Krzysztof Piątek z pierwszym golem w Bundeslidze! Hertha BSCprzegrywała 0:3 i odrobiła straty [WIDEO]

Krzysztof Piątek
Źródło zdjęcia: Screen

Hertha Berlin już do przerwy przegrywała 0:3 z walczącą o utrzymanie Fortuną Duesseldorf. Po stronie berlińczyków kilka szans na gola miał Krzysztof Piątek, lecz Polak raził nieskutecznością. W drugiej połowie berlińczycy zdołali jednak odrobić straty. Zrehabilitował się także Polak, który wywalczył rzut karny i wykorzystał "jedenastkę".

Po wstydliwej porażce 0:5 z FC Koeln Alexander Nouri zdecydował się na dokonanie aż siedmiu zmian w podstawowym składzie Herthy Berlin. Jednym z tych, którzy dostali kolejną szansę od szkoleniowca, był Krzysztof Piątek. Polak znów wyszedł w ataku Herthy od pierwszej minuty.

Już sam początek meczu pokazał jednak, że zmiany Nouriego na niewiele się zdały. Pierwszą bramkę Fortuna Duesseldorf strzeliła już w szóstej minucie. Kevin Stoeger posłał daleką piłkę do Kenana Karamana, Thomas Kraft zupełnie niepotrzebnie wyszedł z bramki, a napastnik Fortuny posłał piłkę między jego nogami. Trzy minuty później było już 2:0 po golu Erika Thommy'ego.

Jeszcze przy stanie 1:0 niezły strzał sprzed pola karnego oddał Piątek, lecz bramkarz Fortuny dobrze interweniował. Tuż po drugim golu dla gospodarzy Polak znów stanął przed szansą na gola - miał pustą bramkę, ale z bardzo ostrego kąta trafił w słupek. W 31. minucie Piątek znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali, uderzył jednak prosto w niego. Ogromne pretensje do naszego napastnika miał Matheus Cunha, który był zupełnie niepilnowany w polu karnym.

W końcówce pierwszej połowy Hertha wydawała się stroną przeważającą, ale to Fortuna zdobyła gola do szatni - po raz drugi trafił Karaman. W efekcie już do przerwy drużyna z Duesseldorfu prowadziła 3:0.

W drugiej połowie rzez długi czas nic nie wskazywało na to, że obraz meczu się zmieni. W 64. minucie padł jednak gol kontaktowy dla Herthy, choć trzeba zaznaczyć, że było to trafienie całkowicie przypadkowe. Erik Thommy skiksował we własnym polu karnym, posyłając piłkę do swojej bramki.

To trafienie wyraźnie obudziło jednak Herthę. Już dwie minuty później berlińczycy zdobyli gola kontaktowego dzięki dobremu uderzeniu Cunhi. Ataki Herthy trwały dalej, a szansę rehabilitacji za fatalną pierwszą połowę otrzymał także Piątek.

Polak w 75. minucie wyszedł sam na sam z Kastenmeierem. Bramkarz Fortuny sfaulował naszego napastnika, a Piątek sam podszedł do rzutu karnego i pewnie go wykorzystał.

W końcówce oba zespoły miały jeszcze szansę na wywalczenie trzech punktów, lecz ostatecznie skończyło się remisem 3:3. Taki rezultat Hertha i Piątek z pewnością przyjmą ze sporą ulgą.

