Bułka o hierarchii w bramce reprezentacji Polski po odejściu Szczęsnego. Postawił sprawę jasno

Bułka o hierarchii w bramce reprezentacji Polski po odejściu Szczęsnego. Postawił sprawę jasno
Rafał Oleksiewicz/Pressfocus
Marcin Bułka rozgrywa znakomity sezon w barwach Nicei. 24-latek uważa, że ma wszystko, by zastąpić Wojciecha Szczęsnego w roli pierwszego bramkarza reprezentacji Polski.
Bułka w tym sezonie notuje niezwykłe statystyki. Polak w trzynastu kolejkach Ligue 1 zanotował aż dziesięć czystych kont. Do tej pory dał się pokonać zaledwie cztery razy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Takie dane muszą przykuwać uwagę klubów silniejszych od Nicei. Sam zainteresowany przyznał, że liczy, że w przyszłości będzie grał w klubie z najwyższej półki. Do tej pory był związany z Chelsea czy PSG, ale pełnił tam rolę rezerwowego.
- Nie zamykam się na żadne opcje, moim marzeniem od dziecka była Premier League. To najsilniejsza liga na świecie, która dostarcza mnóstwa emocji i w której jest wiele znakomitych klubów. Na razie jestem zadowolony z tego, co mam i szanuję miejsce, w którym się znajduję. Ale jestem ambitny i kiedyś chciałbym zagrać w klubie z samego topu - powiedział Bułka w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".
Dobre występy w Nicei mogą być dla Bułki nie tylko przepustką do silniejszego klubu, ale także do roli pierwszego bramkarza reprezentacji Polski. Wiele wskazuje na to, że po mistrzostwach Europy z kadrą skończy Wojciech Szczęsny. Szykują się zatem przetasowania w hierarchii w bramce biało-czerwonych. Obecnie drugim bramkarzem reprezentacji jest Łukasz Skorupski. Wydaje się, że mocno powinny stać też akcje Kamila Grabary.
Bułka nie zamierza odpuszczać. Jego odpowiedź na pytanie, czy dzięki dobrym występom w tym sezonie znajdzie się na pole position do objęcia schedy w kadrze po bramkarzu Juventusu, była zdecydowana.
- Myślę, że tak. A może, patrząc na moją obecną formę i potencjał oraz na moje ostatnie występy, to już na nim jestem? Decyzja będzie zależała od trenera - podsumował Bułka.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski27 Nov 2023 · 08:39
Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Przeczytaj również