Ważne
W trakcie
Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

From Russia with Love. Drugie życie Grzegorza Krychowiaka w Lokomotiwie Moskwa

Grzegorz Krychowiak
Źródło zdjęcia: Bukharev Oleg / shutterstock.com

Pogłoski o jego piłkarskiej śmierci są mocno przesadzone. Przyszedł do Moskwy ze znakomitą wśród Rosjan reputacją, którą tylko wzmacniał z każdym tygodniem gry w Lokomotiwie. Teraz trener Jurij Siomin nie wyobraża sobie meczu bez Polaka i to od niego rozpoczyna budowanie składu. A ten odpłaca się nawet tym, co na jego pozycji nie jest zbyt często spotykane – golami.

O zaszczytach gry w finałach Ligi Europy już dawno zapomniał. Podobnie o byciu częścią PSG, ekipy składanej przez szejków. Opływanie w paryskich luksusach także ma za sobą. Nie wyszło, choć do Francji przylatywał jako jeden z najbardziej przebojowych defensywnych pomocników w Europie. „Trudno, trzeba szukać dalej”. Kariera piłkarza nie jest długa, a rany muszą się goić szybko. West Bromwich Albion był dobrym przystankiem na powrót do optymalnej dyspozycji, ale prawdziwe ukojenie znalazł w Lokomotiwie.

Jak podbijać Rosję?

Wystarczyło zaledwie kilka miesięcy, by szefowie klubu zakochali się w jego grze. Dyrektor generalny „Kolejarzy” Wasilij Kiknadze od początku powtarzał, że są zobowiązani do wykupu Krychowiaka z PSG (bo tak była skonstruowana umowa), ale nie przypuszczał, że minie tak niewiele czasu, by obowiązek nie był obciążeniem, a stał się przyjemnością.

Od momentu dołączenia do „Loko” za każdym razem wychodził w pierwszym zespole. Do kompletu brakowało mu jedynie dwóch meczów, w których musiał pauzować z powodu czerwonej kartki i przekroczenia limitu żółtych. W pozostałych przypadkach – grał od dechy do dechy, po dziewięćdziesiąt minut. Po prostu lider.

Status kluczowego piłkarza zawdzięcza temu, co wywindowało go do europejskiej czołówki wcześniej, gdy reprezentował barwy Sevilli: „fizyczność”, siła uderzenia, gra z pierwszej piłki, umiejętność przechwycenia i zablokowania – wszystko to razem. W rosyjskiej stacji Match TV jeden z ekspertów zauważył, że Lokomotiw za sprawą Krychowiaka zmienił się nie do poznania. Jedną z innowacji, jakie dostrzegł w zachowaniu moskiewskiej ekipy to właśnie duża liczba przechwyceń i to na połowie rywala, zespół Siomina przerywa ataki przeciwnika w zarodku około 16 razy na mecz.

A rola naszego „mediocentro” jest nie do przecenienia. Nie boi się wyjść ze swojej pozycji, pójść za akcją, ale też wycofać. Poza tym we wszystkich swoich poczynaniach jest niezwykle zdecydowany: wie, kiedy „przyostrzyć”, a kiedy rozproszyć ataki, powstrzymać przeciwnika nie przekraczając przepisów. Zmiana stylu Lokomotiwu nie miałaby miejsca, gdyby nie posiadali w składzie „Krychy”.

Przy tym wszystkim reprezentant Polski chwalony jest za swoją wszechstronność. Nie ma jasno przypisanej pozycji, a w zeszłym sezonie występował niemal wszędzie: na prawym skrzydle, na środku obrony, a czasem jako najbardziej wysunięty z całego bloku pomocników. Najchętniej jednak trener wystawia go na „szóstce” lub „ósemce”, gdzie jest „płucami” drużyny i widać go w każdej akcji obronnej oraz zaczepnej. Z rzadkimi wyjątkami klasa Krychowiaka pozwala mu grać wszędzie, ale najważniejsze jest to, że robi to bez psucia obrazu.

