Niesamowita wygrana Bayernu Monachium! Harry Kane bohaterem, rywale marnowali okazję za okazją [WIDEO]

Niesamowita wygrana Bayernu! Harry Kane bohaterem, rywale marnowali okazję za okazją [WIDEO]
Bayern Monachium miał gigantyczne problemy w meczu z Galatasaray. Podopieczni Thomasa Tuchela zdołali jednak wywieźć ze Stambułu korzystny wynik, wygrywając 3:1.
Gospodarze odważnie rozpoczęli to spotkanie. W 4. minucie Mauro Icardi oddał groźny strzał, po którym piłka przeleciała obok słupka. Po chwili niecelnie uderzył również Kerem Akturkoglu.
W 8. minucie nastąpiła konkretna odpowiedź Bayernu. Leroy Sane dograł do Kingsleya Comana, który płaskim strzałem pokonał Fernando Muslerę. Poważny błąd w tej akcji popełnił Kazimcan Karatas.
Akturkoglu mógł błyskawicznie doprowadzić do remisu. Turek efektownie złożył się do uderzenia wolejem, ale Sven Ulreich zdołał sparować piłkę na rzut rożny. W kolejnej akcji golkiper Bayernu popełnił błąd, wykładając piłkę pod nogi Akturkoglu. Zawodnik "Galaty" zmarnował tę okazję, strzelając nad poprzeczką.
Bawarczycy głównie atakowali poprzez szybkie kontrataki. W jednej z akcji Leroy Sane urwał się rywalom, ale zwlekał z podaniem i stracił piłkę na rzecz Abdulkerima Bardakciego.
W 23. minucie Karatas posłał precyzyjne podanie do Icardiego po wrzucie z autu. Argentyńczyk główkował w słupek. Kilkadziesiąt sekund później Lucas Torreira huknął nad bramką.
W 28. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Galatasaray. Joshua Kimmich sfaulował Icardiego niebezpiecznym wślizgiem. Napastnik sam podszedł do piłki i zamienił jedenastkę na gola po uderzeniu a'la Panenka.
Pod koniec pierwszej połowy Wilfried Zaha urwał się na lewym skrzydle. Iworyjczyk próbował podać do Icardiego, jednak futbolówkę wybił Matthijs de Ligt. W 45. minucie Joshua Kimmich stracił piłkę pod własną bramką. Icardi nie wykorzystał okazji, uderzając obok słupka.
Na początku drugiej połowy "Galata" kontynuowała napór na bramkę Ulreicha. W 55. minucie zbyt mocny strzał oddał Torreira. Chwilę później Urugwajczyk trafił w boczną siatkę. W kolejnej akcji Icardi próbował zdobyć bramkę piętą, ale został zablokowany.
Turcy atakowali, ale to Bayern zdobył drugą bramkę. W 74. minucie niewidoczny dotychczas Harry Kane odnalazł się w polu karnym i na raty pokonał Muslerę.
Trafienie Anglika podłamało gospodarzy. W 79. minucie Kane do gola dołożył jeszcze asystę przy trafieniu Jamala Musiali.
Bayern wygrał 3:1, dzięki czemu z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce w grupie A. Galatasaray jest drugie, wyprzedzając Kopenhagę i Manchester United.
Adam Kłos24 Oct 2023 · 20:38