0
Bedzie dobrze. Dopiero sie rozkreca machina.
29 lut 2020 | 14:37
Gowno nie napastnik stal sie z niego.
0
29 lut 2020 | 13:58
+4
Brawo Piątunio, jeszcze będą z niego ludzie.
29 lut 2020 | 10:11
+17
nie ma to jak karniaczek na przełamanie
29 lut 2020 | 10:03
+23
Dobrze, że cieszynki nie zapomniał zrobić.
+6
Fabryka Futbolu chyba spierdoliła ten transfer, mowiąc wprost.
+1
Wczoraj był piątek więc musiał Piatek w piątek coś strzelić.
29 lut 2020 | 05:29
0
Trzeba w niego wierzyc, moze jeszcze Lewego dogoni .
+16
Człowiek się cieszy, że w końcu Piątunio strzelił. Otwiera ten artykuł i oczywiście, że z karnego. Szkoda gadać.
+28
Krzysiek jest klasycznym potwierdzeniem tezy, że pycha kroczy przed upadkiem. Ten wywiad, że chce iść do lepszego klubu będąc graczem ac Milan, opatentowanie pistolecikow, statyczna gra.. To wszystko dowód na to, że w głowie coś się przegapilo. Szkoda
29 lut 2020 | 09:44
0
"I'm the best Player in the world" - tak śmiał powiedzieć.
+29
Kiedy Piątek trafił do Serie A to widziałem faceta pełnego życia, chętnego do gry i walczącego o każdą piłkę, co świetnie przekładało się na skuteczność. Tuż po przejściu do AC Milan'u wszystko się zmieniło. Nie wiem kto go tak tam wyszkolił i doradzał od początku, ale jego postać obróciła się w stojącego na prostych nogach "chłopaczka", który czeka tylko na podanie piłki parę metrów przed bramką. Brak walki i biegania, zresztą pamiętam, jak od razu po transferze trener AC Milan'u w wywiadzie mówił, że Piątek za dużo właśnie się rusza i musi bardziej wypełniać swoją rolę, zbędnie się nie męczyć. Przełożyło się to na totalny brak formy, a w połączeniu z sytuacją w klubie spowodowało katastrofę. Wyrobił sobie renomę wcześniej we Włoszech, no to teraz zmienił barwy i ligę. Tylko, że z tego Piątka z Genoa CFC nic nie zostało. Nie walczy, nie myśli logicznie na boisku, nie ma werwy do gry, a poziom techniki obniżył się diametralnie. Zamiast się rozwijać, to się uwstecznił. Tragiczna historia. Potrzebny mu wytrząs, niczym dla Krychowiaka po okresie zaperfumowanego grzania ławy w Paryżu i transferu do syberyjskiej krainy, wybudzającej go ze snu.
28 lut 2020 | 23:35
-8
Coś w tym jest. Zwyczajnie Milan wybrał napastnika który nie pasował do ich koncepcji, a na siłę próbowali zrobić z niego kogoś innego. Jak się patrzy na Ibre, to właśnie typ napastnika jakiego opisałeś, a jakim Piątek nie jest. Piątek to egzekutor, a Ibra napastnik kompletny.
28 lut 2020 | 23:47
+22
"...poziom techniki obniżył się diametralnie." - nieprawda, technika wciąż na tym samym poziomie
"Zamiast się rozwijać, to się uwstecznił." - nieprawda, on zawsze tak grał i się rozwijał w ten właśnie sposób. Po prostu nie było umiejętności, a były gole. I to przyćmiło czujność odbiorców. Syndrom Mullera - dopóki są gole, wszyscy mówią, ale fajny ciapowaty Tomek, który nawet nie umie biegać, a wykręca statystyki. A jak nie ma ststystyk, to każdy nagle zauważa "Ty... ale ten Muller to nawet biegać nie potrafi...". Mówię Wam, syndrom Mullera...