Wielki „gieroj”

W mówieniu, że 29-letni Polak jest najlepszym defensywnym pomocnikiem w lidze, nie ma ani cienia przesady. Przyznają to zarówno eksperci, jak i kibice, którzy dali temu wyraz w ankiecie przeprowadzonej przez stronę sportbox.ru. W głosowaniu na najmocniejszego zawodnika tej pozycji, prawie jedna trzecia respondentów zagłosowała właśnie na Krychowiaka, który w pokonanym polu pozostawił m.in. Jurija Gazińskiego z Krasnodaru i Charlesa Kabore’a z Dinama Moskwa.

Żeby było mało, reprezentant Polski wziął się za coś, co wcześniej go nie cechowało. Dwa spotkania z rzędu skończył trafiając na listę strzelców. W meczu z Uralem popisał się bramką niecodziennej urody. Przed polem karnym przyjął bezpańską piłkę na klatkę piersiową, a ta chwilę później, po fantastycznym strzale z woleja, zatrzepotała w siatce. Za ten występ Krychowiak słusznie trafił do jedenastki kolejki rosyjskiej Priemjer-Ligi.

W lipcu fani Lokomotiwu uznali go najlepszym zawodnikiem miesiąca – Polak otrzymał prawie 50% głosów. Wtedy zdobył z klubem Superpuchar Rosji (to drugie trofeum, wcześniej Krychowiak i spółka sięgnęli po Puchar Rosji). Dwa ostatnie gole każą domniemywać, że również i w sierpniu Polak zostanie wyróżniony.

Praca, moda i zabawa

To jednak ciągle „tylko” liga rosyjska, do wielkiej piłki nieco dalej niż z perspektywy kopania w Paryżu. Jednak sam piłkarz nie ma nic przeciwko pobytowi w Lokomotiwie. Jest szczęśliwy w drużynie, zakochał się w Moskwie i, w przeciwieństwie do większości graczy, nie żyje na trasie dom-restauracja-stadion. Kiedy ma wolny dzień, podróżuje gdzieś w okolice granicy Łotwy i Litwy, aby zobaczyć piękny zamek nad Bałtykiem. Nowy Rok świętuje na safari w RPA. Z modą nie zrywa. Wciąż potrafi polecieć ze swoją wybranką do Paryża po nowe ubrania oraz prowadzi własny butik w Warszawie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

?+?= ❤️ Teddy team ? @grzegorz.krychowiak

Post udostępniony przez Célia Jaunat (@celiajaunat)

Mieszka w przestronnym, luksusowym apartamencie w wieżowcu, na 46. piętrze. Stąd ma widok na całe miasto: stadion Łużniki, gdzie rozegrano finał zeszłorocznych mistrzostw świata, moskiewski Biały Dom, Kreml i Sobór Chrystusa Zbawiciela. Najtańsze trzypokojowe mieszkanie to koszt rzędu 10 tys. złotych, ale Krychowiak płaci większy czynsz.

- Nie chcę mówić, jaki, mogę tylko powiedzieć, że w Londynie i Paryżu kosztowałoby to znacznie więcej. Moskwa jest generalnie najtańszą spośród europejskich stolic. No, z wyjątkiem Warszawy – zdradził w wywiadzie dla portalu „Sports.ru”.

To jeszcze nie koniec

To nadal ten sam optymistyczny, uśmiechnięty facet. Krytyka, która go w ostatnich latach zjadła i wypluła, wreszcie ucichła, a on wreszcie może robić to, co lubi. Grać na wysokim poziomie w piłkę, flirtować z mediami, a w wolnych chwilach pozować do zdjęć, które później umieszcza na Instagramie. Ostatnio pochwalił się, że bierze lekcje rosyjskiego.

