Krzysztof Piątek z dubletem w derbach Berlina! Polak zdobył dwa gole w ciągu trzech minut [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 4 gru 2020 | 22:16
Krzysztof Piątek zaczął derbowy mecz z Unionem Berlin na ławce rezerwowych, ale w drugiej połowie to właśnie Polak został bohaterem Herthy. W ciągu trzech minut dwukrotnie trafił do siatki, a jego zespół wygrał 3:1.
Choć poważnie kontuzjowany jest podstawowy napastnik Herthy, Jhon Cordoba, to Krzysztof Piątek po słabych występach przeciwko Borussii Dortmund i Bayerowi Leverkusen znów wylądował na ławce rezerwowych. Bruno Labbadia na "dziewiątce" umieścił natomiast Dodiego Lukebakio.
Ten pomysł kompletnie nie wypalił. Pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy była wręcz fatalna. Union wyszedł na prowadzenie w 20. minucie, gdy prostopadłe podanie od Ingartsena wykorzystał Taiwo Awoniyi. Nigeryjczyk miał przy sobie dwóch obrońców, ale i tak zdołał trafić do siatki.
Sytuacja gości mocno skomplikowała się jednak trzy minuty później. Robert Andrich trafił butem w głowę Tousarta i wyleciał z boiska. Wbrew oczekiwaniom nie przyniosło to jednak lepszej gry w wykonaniu Herthy.
Bruno Labbadia nie zamierzał czekać ze zmianami i już przed rozpoczęciem drugiej połowy dokonał dwóch roszad. Na murawie pojawili się Piątek oraz Dilrosun, zastępując Daridę i Tousarta.
W 51. minucie berlińczycy doprowadzili do wyrównania. Sprzed pola karnego uderzył Matheus Cunha, bramkarz Unionu odbił piłkę przed siebie, a z okazji na dobitkę skorzystał Peter Pekarik.
Union starał się odgryźć, ale Piątek wreszcie spełnił pokładane w nim nadzieje. W 74. minucie Polak dał prowadzenie swojemu zespołowi. Wszystko zaczęło się od złego wybicia bramkarza - później snajper miał nieco szczęścia, bo po strzale piłka odbiła się od jednego z rywali. Mógł jednak świętować upragnionego gola.
Trzy minuty później 25-latek raz jeszcze wpisał się na listę strzelców. Tym razem przytomnie uderzył z pierwszej piłki, nie dając szans golkiperowi Unionu. O ile po pierwszym trafieniu Piątek odetchnął z ulgą, to po drugim mieliśmy już prawdziwy wybuch radości.
To wyraźnie rozochociło napastnika. Niewiele brakowało, aby w doliczonym czasie gry Polak ustrzelił hat-tricka. Jego świetny strzał jeszcze lepiej obronił Luthe. Nie ma jednak wątpliwości, że wygrana Herthy 3:1 to przede wszystkim zasługa Piątka.

2961 PLN

Na start 2961 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 3x777 PLN oraz freebet 30 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 67

4 gru 2020 | 22:24
0
Nie wątpię że Piątek ma talent i zmysł do strzelania goli. Gdyby jeszcze za tym poszła głowa to mógłby być wielkim napastnikiem. Ale niestety w tym aspekcie jest lata świetlne za Kanem i Lewandowskim.
4 gru 2020 | 22:58
0
Nie "Kanem" tylko Kane albo z apostrofem "Kane'm" bo takie głupki jak ja rozkminają o jakim "Kanie" piszesz..
4 gru 2020 | 23:37
Chłopie wiem "co" ale nie wiem "komu" tłumaczysz haha
0
Chłopie wiem "co" ale nie wiem "komu" tłumaczysz haha w przedszkolach tego nie uczą jeszcze XD
4 gru 2020 | 23:40
0
Topik - skoro interesuje Cię poprawny zapis, to wygląda on tak: "Kane'em". Pozdrawiam.
5 gru 2020 | 00:56
0
To żeś zabłysnął wiedzą topik
5 gru 2020 | 13:25
0
Człowieku ja na serio sprawdziłem skład Herthy czy oby tak jakiś Kan nie gra haha
5 gru 2020 | 07:42
0
O Kanie Galilejskiej, miejscowości, w której Jezus Chrystus dokonał pierwszego cudu przemieniając wodę w wino na uroczystości weselnej znajomych swoich rodziców.
4 gru 2020 | 23:52
0
No tak 2 gole w derbach Berlina to jednak coś w Niemczech
4 gru 2020 | 23:49
0
Najpierw był ukochany Polak-rodak, duma Januszy, a potem niedojda, która zaraz wróci do ekstraklasy, przynosząca wstyd Januszom. Tymczasem Piątek, pomimo pewnych wzlotów i spadków formy, od dwóch sezonów trzyma dosyć równy poziom europejskiego średniaka. Raczej lepszy Sobiech niż gorszy Lewandowski. Małe szanse, żeby nastąpiło jakieś wielkie przełamanie i raz jeszcze osiągnął taką dyspozycję, jaką miał w swoim złotym sezonie we Włoszech. Ale też żadna ekstraklasa przed trzydziestką mu nie grozi. Może też pokaże dojrzałość. Uczy się gry zespołowej, a nie tylko strzelania z tych pistoletów. Na pewno jeszcze długo będzie potrzebny polskiej reprezentacji.
5 gru 2020 | 13:09
0
To co miał Piatek w Genua/Milan?
To nie była forma, tylko jakies boskie objawienie hehe
Jak masz forme to grasz na 100% mozliwosci a Piatek byl o wiele lepszy niz te jego 100%
Sprawa do Archiwum X
Pierwszy raz cos takiego widzialem u pilkarza, jak by troche na dopingu jakims byl
7 gru 2020 | 19:49
0
Ale zauważ, że w tamtym sezonie zachwyt nad Piątkiem był nieco przesadzony - choć nie przeczę, że wszystko mu wpadało, poza tym gradem goli miał chyba tylko jedną asystę przez cały sezon. W Genui i w Milanie pod wodzą Gattuso najwyraźniej miał licencję na zabijanie - trenerzy akceptowali go jako speca od wykańczania akcji. Gdy zaczęto wymagać od niego większego udziału w kreacji, braki wyszły na wierzch.
4 gru 2020 | 22:47
0
Chyba w Berlinie nie lubią cieszynki Piątka, bo przeszkadzają mu w jej wykonaniu :D
0
I co najlepsze nie są to gole na dobicie. Brawo Krzysiek!
4 gru 2020 | 22:57
0
Brawo Krzysiu, nigdy nie straciłem w Ciebie wiary, że jeszcze pokażesz ile jesteś wart! Pio Pio!
5 gru 2020 | 01:18
0
Potrafi świetnie odnaleźć się w polu karnym I ma instynkt strzelca jednak do wysokiego poziomu Europejskiego potrzeba dryblingu, szybkiej gry Na pierwszy kontakt, z bramkami dużo szczęścia niech to będzie zapalnik i kopniak do lepszej gry. Szkoda, że odszedł z Milanu. Niech zbiera brameczki może lepszy klub się zgłosi!
0
Podwójny czarny piątek. Ale za pierwszym razem cieszynka nie wyszła i zarył glebe.
5 gru 2020 | 00:44
0
Super oby to był omen dobrej passy życzę mu tego :D
4 gru 2020 | 22:35
0
Genialnie, chłopak potrzebuje tego by odżyć. Trzymamy kciuki.
0
oglądałeś ty kurwa te bramki ??? gdzie tam widzisz farta?.
4 gru 2020 | 23:24
0
Rykoszet przy pierwszej to według ciebie czym jest?
4 gru 2020 | 22:46
0
Wygrana to przede wszystkim zasługa czerwonej kartki. Ale fajnie, że Piątek wraca do formy strzeleckiej. Dwa gole w jego stylu: kopnij-wpadnij. Jego strzały wyglądają na zupełnie przypadkowe kopnięcia. Ale skoro wpada, to nie może być przypadek.