A reszta się zgadza.
28 lut 2020 | 23:14
+3
Setke zpierniczyl jak dzis w ekstraklapie marnowali, dopiero karny musial byc zeby cos trafic. Karny ktorego sposob strzelania zgapil od Lewego - poziom ekstraklasy jednak nie poszedl w buraki :)
+8
A od kogo ma zgapiać jeśli nie od gościa, który ma najwyższą skuteczność w strzelaniu karnych. A do tego masz go obok siebie na zgrupowaniach reprezentacji. Milik też tak strzela, więc widocznie Lewy sam ich tego uczy.
29 lut 2020 | 00:50
+3
jak taki gwiazdor to niech swoj sposob wynajdzie i go opatentuje :D
29 lut 2020 | 05:32
+9
Jak strzelał gole to źle jak nie strzela to też źle jak z karnego to źle bo zgapia od lewego opatentował cieszynke źle naprawdę Polakowi nigdy nie dogodzisz
29 lut 2020 | 18:55
0
Jest maly postep. Ja jestem zadowolny :)
karny
nowa cieszynke musi opatentowac bo w niemczech strzelanie z pistoletow nie jest poprawnym politycznie jeszcze.
29 lut 2020 | 18:56
0
Niemcy to liberalny kraj. Mozesz strzelac z czego chcesz. No ale armaty przeciez nie wykona...
29 lut 2020 | 19:50
0
Moze.
Dajmy na to pada, wypina sie i wali z kiszki stolcowej!
28 lut 2020 | 23:09
+22
On coś strzelił w tym sezonie nie z rzutu karnego?
29 lut 2020 | 01:25
+22
Focha na Milan.
29 lut 2020 | 18:58
0
Beda go troche bronil bo w Herthcie nie dostaje dobrych podan. A czy cos strzelil? strzelil mozesz sobie sprawdzic.
28 lut 2020 | 23:04
+3
co uruchomił w końcu ten zardzewiały pistolet?
28 lut 2020 | 23:02
+3
Piatek, Piateczek, Piatunio ???
28 lut 2020 | 22:53
+9
Jak nie przepadam za Piatkiem, tak w tej sytuacji sam na sam którą miał będę go bronić. Większość ma problem z tym, że nie podał, a Krzysztof... To napastnik. Druga sprawa, że chciał strzelić między nogami bramkarza, bardzo mocno i 9 na 10 tych strzałów skończyłoby się bramką, bramkarz instynktownie "usiadł" i to uratowało Fortunę przed stratą gola. Koniec końców wywalczył rzut karny który zamienił na bramkę. Trzeba pamiętać, że w poprzednim spotkaniu był uznany za najsłabszego na boisku, a karnego którego wykorzystał sam wypracował więc życzę chłodnych głów. Jeśli strzeli w kolejnym spotkaniu, to się pewnie chłop przełamie i tak już zalicza spory postęp, a trzeba pamiętać o tym, że facet potrzebuje czasu na aklimatyzację.
28 lut 2020 | 23:24
-4
Przecież ten strzał przy sam na sam ani ani nie był mocny ani tym bardziej nie celowany gdziekolwiek, ot takie kopnięcie w strone bramki, może wejdzie jak, w którymś poprzednim meczu gdzie bramkarz przepuścił ledwo turlającą się piłkę po jego strzale.
28 lut 2020 | 23:31
+7
Dopiero przed samym strzałem gdy już wybrał, że pośle piłkę między nogami bramkarza, koncentruje swój wzrok na piłce po czym próbuje założyć siatę. Jeśli tego nie widzisz, to polecam udać się do okulisty.
29 lut 2020 | 10:32
-1
'Nie przepadam za piątkiem, a po komentarzach widać, że jesteś ślepo za tym beztalenciem. Więc kto musi do okulisty to musi, może Ty, a Piątek 'egzekutor' Karny
1 mar 2020 | 23:05
0
Świetna riposta. "może ty" odpowiedzią na wszystko. Po okulary się zgłoś ślepa kvrwo, tyle w temacie.
28 lut 2020 | 22:49
-2
z karnego to wiecie
28 lut 2020 | 22:47
+28
Piękne przełamanie Pistoleta! Wejście w zespół jak Haaland. Teraz tylko gonić czołówkę strzelców i transfer za 75 euro na ostatniej prostej!
28 lut 2020 | 22:56
-5
No naprawdę zabawne, z tym że Haaland po przejściu do Austrii w pół roku zagrał 3 spotkania. Niektórzy "znawcy" chyba myślą, że Krzysiu po miesiącu będzie mówił perfekcyjnie po niemiecku i zapominają, że to bardzo ważny aspekt.
+8