To imponujące, jeśli weźmiemy pod uwagę, że porozumiewa się z dziennikarzami także po francusku, angielsku, hiszpańsku, no i po polsku. To cały „Krycha”, uwielbia wzbudzać zachwyt i zjednywać sobie ludzi. W Moskwie zrobił to doskonale.

Kiedy był dzieciakiem mógł oglądać popularną w Polsce bajkę radzieckiej produkcji „Wilk i zając”. Utożsamiając się z bohaterem, zającem nadal dla niego pozostaje udany rozdział w dużym, topowym klubie. I choć cel umknął mu za ostatnim podejściem, to nie wszystko jeszcze stracone, a drzwi do Zachodu ciągle otwarte. Cóż powiedzieć? Nu, pagadi!

Tobiasz Kubocz

Źródło: własne
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

38
26 sie 2019 | 12:45
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Swojego drewna maja dość, jeszcze nasze musza wykupić. Cała Rosja
26 sie 2019 | 11:48
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
LUBIE GOŚCIA i SZANUJE
23 sie 2019 | 09:33
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
No i tak powinno być wszędzie. Wstyd na to patrzeć, że Rosyjscy kibice doceniają Naszego grajka, a w Polsce śmieją się z jego zainteresowania modą i z filmiku z palcem w d...
21 sie 2019 | 18:06
-6
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Wielki futbol to już raczej nie nada
19 sie 2019 | 16:09
-28
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
nie do wiary kurwa - jak może się komukolwiek podobać gra Krychowiaka. Przecież to kompletne beztalencie i drewniany łyżwiarz. Na boisku zachowuje się jakby kury ganiał... niczym wariat wypuszczony z klatki... Co to się teraz w tym footballu wyprawia to głowa mała
19 sie 2019 | 15:02
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Jakby nie kusił się na pieniądze w PSG to teraz możliwe, że byłby jednym z najlepszych piłkarzy na świecie na swojej nominalnej pozycji
19 sie 2019 | 23:43
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
jego chyba bardziej ciągnęło do kraju jego dziewczyny i kraju który jest jego drugą ojczyzną, do stolicy mody, a nie do pieniędzy
19 sie 2019 | 14:56
+21
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
No i gitara. Fajnie że znowu jest w formie
19 sie 2019 | 14:03
+22
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Krycha po magaupadku się podniósł. Szacun
19 sie 2019 | 15:57
-8
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Magaupdek to chyba ty miales na schodach
19 sie 2019 | 18:15
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Może. Ty upadek w Rów Mariański. Waleniu;-))))))))))
19 sie 2019 | 14:00
+23
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Świetny artykuł. Zawsze lubiłem Krychowiaka, ogarnięty gość i dobry piłkarz. Powodzenia i życzę mistrzostwa Rosji!
19 sie 2019 | 13:22
+13
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Moskwa jest piekna, kto był to wie. Warszawa nie ma porównania
19 sie 2019 | 16:05
(Edytowany)
to wypierdalaj z Polski do matuszki rasiji skoro tak ci się tam spodobało ty jebany zdrajco. Skontaktuj się z Grzesiem "drewnianym łyżwiarzem" Krychowiakiem i ubieraj się tak jak on w damskie futerka. Nienawidzę wszystkiego co ruskie... nawet jebanych ruskich pierogów ALE bardziej wkurwiają mnie takie polaczki jak ty co na swój kraj plują a wychwalają największych wrogów. Jebana polska sabako wypierdalaj do Moskwy i nie wracaj
-36
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
to wypierdalaj z Polski do matuszki rasiji skoro tak ci się tam spodobało ty jebany zdrajco. Skontaktuj się z Grzesiem "drewnianym łyżwiarzem" Krychowiakiem i ubieraj się tak jak on w damskie futerka. Nienawidzę wszystkiego co ruskie... nawet jebanych ruskich pierogów ALE bardziej wkurwiają mnie takie polaczki jak ty co na swój kraj plują a wychwalają największych wrogów. Jebana polska sabako wypierdalaj do Moskwy i nie wracaj.
Jeszcze frajerowi tępe tłuki plusy powstawiali za tę haniebną wypowiedź. Jebany głupi naród, wiecznie pod butem i bity po łbie. Wstyd i hańba
21 sie 2019 | 22:42
