FC Barcelona pierwszym finalistą Superpucharu Hiszpanii! Ter Stegen momentami dokonywał cudów

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 13 sty 2021 | 23:40
FC Barcelona została pierwszym finalistą Superpucharu Hiszpanii. Bohaterem "Blaugrany" został Marc-Andre ter Stegen, który fenomenalnie bronił kolejne strzały rywali, aby w końcu okazać się kluczowym piłkarzem w serii rzutów karnych.
Pierwszy bardzo duży problem "Blaugrana" miała już przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Kontuzja wykluczyła bowiem z gry Leo Messiego. Ronald Koeman nie chciał ryzykować pogorszenia jego stanu zdrowia, więc nie umieścił go nawet na ławce rezerwowych.
Pierwsze minuty należały do drużyny z Kraju Basków. Dobrą okazję miał między innymi Isak, lecz główkował nad poprzeczką. Niecelnie uderzał też Portu, a Ter Stegen poradził sobie z próbą Le Normanda.
Na początku drugiego kwadransa gry Isak stanął oko w oko z niemieckim golkiperem, jednak to zawodnik Barcelony wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Po stronie wicemistrzów Hiszpanii aktywny był Martin Braithwaite.
To właśnie Duńczyk miał spory udział przy golu na 1:0. W 39. minucie dobrze wypatrzył Antoine'a Griezmanna, Francuz dośrodkował z lewej strony na głowę Frenkiego de Jonga, który z bliska wykończył akcję.
Niedługo po przerwie Real Sociedad doprowadził do wyrównania. De Jong zagrał ręką w polu karnym, a arbiter podyktował rzut karny, zamieniony na gola przez Mikela Oyarzabala.
W odpowiedzi wynik próbował zmienić Griezmann, któremu świetnie dogrywał Sergio Busquets, lecz Francuz przestrzelił. W 65. minucie po znakomitej akcji minimalnie pomylił się Ousmane Dembele. Bramkarz Realu obronił za to uderzenie Pedriego, niecelną probę oddał również Clement Lenglet.
Finalnie do rozstrzygnięcia spotkania potrzeba była dogrywka, bo recepty na Ter Stegena nie znaleźli także Baskowie. Niemiecki golkiper w 94. minucie uratował za to "Dumę Katalonii" przed stratą gola, znakomicie interweniując po zmierzającym pod poprzeczkę strzale Joseby Zalduy.
W odpowiedzi kapitalną sytuację zmarnował Dembele. Francuz uderzył prosto w bramkarza, a na domiar złego nabawił się przy tym urazu mięśniowego. Później bramkarz Sociedad zatrzymał za to Griezmanna.
Końcówka dogrywki była absolutnie szalona. Dwukrotnie bardzo bliski szczęścia był Januzaj, lecz jego pierwsze uderzenie znakomicie obronił Ter Stegen, a za drugim razem Belg trafił w słupek.
Golkiper "Blaugrany" został także bohaterem z serii rzutów karnych. Już na samym początku wyczuł intencje Bautisty. Po stronie "Blaugrany" pomylił się także De Jong, trafiając w słupek. Pozostało to jednak bez konsekwencji, bo "jedenastek" nie wykorzystali również Oyarzabal oraz Willian Jose.
Skuteczniejsi byli Dembele i Pjanić, lecz presji nie wytrzymał Griezmann. Finalnie decydujący rzut karny wykorzystał Riqui Puig i to Barcelona zagra w niedzielę o pierwsze trofeum w sezonie. Jej rywala wyłoni czwartkowe starcie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao.

