Duża niespodzianka na Stamford Bridge! Burnley urwało punkty Chelsea [WIDEO]

Autor: Adam Kłos 6 lis 2021 | 17:54
Miało być łatwo, miło i przyjemnie i do pewnego czasu tak właśnie było. Chelsea dominowało nad rywalem z Burnley, ale nie wystarczyło to do zgarnięcia trzech punktów. Ekipa z Londynu jedynie zremisowała 1:1.
Przerażająca przerwa na reprezentacje lada chwila, ale przedtem trzeba zagrać w czymś poważnym. Na przykład w 11. kolejce Premier League. Pierwsze zwycięstwo Thomasa Tuchela jako menedżera Chelsea przyszło w jego drugim meczu, właśnie przeciwko Burnley na Stamford Bridge ostatniego dnia stycznia tego roku. Już wtedy mogliśmy dostrzegać, jak powstają fundamenty zwycięskiego zespołu. Tym razem “The Blues” podchodzili do rywalizacji z piłkarzami Seana Dyche’a z poziomu drużyny z 4 ligowymi wygranymi z rzędu.
Jak łatwo było przypuszczać, triumfatorzy ostatniej edycji Ligi Mistrzów ruszyli do zmasowanych ataków. Nick Pope miał ręce pełne roboty, długo jednak utrzymywał czyste konto. W 30. minucie mieliśmy do czynienia z iście hokejowym wejściem. Kai Havertz w pełnym biegu dośrodkował futbolówkę, a obrońca “The Clarets” jeszcze potraktował go z “bodiczka” i Niemiec wypadł za reklamy otaczające murawę. Po chwili 22-latek wrócił do gry i… w pierwszym kontakcie strzelił bramkę. Reece James posłał doskonałego krosa w pole karne, Havertz musiał jedynie dostawić głowę i pokonać Pope’a. Tak się stało.
Szczególnie dobry mecz rozgrywał James. Prawy wahadłowy “The Blues” co jakiś czas gnębił defensywę dokładnymi wrzutkami. Po jednej z nich w drugiej połowie Thiago Silva mógł zaskoczyć bramkarza rywali, ale trafił w słupek. W 59. minucie Havertz powinien mieć na koncie dublet, ale z 8 metrów strzelił wysoko ponad bramką.
Napór trwał, a piłkarze Tuchela prawie nie wychodzili z połowy gości. Do 70. minuty oddali 20 strzałów, w tym 4 celne. Swoje doskonałe szanse marnowali m.in. Ross Barkley czy Callum Hudson-Odoi. Przeciwnicy tylko raz próbowali zaskoczyć Edouarda Mendy’ego…
Nagle nastąpiło załamanie. Chelsea oddało inicjatywę, Burnley zaczęło coraz częściej podchodził w “szesnastkę” “The Blues”. I co? Przyszła 79. minuta. Poszła jedna długa piłka w pole, niekryty Jay Rodriguez zgrał głową do Mateja Vydry, a ten tylko dopełnił formalności. 1:1! Zapachniało niespodzianką.
Gospodarze rzucili się do ataku, ale bramka Pope’a pozostawała “zaczarowana”. Chelsea utrzyma pozycję lidera po 11. kolejce, jednak Liverpool będzie miał jutro okazję zbliżyć się do londyńczyków na jeden punkt, jeśli wygra spotkanie z West Hamem.
1 - 1
06 lis 2021 | 16:00 (zakończony)

Przebieg meczu

61'
(C. Wood)
73'
R. Loftus-Cheek
76'
M. Cornet
84'
J. Tarkowski
88'

1504 PLN

Oferta powitalna 1504 PLN złożona z aż trzech bonusów! 235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 22

6 lis 2021 17:59
0
Co to kurwa jest za wstęp "Przerażająca przerwa na reprezentacje lada chwila, ale przedtem trzeba zagrać w czymś poważnym" 😆😆