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Ciekawe czy wiesz dlaczego, pizdo niemyta? Warszawa została zrównana ziemią w 2 WŚ a Moskwa nawet nie była draśnięta. Nie ma porównania to twoja głupota.
21 sie 2019 | 23:02
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Wymyj pizde swojej starej bo zrobiła takiego debila jak ty
19 sie 2019 | 13:16
(Edytowany)
A ja się cieszę że się Polakowi, rodaków powodzi.
Zwłaszcza że jak powszechnie wiadomo Krycha w formie to lekarstwo na klejąca pomoc reprezentacji.
+30
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
A ja się cieszę że się Polakowi, rodaków powodzi.
Zwłaszcza że jak powszechnie wiadomo Krycha w formie to lekarstwo na klejąca pomoc reprezentacji.
19 sie 2019 | 13:18
(Edytowany)
A ja się cieszę że się Polakowi, rodaków powodzi.
Zwłaszcza że jak powszechnie wiadomo Krycha w formie to lekarstwo na klejąca pomoc reprezentacji.
+7
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Kulejącą miało być :)
Chciałbym zobaczyć Kryche razem z Bielikiem na środku w reprezentacji
19 sie 2019 | 13:10
-13
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Wszystko fajnie, ale kur... To tylko Rosja. Nie zapominajcie, że to kraj, w którym bohaterem narodowym jest gość, który nożem zabił w zemście Szwajcara na oczach jego dzieci i żony. To jest kraj, w którym gwałcili opozycyjne muzykantki tak długo, aż jedna z nich zapałała miłością do Putina. To jest kraj w którym ludzie znikają jak tylko przestają być potrzebni. Gdy Krycha złapie gorszy sezon, wyjebią go z klubu i z mieszkania. Dzicy ludzie. Powinniśmy zbudować mur z lodu i obsadzić go kurwa Czarną Strażą. Pytanie tylko po której stronie muru miałby być Białystok.
19 sie 2019 | 13:26
+10
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Nie wiem co ci się w życiu porobiło, ale w Rosji to ty pewnie nie byłeś i masz blade o niej pojęcie. Gdyby świat miał tak funkcjonować jak ty, mielibyśmy permanentna wojnę. Polityka to jedno, życie drugie. Przeciętny Rosjanin polityka się nie interesuje zupełnie bo wie ze nic się nie zmieni. Według badań holenderskiego uniwersytetu są dużo dalej od życia politycznego niż Holendrzy czy Polacy, a przeciętny Rosjanin jest tak gościnny jak kiedyś byliśmy my.
19 sie 2019 | 16:28
-3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Tak, tak, ja też byłem zachwycony Rosją, ale musisz pojąć, że to maska. Przeciętny Rosjanin nie interesuje się polityką, ale polityka interesuje się przeciętnym Rosjaninem. Tak jak Polacy to naród wspaniały, ale ludzie kurwy, tak Rosjanie to naród kurwy, ale ludzie wspaniali.
Jak ci się Moskwa podoba, to jedź do Mińska. Tam będziesz królem i bogiem. Gospodarz odda najlepszą córkę i będzie polewał aż nie powiesz spasiba. Ale jako państwo, twór polityczny to pierdolone średniowiecze, wstyd i zakłamanie. Powiedz coś złego Łukaszence, to zobaczysz jak szybko polityka wróci do rozmowy.
BTW: Rosjanie ukryli kolejny wyciek atomowy, smacznej rybki.
21 sie 2019 | 22:44
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
wszystko fajnie ale kurwa to ty
19 sie 2019 | 13:04
-11
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Niech tę swoją niebywałą formę pokaże w reprezentacji to znów pokochają go Polacy, bo na razie traktują go jako pośmiewisko. Futra, palec w dupie, pedalskie ciuchy i człapanie po boisku.
21 sie 2019 | 22:46
(Edytowany)
pośmiewisko to takie cebulaki jak ty. Palec w dupie, pedalskie komentarze i człapanie pod stotłem na golasa (bez futra bo cię nie stać pizdo)
-2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
pośmiewisko to takie cebulaki jak ty. Palec w dupie, pedalskie komentarze i człapanie pod stołem na golasa (bez futra bo cię nie stać pizdo)
22 sie 2019 | 10:10
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Wal się (do fotek Krychy), pajacu. Co za prymityw.
19 sie 2019 | 12:53
Komentarz usunięty
-18
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Komentarz usunięty
19 sie 2019 | 13:03
+9
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Może dlatego, że się tam wychowywał?
Ale tutaj trzeba przecież pocisnąć bekę mimo, że jak widać nie jest się za bardzo w temacie :)