2961 PLN

Na start 2961 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 3x777 PLN oraz freebet 30 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 45

14 sty 2021 | 09:51
0
Co to za głupi pomysł, żeby w superpucharze grać turniej? To ile tam drużyn bierze udział?
14 sty 2021 | 08:31
0
Debil kuman w koncu sczail, ze gnebiac Riquiego strzela sobie w stope. Myslal, ze udajac, ze Riqui jest cienki to uda mu sie sciagnac swoich kolesi, no ale wyszlo szydlo z worka gdy potrzeba wynikow
14 sty 2021 | 05:47
0
Ter Stegen to jest totalny wariat 💪💪 słaba gra drużyny, znowu moim zdaniem duży plus przy Puiq 💪
0
No ale cuda... Ter Stegen stał na linii i obrywał piłką od piłkarzy Sociedad. Te przygłupy nawet karnego nie potrafią strzelić.
14 sty 2021 | 00:36
0
Sędzia przeszkadzał Barcelonie jak mógł ale sama gra Barcy też nie powalała. Ter Stegen załatwił awans. Brawo dla Puiga.
14 sty 2021 | 00:51
0
no kilku fauli jakoś nie widział, w tym moim zdaniem kluczowego jakies 18m od pola karnego Realu jak De Jonga wycięli z trawą..... dziwne zachowania sędziego, kilka "rąk" też odgwizdał gdzie nic nie było, ogólnie Marc Andre Superman XD
14 sty 2021 | 18:56
0
Tak. Głównie mi chodzi o ten faul na Griezmanie. To by była dobra sytuacja. Zgadzam się ze wszystkim. Ter Stegen niesamowity. Bez niego by przegrali.
14 sty 2021 | 00:19
0
Griezmann doświadczony a spalił się znowu. Młodzian Puiq musiał to zakończyć...Wstyd.
14 sty 2021 | 00:37
0
Słabi są niesamowicie. Nie do końca się spalił to jeden ze sposobów na 100% gola z karnego mocne uderzenie w siatkę gorna. Problem w tym że jakikolwiek błąd właśnie tak się kończy
14 sty 2021 | 00:13
0
Griezman, de Jong i trzej piłkarze z realu Socie po nauki do Roberta, albo Cristiano w kwestii wykonywanie rzutów karnych. A Antek to w sumie niech lepiej wcale nie strzela, jak i tak w bramkę nie trafia.
14 sty 2021 | 00:09
0
Bo Messi blokuje zawodników tych co im słabo idzie, a griezza w szczególności tak jak dzisiaj.
14 sty 2021 | 09:35
0
Messi ciągnie tą barcelone kamilu.
0
14 sty 2021 | 00:07
0
1) Bardzo mi się podobało, jak ter Stegen bronił karne. Chwilę wcześniej oglądałem jak to robił Neuer i mogłem ich sobie w tym elemencie porównać. I choć uważam, że Manu jest lepszym bramkarzem, to w karnych ter Stegen wypadł dziś o wiele lepiej.
2) Ciekawe, czy będzie El Classico w finale? Byłoby ciekawie. Nie mam nic przeciwko. Meczyki mogłyby zrobić relacje LIVE [i moglibyśmy się trochę pohejtować xD}
13 sty 2021 | 23:57
0
Ter Stegen i Messi jedyni goście na ten moment ciągnący wózek o nazwie FC Barcelona
13 sty 2021 | 23:54
0
Griezmannowi prędzej włosy do ziemi urosną niż wykorzysta rzut karny 😂
13 sty 2021 | 23:48
0
Z tymi karnymi to jakaś komedia była ;) A Griezmann to już nie komedia, to wielki dramat...
0
Brawo Ter Stegen! Co chłop wybronił. Veb!
13 sty 2021 | 23:47
0
Puiq jest takim kotem, że naprawdę ręce same składają się do braw. Nie mówię nawet o tym karnym, ale tempo jakie narzuca ten piłkarz, spokój, opanowanie, aż przyjemnie się ogląda jego grę. Holenderek niech się cieszy, że chłopak nie odpuszcza i walczy o miejsce w składzie, bo drugi już dawno by odszedł jeśli trener by publicznie go skreślał.
13 sty 2021 | 23:45