Leeds United wraca do Premier League! Przesądziła wpadka drużyny Kamila Grosickiego

Christopher Booth / Press Focus
Leeds United wraca do Premier League! "Pawie" zapewniły sobie powrót do angielskiej elity dzięki potknięciu West Bromwich Albion, które przegrało na wyjeździe z Huddersfield 1:2.
Mecz zaczął się świetnie dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 4. minucie. Do bramki trafił wtedy Christopher Willock. Goście wyrównali tuż przed przerwą. W 42. minucie gola strzelił Dara O'Shea.
Decydująca bramka padła w samej końcówce. W sytuacji sam na sam z bramkarzem zimną krew zachował Emile Smith Rowe.
Kamil Grosicki rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Reprezentant Polski do gry wszedł na początku drugiej połowy.
West Bromwich zajmuje drugie miejsce w tabeli, ale może je stracić na rzecz trzeciego Brentford, które rozegrało dotąd o jeden mecz mniej. Drużyny dzielą obecnie dwa punkty. Stawka ich rywalizacja jest duża: drugie miejsce daje bezpośredni awans, trzecie oznacza konieczność gry w barażach.
W zeszłym sezonie bez powodzenia rywalizowało w nich Leeds. Tym razem drużyna Marcelo Bielsy była najlepsza w stawce - w 44 meczach zdobyła 87 punktów. Jej kluczowym piłkarzem był Mateusz Klich.
"Pawie" wracają do Premier League po szesnastu latach przerwy. W sezonie 2003/04 zajęły w niej dziewiętnaste miejsce. Zaledwie trzy lata wcześniej zespół z Leeds grał w półfinale Ligi Mistrzów.
Marcin Karbowski17 Jul 2020 · 20:30