Bodo/Glimt miażdży w eliminacjach Ligi Mistrzów. Aż osiem goli! [WIDEO]

Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Bodo/Glimt z przytupem awansowało do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Drużyna z Norwegii rozbiła Linfield aż 8:0.
Pierwszy mecz zakończył się niespodziewanie. Linfield na własnym boisku wypracowało skromną zaliczkę. Wygrało 1:0.
Bodo/Glimt w rewanżu rozstrzynęło losy awansu w niespełna pół godziny. Norwegowie w 29. minucie prowadzilio już 4:0 po golach Vetlesena, Boniface'a, Pellegrino i Saltnesa. Przedniej urody był gol trzeciego z nich.
W dodatku goście grali w osłabieniu, bo czerwną kartkę otrzymał Milar.
Trener Kjetil Knutsen w przerwie dokonał trzech zmian - boisko opuścili m.in. strzelcy goli Boniface i Saltnes. Nie wpłynęło to jednak na grę gospodarzy. Bodo/Glimt kontynuowało strzelanie.
Po przerwie mistrzowie Norwegii dołożyli kolejne cztery gole. Ich autorami byli Espejord, Pellegrino, Sampsted i Espejord.
Bodo/Glimt w kolejnej rundzie zagra ze zwycięzcą dwumeczu Żalgiris - Malmoe.
Marcin Karbowski27 Jul 2022 · 20:06
Źródło: Twitter