19 sie 2019 | 13:06
+3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Wychowywał się w Polsce. We Francji mieszkał od 16 roku życia.
19 sie 2019 | 12:36
+12
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Widać że powoli wraca do formy która prezentował w Sevilli ,w Hiszpanii to był jego najlepszy okres piłkarski, może jeszcze odpali na 2-3lata jak tak dalej będzie to wyglądało :) Powodzenia Krycha!
19 sie 2019 | 12:28
-6
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Szkoda tylko, że jak przyjeżdża na kadrę to gubi piłkę między własnymi nogami. Zwrotny jak wóz z węglem.
19 sie 2019 | 11:58
+8
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Super, meczowy Krycha to Polska na wysokim poziomie. To najbardziej kluczowy zawodnik naszej reprezentacji. Fizycznie to on zawsze był spoko, ale brakowało ogrania. PSG to było nieporozumienie. Myślę, że jakby dostał tam szansę to by wyszło na zdrowie tej drużynie, no ale cóż, jak chcą to niech grają sobie samymi ofensywnymi, technicznymi piłkarzami. W Anglii bywało różnie, też ważne były tam elementy pozasportowe. Tutaj może skupić się na grze i od razu są efekty.
19 sie 2019 | 11:37
(Edytowany)
Dodajmy że mecze ligi rosyjskiej można oglądać na żywo na ich oficjalnym kanale na YouTube. Zenit, CSKA, Spartak i Lokomotiv to obecnie wielka czwórka w rosyjskim footballu i dla żadnego szanujacego się zawodnika nie było by ujmą występowanie w ich barwach(no może z wyjątkiem absolutnie światowego topu piłkarzy). By liga jeszcze bardziej nabtała na znaczeniu brakuje jakiegoś międzynarodowego sukcesu. Ok. 8-10 lat temu wszystko szło w dobrą stronę, ale zawierucha wojenna na Ukrainie sprawiła że rosyjska liga trochę została w tyle, teraz jednak piłkarscy eksperci podkreślają że trend znów jest zwyżkowy, a być może w tej edycji LM zobaczymy aż 3 rosyjskie zespoły.
+25
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Dodajmy że mecze ligi rosyjskiej można oglądać na żywo na ich oficjalnym kanale na YouTube. Zenit, CSKA, Spartak i Lokomotiv to obecnie wielka czwórka w rosyjskim footballu i dla żadnego szanujacego się zawodnika nie było by ujmą występowanie w ich barwach(no może z wyjątkiem absolutnie światowego topu piłkarzy). By liga jeszcze bardziej nabrała na znaczeniu brakuje jakiegoś międzynarodowego sukcesu. Ok. 8-10 lat temu wszystko szło w dobrą stronę, ale zawierucha wojenna na Ukrainie sprawiła że rosyjska liga trochę została w tyle, teraz jednak piłkarscy eksperci podkreślają że trend znów jest zwyżkowy, a być może w tej edycji LM zobaczymy aż 3 rosyjskie zespoły.
19 sie 2019 | 11:46
+9
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Dzięki za info z tym YT :D
19 sie 2019 | 10:48
+31
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Nu, Grisza, z tymi butami na zdjęciu to dojebałeś.
19 sie 2019 | 10:32
+50
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
To był już jego ostatni gwizdek ,a tu niespodzianka ,wyszedł na prostą ,a nawet podskoczył .
To pokazuje jak wielkie znaczenie ma klimat pracy.
A jak ktoś leci na kasę to kończy jak Neymar….
19 sie 2019 | 10:26
+34
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Przyznam że nie widziałem jego gry w Lokomotiwie ale w reprezentacji wciąż daleko mu do formy z Sevilli, liga rosyjska ostatnimi czasy też słabiutka jest, ich kluby nic nie pokazują w europejskich pucharach. Z perspektywy kibica piłkarskiego - jego sukcesy w Rosji nie dają mi prawie żadnej satysfakcji. Z perspektywy człowieka - fajnie że facet odżył, gra na względnie wysokim poziomie i jest szanowany w lidze.
21 sie 2019 | 22:48
-2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
z perspektywy człowieka i użytkownika meczyków powiem że twoje komentarze jebią cebulą na kilometr. Nie widziałeś jego gry, to morda w kubeł i nie bulgotać
22 sie 2019 | 09:17
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
No, to by sie akurat zgadzalo, komentarz na poziomie przecietnego uzytkownika meczykow :)
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})

