Bandycki faul, dwie czerwone kartki i... dwa odwołane rzuty karne. Brazylia zremisowała z Ekwadorem [WIDEO]

Autor: Marcin Karbowski 28 sty 2022 | 00:10
Ekwador zremisował u siebie z Brazylią 1:1 w eliminacjach mistrzostw świata. Mecz miał kuriozalny przebieg.
Goście objęli prowadzenie już w 6. minucie. W zamieszaniu po rzucie rożnym z bliska piłkę do bramki wepchnął Casemiro.
Ekwador bardzo szybko zaczął grać w osłabieniu. Po kwadransie z boiska wyleciał Alexander Dominguez, który brutalnie zaatakował Matheusa Cunhę. Trafił go podeszwą buta w szyję. Napastnik Atletico do końca meczu grał z opatrunkiem.
Gra została wznowiona po kilku minutach. Najpierw Philippe Coutinho chybił z rzutu wolnego, a niedługo później siły na boisku się wyrównały. Z boiska po drugiej żółtej kartce wyleciał Emerson Royal.
Na tym zamieszanie się nie skończyło. W 26. minucie sędzia pokazał kolejną czerwoną kartkę - tym razem po faulu na Ennerze Valencii zobaczył ją Alisson. Decyzja utrzymała się w mocy przez pięć minut - po obejrzeniu powtórki Wilmar Roldan ją zweryfikował i dał bramkarzowi Liverpoolu żółtą kartkę.
Mecz był brzydki, szarpany, mnożyły się przerwy. Dość powiedzieć, że pierwsza połowa została przedłużona aż o dziesięć minut!
Krótko po przerwie piłka wpadła do bramki Brazylii. Gol nie został jednak uznany, bo Estupinan, który przy nim asystował, wygarnął piłkę zza linii końcowej.
Reprezentant Ekwadoru dał o sobie znać jeszcze raz kilka minut później. Tym razem upadł w polu karnym, a sędzia Roldan pierwotnie podyktował rzut karny. Jeszcze raz zmienił swoją decyzję po obejrzeniu powtórki.
Brazylijczycy grali pasywnie, niewiele proponowali w ofensywie. Zostali ukarani w 75. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do bramki trafił Torres.
Do końca meczu bardziej aktywni byli gospodarze. Wydawało się, że nagrodę otrzymają w doliczonym czasie gry. Znów sędzia przyznał im rzut karny, ale znów... tylko na moment. Po kilku minutach i ta jedenastka została anulowana. Żaden gol już nie padł.
Brazylia nadal prowadzi w grupie i jest już pewna awansu do mistrzostw świata. Ekwador zajmuje trzecie w tabeli.
27 sty 2022 | 22:00 (zakończony)

Przebieg meczu

1'
Emerson
6'
Casemiro
20'
Emerson
42'
Rafinha
49'
M. Estrada
(anulowano)
55'
Rzut karny
(anulowano)
62'
(V. Junior)
Antony
(Rafinha)
66'
E. Preciado
R. Caicedo
(A. Preciado)
75'
F. Torres
(asysta G. Plata)
85'
M. Carcelen
(M. Estrada)
(M. Caicedo)
90'
2'
Rzut karny
(anulowano)
90'
4'