Hiszpanie wyratowali się przed sensacyjną porażką na IO! Gol w 93. minucie i triumf po dogrywce [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 31 lip 2021 | 12:38
Reprezentacja Hiszpanii jako pierwsza awansowała do półfinału olimpijskiego turnieju piłkarskiego w Tokio. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego pokonała po dogrywce 5:2 Wybrzeże Kości Słoniowej.
Hiszpanie już przed turniejem uważani byli za jednych z głównych kandydatów do złotego medalu. W ekipie "La Roja" znalazło się kilku zawodników, którzy tego lata grali także na mistrzostwach Europy.
W fazie grupowej piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego nieco rozczarowali. Spotkanie ćwierćfinałowe z Wybrzeżem Kości Słoniowej początkowo także nie układało się po ich myśli.
Bardzo szybko ze względu na kontuzję murawę musiał opuścić Oscar Mingueza. A to wcale nie był koniec złych wieści dla Hiszpanów. W 10. minucie gracze z Afryki wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się Eric Bailly.
Nieco ponad kwadrans później Hiszpanie dość szczęśliwie doprowadzili do wyrównania. Jeden z obrońców WKS-u starał się zgrać piłkę klatką piersiową, ale zrobił to na tyle nieudolnie, że w zasadzie wyłożył ją Daniemu Olmo.
Remis 1:1 utrzymał się do przerwy, choć tuż przed końcem pierwszej połowy do siatki trafił Mikel Oyarzabal. Analiza VAR wykazała jednak, że napastnik znajdował się na spalonym.
W drugiej części spotkania przez długi czas wszystko wskazywało na brak kolejnych goli oraz dogrywkę. Tymczasem w 91. minucie na listę strzelców wpisał się Max Gradel, a po chwili utonął w objęciach kolegów.
Gdy wydawało się, że Wybrzeże Kości Słoniowej znajdzie się w ćwierćfinale, nastąpił kolejny zwrot akcji. Rafa Mir tuż po wejściu na boisko zachował się najlepiej w podbramkowym zamieszaniu, dzięki czemu wyrównał na 2:2.
To dało Hiszpanom dogrywkę, w której "La Roja" przechyliła szalę zwycięstwa. Po długiej analizie VAR arbiter podyktował rzut karny za zagranie ręką obrońcy WKS-u. "Jedenastkę" na gola zamienił Oyarzabal.
W końcówce piłkarze z Afryki rzucili się do ataku, ale nie przyniosło to skutku. Rywali dobił za to Mir, który jeszcze dwa razy trafił do siatki i skompletował hat-tricka.
Ostatecznie to Hiszpania wygrała 5:2 i zameldowała się w półfinale. W nim zmierzy się z Japonią, która dopiero po rzutach karnych pokonała Nową Zelandię.
5 - 2
31 lip 2021 | 10:00 (zakończony)

Przebieg meczu

9'
Jesus Vallejo Lazaro
(O. Mingueza)
42'
(anulowano)
62'
A. Traore
(C. Timite)
68'
77'
E. Garcia
90'
1'
90'
3'
Dogrywka
98'
102'
M. Cucurella
(J. Miranda)
120'
1'

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1500 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, oraz 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

0
Przez to ograniczenie wiekowe wyglada to tak, jak wyglada. Na IO nie ma powaznej pilki, co w jakis sposob potwierdza ta bramka w 93'
31 lip 2021 | 14:15
0
Co to ma być? To tylko WKS gra taką padakę w obronie czy wszystkie drużyny młodzieżowe tak? Przecież te akcje to jakby kobiety grały.
0
ale zjebali... dopóki piłka w grze... dziś się to niestety potwierdziło :/
31 lip 2021 | 14:04
0
Bramki dla Hiszpanii to kryminał. Piłkarze z WKS zachowali się jak dzieci. Już dawno takiej amatorki nie widziałem
31 lip 2021 | 15:03
0
WKS sami sobie wpakowali 2 pierwsze bramki
31 lip 2021 | 16:01
0
WKS to sie gry w obronie chyba od naszych uczylo.
31 lip 2021 | 19:20
0
Z takimi ogórkami jak asensio nic nie ugrają
31 lip 2021 | 13:06
0
Wcale sie nie zdziwie jak Hiszpania wygra olimpiade. Bez graczy Atletico jest to calkiem mozliwe.
31 lip 2021 | 15:22