Po roku we Włoszech nadal nie wie co znaczy "m'ama mia". Jak Krzusiu po roku będzie chociaż mówił "Ich heiße Freitag", to odszczekam. Bo 3 mecze do końca sezonu też mu wróżę. Gdyby to nie była Hertha, tylko chociaż Leverkusen, to zagrałby góra dwa ogony po 10 minut do końca sezonu. Taka forma i takie umiejętności.
+2
Haaland zagrał 3 ogony w pół roku w Salzburgu. Wtedy pewnie też mu wieszczyles wielką karierę. Z drugiej strony jest Piątek który już udowodnił, że bramki potrafi strzelać. Formy nie buduje się w 3 tygodnie, a umiejętności jednak chyba jakieś ma skoro wywalczył karnego będąc bez formy. Jakoś Milika ofermę tak nie krytykujecie jak strzela 30m nad bramka mając przed sobą pustą bramkę, a tu Krzysztof zrobił wszystko jak powinien, tyle że bramkarz instynktownie usiadł na tyłku.
28 lut 2020 | 23:17
0
Milka też nieraz krytykowałem, no już mnie nie tyraj. Haalandowi po tych 100 golach z Hondurasem na młodzieżowych mistrzostwach wróżyłem karierę. Znam się, nie pierd.ol śmieci.
28 lut 2020 | 23:20
-2
I na tym zakończmy bo z prostakiem nie mam zamiaru wymieniać się poglądami.
28 lut 2020 | 23:42
+1
W dupie mam Twoje poglądy i ich wymienianie. Piątek słaby i tyle. Jakie tu można mieć poglądy? Idź się powymieniaj tazosami, a nie poglądami.
29 lut 2020 | 00:58
-5
Patek w rok zarabia tyle co ty przez cale zycie nie zarobisz lamusie , wiecej bramek strzelil niz ty przez cale zycie panienek zaliczysz
-6
Ma patalach kolege przed pusta bramka to wali w bramkarza. Co on zrobi jak wiecej karnych juz nie bedzie w tym sezonie.
28 lut 2020 | 22:34
+23
Trzeba uczciwie przyznać że słaby mecz Piątka. Na jego usprawiedliwienie jest tylko wywalczony karny i to że umial w decydujacym momencie utrzymać nerwy. Krzysiek musi zrozumieć że musi zapierniczac dla zespolu. Nie jest gwiazdą zeby dyrygowac kolegami z zespołu. Chyba Cuhna mu o tym przypomniał w sytuacji gdzie mega sie zirytowal po kolejnej stracie naszego asa. Bo to że zaczal wymachiwac lapami jak nasz Bombardier. Zadziałało na Piatka mobilizujaco.
29 lut 2020 | 19:04
0
Tak, powinien troche wicej walczyc ale z drugiej strony, Hethat gra tak nieskladnie ze bieganie za przeciwnikami jak pies za kijem tez nie ma sensu. Druzyna musi zlapac lepszy rytm to i Piatek bedzie lepiej wygladal. Nie ma sensu go hejtowac a widze ze wielu to niestety robi.
+19
Niby strzelił z karnego ale wcześniej zachował się strasznie samolubnie. Jeszcze rozumiem jak wygrywasz jakieś 2-0, ale tu było dwa w plecy, powinien podać
28 lut 2020 | 22:23
Tak jak w Milanie, karny po wywalczeniu. Generalnie dobry mecz, brakowało szczęścia ale na plus w odróżnieniu od poprzednich.
+9
Tak jak kilka tygodni temu w Milanie, karny po wywalczeniu. Generalnie dobry mecz, brakowało szczęścia ale na plus w odróżnieniu od poprzednich.
28 lut 2020 | 22:14
+26
Fajnie że trafił ale to jednak tylko karny z Fortuną.
28 lut 2020 | 22:12
+32
Pjontek jest tak zdesperowany aby cos strzelic,ze nawet koledze stojacemu przed pusta bramka pilki nie poda. I co by ta lajza zrobila gdyby nie karne.
28 lut 2020 | 23:00
Co ty byś zrobił łajzo gdyby nie meczyki? Siedział byś samotnie w domu z tymi twoimi "mądrościami". Ciekaw jestem co w życiu osiągnąłeś, że gościa który seryjnie zdobywał bramki nazywasz łajzą. Pewnie jesteś jakimś królem strzelców paraolimpiady.
-7
Co ty byś zrobił łajzo gdyby nie meczyki? Siedział byś samotnie w domu z tymi twoimi "mądrościami". Ciekaw jestem co w życiu osiągnąłeś, że gościa który seryjnie zdobywał bramki w Serie A nazywasz łajzą. Pewnie jesteś jakimś królem strzelców paraolimpiady.
29 lut 2020 | 01:18
+6
Ocho,... wyskoczyl jakis wuja od Pjontka.
0
Zaraz będą artykuły o tym jak piątek uratował Herthę. Właśnie wyrównał z karnego
28 lut 2020 | 22:03
PIĄTEK NIE PRZEJMUJ SIĘ WŁACZ SOBIE GZUZ RAP NIEMIECKI I RZUCAJ W SALONIE HAJS BO PŁACĄ CIE W EURO :)