7 lis 2021 11:59
0
Przerażające to są teksty na meczykach... xD
6 lis 2021 17:57
0
Ciekawe ile kuponów przez to padło dziś ;)
6 lis 2021 18:27
0
Mój
6 lis 2021 18:02
0
Chelsea zremisowała na własne życzenie. Dominowali praktycznie cały mecz, sytuacje mieli, w pole karne co chwilę wchodzili, ale nie strzelili drugiego gola. Natomiast bycie pewnym siebie z tylko jednym golem przewagi to strzał w stopę.
6 lis 2021 18:07
0
Czy osoba, która pisała ten artykuł, to jakiś aspirujący student dziennikarstwa? Tekst jest co najmniej dziwnie napisany.
6 lis 2021 18:19
0
Albo ktoś najebany już na wieczór albo ktoś bezmyślnie użył translatora w kilku miejscach.
6 lis 2021 18:05
0
Następnym razem proszę nie porównywać prześmiewczo Man Utd do Burnley, bo dziś UNITED na pewno nie wywiozłoby punktu że Stamford.
0
Mam nadzieję, że Tuchel niektórych ostro opierdoli w szatni za, to samolubne kończenie akcji. Pope na pewno dzisiaj świetnie bronił, ale mogliśmy ten mecz zakończyć o wiele szybciej, a tak tylko remis.
0
Za to, co zagrali w ataku, powinni oddać tygodniówkę. Havertz nigdy się nie spłaci. Ten gość nadaje się tylko na Bundesligę. Zero szybkości, gra jakby miał wywalone i to marnowanie setek w każdym meczu. Typowy mecz, gdzie jedna drużyna gra, ale nie potrafi strzelić bramki ze stuprocentówek, a druga robi jedną akcję na mecz i strzela.
6 lis 2021 18:08
0
Tu się zgodzę. Na murawie jest jakiś taki niemrawy. Nadrabia jedynie wzrostem. Co jak na ligę angielską jest za mało. Identycznie sytuacja wyglądała w przypadku Abrahama
6 lis 2021 19:05
0
Z taką grą mogą zapomnieć o mistrzostwie, to była idealna okazja żeby odskoczyć liverpoolowi i city, ale niestety to się później zemści. Barkley spieprzył 100%
6 lis 2021 18:48
0
Kto pisał ten artykuł?
6 lis 2021 19:33
0
To jest piłka są przypadki i nieprzypadki gra nieodwierciedla tego co gra przyciwnik to Premiera Ligue.
6 lis 2021 21:46
0
No to Chelsea dało dupy z takim Burnley co nic nie grało mieć tyle sytuacji i z takim zespołem co walczy o utrzymanie tylko jeden gol i remis u siebie.Żenada Przy tylu sytuacjach i strzałach to Chelsea powinno mieć minimum z 3 gole.
6 lis 2021 18:31
0
Oj Manchester Utd to bedzie miał ciężko z każdym póki na łąwce będzie ten trener cebulak
7 lis 2021 10:06
0
Chelsea jak robi droższe transfery to zawsze niewypał . Havertz Werner ziyech grają przecietnie. Lukaku też będzie niewypałem a kosztował sporo. Kępa to samo xd nie oszukujemy się ale drogie transfery Chelsea nie wychodzą.
6 lis 2021 18:29
0
Chelsea nie przypadkowo kiedyś nosiła przydomek emeryci. Powinni zmienić na dziady, a nie the blues.
6 lis 2021 18:06
0
A mówiło się o takiej dojrzałości Chelsea i że pewnie kroczą po tytuł :D. Walka o mistrza będzie łeb w łeb.
6 lis 2021 19:37
0
Kto mowił, że pewnie kroczą po tytuł? Przecież takie wpadki są jak najbardziej na miejscu. Chyba nie zapomniałeś o zeszłym tygodniu vs Brighton?
Nikt się wtedy nie cieszył ze zdobycia tytułu, tylko zwiększenia różnicy punktów.
A jeżeli oni nie grają dojrzale, to kto Twoim zdaniem gra?
8 lis 2021 19:14
0
Tylko przez nie skutecznosc chelsea nie wygrala tego meczu. Dominowali w tym meczu i nic z tego nie wynikalo.
8 lis 2021 19:35