Tabela ligowa - Priemjer Liga

#
Drużyna
M
Z
+/-
Pkt
1
Liga Mistrzów
19
14
28
45
2
Liga Mistrzów
19
9
13
35
3
Liga Mistrzów kwalifikacje
+2
19
10
6
34
4
Liga Europejska
19
10
8
34
5
Liga Europejska kwalifikacje
-2
19
10
4
34
6
+3
19
7
0
25
7
+1
Ufa Ufa
19
6
-1
25
8
-2
19
6
-5
24
9
+1
19
6
-7
24
10
-3
19
6
-2
22
11
+3
19
6
-3
21
12
19
4
-11
19
13
Baraże o utrzymanie
+2
19
4
-10
19
14
Baraże o utrzymanie
-3
18
5
-6
19
15
Spadek
-2
19
5
-5
18
16
Spadek
18
3
-9
15
1 kolejka
2 kolejka
3 kolejka
4 kolejka
5 kolejka
6 kolejka
7 kolejka
8 kolejka
9 kolejka
10 kolejka
11 kolejka
12 kolejka
13 kolejka
14 kolejka
15 kolejka
16 kolejka
17 kolejka
18 kolejka
19 kolejka
20 kolejka
21 kolejka
22 kolejka
23 kolejka
24 kolejka
25 kolejka
26 kolejka
27 kolejka
28 kolejka
29 kolejka
30 kolejka
20{{gameweek}} kolejka

Terminarz - Priemjer Liga

Strzelcy {{title}} - Priemjer Liga

#
Zawodnik
Bramki(karne)
Asysty
Bramki
Asysty
Żółte kartki
Czerwone kartki
Łącznie
1
11 (3)
2
10 (0)
3
10 (2)
4
8 (0)
5
7 (0)
{{$index + 1}}
{{player.value_1}}
{{player.value_1}}
{{player.value_2}}
{{player.value_3}}
Ranking

Bukmacherzy

Darmowy zakład 29 PLN + Cashback 31 PLN + Bonus 1200 PLN. Kod: MEGABONUS

Freebet, zakład bez ryzyka i bonus od depozytu na start!

"Pakiet Pudziana" w postaci bonusu 3100 PLN i gra bez podatku

Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.