Spisek? Albańskie media po meczu Legii

Ostatnia aktualizacja: 31/07/15 11:45, Komentarzy: 16

1
16

Incydent był zainspirowany zachowaniem polskich kibiców - uważają albańskie media po skandalu w trakcie meczu Kukesi z Legią w Lidze Europy.

Spotkanie między Kukesi i Legią zostało przerwane i zakończone w 53 minucie. Gdy Legia cieszyła się z gola na 2:1, z trybun został rzucony kamień, który trafił Ondreja Dudę w głowę. Po kilkuminutowym zamieszaniu zakończeniu meczu.

Albańskie media bagatelizują zajście. Niektóre z nich piszą nawet o "spisku UEFA".

"Rzucenie kamienia, którym trafiono jednego z graczy Legii, spowodował przerwanie meczu w najlepszym momencie, gdy oba zespoły strzeliły po golu. Święto futbolu w mgnieniu oka zamieniło się w negatywne wydarzenie, które długo będzie ciążyć na barkach albańskiego futbolu. Chuligańskie incydenty były inspirowane zachowaniem polskich fanów i zostały skopiowane przez Albańczyków, którzy próbowali atakować cieszących się piłkarzy Legii. Atak na Dudę był już drugim incydentem, bo pod koniec pierwszej połowy kibice z Polski usiłowali przebić się przez kordon policyjny, by doprowadzić do bójki" - można przeczytać na stronie internetowej telewizji Top Channel.

Z kolei portal Minuta90 uważa, że doszło do spisku wymierzonego w albański futbol. Miałby on mieć związek z meczem Serbii z Albanią w eliminacjach mistrzostw Europy. Komiska Dyscyplinarna UEFA przyznała walkower Serbom, ale tę decyzję uchylił Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie.

"Nie można wykluczyć, że sytuacja z Dudą była teatrem opracowanym z pomocą UEFA. Kukesi grożą poważne konsekwencje z racji tego, że klub ten był gospodarzem meczu. Z wyjątkiem walkowera możliwa jest także 5-letnia dyskwalifikacja w europejskich pucharach" - pisze albański portal.

Praktycznie pewne jest, że UEFA przyzna Legii walkower. Z kolei Kukesi grożą wysokie kary finansowe, a nawet wykluczenie z europejskich pucharów.
Źródło: WP / Onet