udany wieczór z Ligą Mistrzów. W dzisiejszych spotkaniach nie brakowało goli i popisów polskich piłkarzy.

Grupa A

Galatasaray - Bayern
Dzisiejszy wieczór w Lidze Mistrzów rozpoczął się od zwycięstwa Bayernu 3:1. Podopieczni Thomasa Tuchela zdobyli komplet punktów, chociaż przez większą część meczu znacznie lepiej prezentowali się piłkarze Galatasaray.
Ekipa z Turcji nie wygrała z powodu nieskuteczności Mauro Icardiego, Lucasa Torreiry i Kerema Akturkoglu. Bohaterem "Die Roten" został z kolei Harry Kane, który strzelił gola i zanotował asystę, co możecie zobaczyć TUTAJ.
Manchester United - Kopenhaga
"Czerwone Diabły" wygrały z Kopenhagą 1:0 i zdobyły swoje pierwsze punkty w tej edycji Ligi Mistrzów. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Harry Maguire.
Mimo porażki Kamil Grabara pokazał się z bardzo dobrej strony. Reprezentant Polski błysnął choćby spektakularną interwencją po strzale Christiana Eriksena. W końcówce golkiper zatrzymał również Alejandro Garnacho.
W ostatniej akcji meczu Kopenhaga mogła doprowadzić do remisu. Andre Onana obronił jednak rzut karny, o czym więcej TUTAJ.

Grupa B

Lens - PSV
Lens zremisowało 1:1 z PSV. Kolejny raz w tej edycji Ligi Mistrzów z dobrej strony pokazał się Przemysław Frankowski. Polak zanotował ładną asystę, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.
Wicemistrzowie Francji zajmują obecnie drugie miejsce w grupie B. Strata do liderującego Arsenalu wynosi tylko jeden punkt.
Sevilla - Arsenal
"Kanonierzy" wygrali 2:1 na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Bohaterami wicemistrzów Anglii zostali Gabriel Martinelli i Gabriel Jesus, co możecie zobaczyć TUTAJ.

Grupa C

Union Berlin - Napoli
Początek meczu Unionu z Napoli był niezwykle intensywny. W krótkim odstępie czasu problemy zdrowotne zgłosili Sheraldo Becker i Natan. Ostatecznie obaj byli jednak w stanie kontynuować grę.
Wydawało się, że wynik spotkania otworzy Robin Gosens. Gol reprezentanta Niemiec nie został uznany z powodu pozycji spalonej.
Z kolei Napoli miało gigantyczny problem z kreowaniem groźnych sytuacji. W pierwszej połowie mistrzowie Włoch nie oddali ani jednego celnego strzału.
Przebudzenie "Azzurrich" nastąpiło dopiero po przerwie. W 65. minucie Giacomo Raspadori trafił do siatki, wykorzystując asystę Chwiczy Kwaracchelii.
Napoli ostatecznie wygrało 1:0. Piotr Zieliński spędził na murawie 90 minut, notując w tym czasie jedno kluczowe podanie i pięć wygranych pojedynków.
Braga - Real Madryt
Kolejne zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów odniósł Real Madryt. "Królewscy" pokonali Bragę 2:1, a pierwszą bramkę od ponad dwóch miesięcy zdobył Rodrygo, o czym więcej TUTAJ.

Grupa D

Inter - Salzburg
Austriacy postraszyli dziś finalistów poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Wynik meczu otworzył Alexis Sanchez, ale na początku drugiej połowy do remisu doprowadził Oscar Gloukh.
Zwycięstwo "Nerazzurrim" zapewnił Hakan Calhanoglu. Reprezentant Turcji wykorzystał rzut karny, dzięki czemu Inter wygrał 2:1.
Benfica - Real Sociedad
Benfica przegrała trzeci mecz w tej edycji Ligi Mistrzów. Real Sociedad pokonał "Orły" 1:0 po bramce Braisa Mendeza. Baskowie przewodzą grupie D, mając siedem punktów, tyle samo, co drugi Inter.