Swoją drogą, dziennikarz meczyków to mistrz języka polskiego. Chociaż artykuł rozpoczął od tego, że spotkały się dwie drużyny z Berlina, to w dalszej częścia nie ma problemu z zamienianiem nazw klubów "berlińczykami". 😅😂🤣
4 gru 2020 | 23:59
0
Opowiedz wszystkim jak Aztekowie wymyślili socjalizm xDDD
5 gru 2020 | 15:07
Tak samo każdy poprzedni i każdy następny system terroru i wyzysku.
0
Tak samo każdy poprzedni i każdy następny system terroru i wyzysku - poprzez pychę, egoizm, i chorą ideologię.
4 gru 2020 | 22:52
0
Ten mecz tylko pokazuje jakim zawodnikiem jest Piątek, jeżeli drużyna gra dobrze i stwarza sytuacje on jest killerem, wtedy daje najwięcej, potrafi strzelić z trudnej pozycji, walczy za zespół, ale jeżeli Herta gra słabo czyli praktycznie ostatnio cały czas, wtedy Piątek jest sfrustrowany, spada pewność siebie, ma pretensje ze go nie zauważają i wtedy obrywa od mediów i trenera. Wina braku goli Piątaka nie jest w nim tylko w sposobie gry całej drużyny.
4 gru 2020 | 22:56
0
Coś w tym jest. Wiadomo, że napastnikowi lepiej się gra gdy koledzy wypracowują mu sytuacje do zdobycia bramki.
4 gru 2020 | 23:01
0
No to jest fakt. Ciężko się wykańcza sytuacje, których nie ma. W Milanie tez tak było, oni oczekiwali ze Piątek będzie jak Ronaldinho, ze sam cos wyczaruje i Milan wygra. Wtedy tam wszyscy kopali się po czołach, nikt nie umiał dostarczyć piłki do killera w pole karne...
4 gru 2020 | 23:25
0
Jakoś Ibrachimowicz nie ma z tym problemu. No fakt, Pjontek może mu buty czyścić.
4 gru 2020 | 23:30
0
Teraz Milan gra całkiem inny futbol, Hakan przestał się kopać po czole i zaczął grać w piłkę. Myślę, ze dzisiaj napastnikom w Milanie jest łatwiej niż miał Piątek. Poza tym z całym szacunkiem dla Krzyśka ale może narazie nie porownujmy go ze Zlatanem.
5 gru 2020 | 07:22
0
No ale jak już dostał piłkę to albo przyjął na drewno albo strzelił słabo, nie ze hejtuje Krzysia bo jak każdemu Polakowi w piłce życzę mu jak najlepiej, No ale jak się oglądało mecze Milanu i się skupiło na tym na on gra to nawet jak dostał piłkę to zaraz ja tracił, bo albo złe przyjął albo z 1 piłki nie odegrał dobrze, No i pamietam jak mu ktoś wyłożył patelnie na 5 metr jakoś to w bramkę nie trafił nawet, poprostu Krzys po dobrym sezonie zaczął lekko gwiazdorzyć(jak 3/4 polskich piłkarzy) No i przeciwnicy zaczęli go lepiej pilnowac ukazując jego braki.
4 gru 2020 | 23:19
0
Szczęście przy obu golach ale był w tym miejscu gdzie powinien i to może być przełomowy moment teraz dla niego , jeżeli będzie dobrze pracować na treningach i jak dostanie szanse podczas meczu Piątek musi to dobrze wykorzystać i tyle.
5 gru 2020 | 00:20