Łukasz Skorupski nie zatrzymał Zlatana Ibrahimovicia. Dwie bramki Szweda dały AC Milan zwycięstwo [WIDEO]

Łukasz Skorupski nie zatrzymał Zlatana Ibrahimovicia. Dwie bramki Szweda dały Milanowi zwycięstwo [WIDEO]
Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 21 wrz 2020 | 22:40
W jedynym poniedziałkowym meczu pierwszej kolejki Serie A AC Milan pokonał na własnym boisku Bolognę 2:0. Oba gole zdobył niezastąpiony Zlatan Ibrahimović. W bramce gości stał Łukasz Skorupski.
Po bardzo udanej końcówce poprzedniego sezonu kibice Milanu mają z pewnością nadzieję na to, że podopieczni Stefano Pioliego powalczą o powrót do Ligi Mistrzów. "Rossoneri" zaczęli rozgrywki Serie A od pewnego zwycięstwa.
Pierwszą dobrą okazję na gola gospodarze mieli w 29. minucie. Wówczas przed bramkę Bologny dośrodkował Zlatan Ibrahimović, błąd popełnił Łukasz Skorupski, który nie zdołał wypiąstkować piłki, ale Ismael Bennacer pomylił się z kilku metrów.
Do przerwy Milan i tak prowadził 1:0. Precyzyjnym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Theo Hernandez, "Ibra" bez żadnego problemu wygrał pojedynek z Danilo i strzałem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi.
Spotkanie z trybun obserwowało tysiąc osób - Milan zdecydował się zaprosić na mecz pracowników lokalnej służby zdrowia, aby podziękować im za pracę w czasie pandemii koronawirusa. W drugiej połowie mogli oni obserwować kolejne trafienie Szweda.
W 50. minucie Orsolini faulował Bennacera na linii pola karnego. Początkowo arbiter odgwizdał rzut wolny, później po sygnale z wozu VAR zmienił jednak zdanie i podyktował rzut karny. Ten pewnie wykorzystał Ibrahimović. Skorupski rzucił się w dobrą stronę, lecz nie miał szans na skuteczną interwencję.
38-latek miał znakomitą szansę na hat-tricka, gdy w 63. minucie Milan wyprowadził szybką akcję. Napastnik gospodarzy minął już nawet Skorupskiego, ale później przestrzelił z dość ostrego kąta. Polski bramkarz świetnie interweniował natomiast po strzale Theo Hernandeza.
Ostatecznie wynik już się nie zmienił, choć w końcówce wreszcie zaatakowali także goście - dwukrotnie zatrzymywał ich Gianluigi Donnarumma, raz piłka zatrzymała się na słupku. Milan wygrał 2:0 i mógł świętować udany początek rozgrywek. Z pewnością warto również odnotować debiut Sandro Tonaliego, który pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

Tydzień bez ryzyka dla nowych graczy w Superbet. Cashback 500 PLN + 50 PLN na start

Dyskusja 14

22 wrz 2020 | 13:19
0
Milan nadal w gazie, co mnie niezmiernie cieszy. Oby tak dalej, a w 2021 roku zameldujemy się w Lidze Mistrzów, czyli naszym drugim domu.
22 wrz 2020 | 08:42
0
Zlatan nie ma problemów z wiekiem bo jest wielkim chłopem, mistrzowskim technikiem i ma atomowe kopyto . Ciężko jest go pokryć .
To karakany mają problem z wiekiem, bo tracą swoje główne atuty zwinność/wytrzymałość.
Zlatan nie musi biegać tyle co oni . Wystarczy że będzie stał w polu karnym i rąbał bramki skorpionem, albo czym tam jeszcze wymyśli .
22 wrz 2020 | 06:06
Ten gość nigdy się nie zestarzeje.
0
Ten gość nigdy się nie zestarzeje. Fenomen.
22 wrz 2020 | 05:57
0
Ibra juz napierdala w Milanie.Moze nawet sie wlaczyc o tytuł krola strzelcow.
22 wrz 2020 | 05:51
0
Ibra strzela i gra cały mecz. Widać, że Milan dalej w formie.
22 wrz 2020 | 05:33
0
Piątek w obecnym Milanie przy takiej formie Ibry i obecnej swojej nie powąchałby murawy. Ibra to maszyna.
22 wrz 2020 | 02:37
0
Pjontek plakal jak ogladal. Jak to mowia, Baba (Pjontek) z wozu, koniom lzej.
22 wrz 2020 | 00:26
Jednak Ibra to Ibra chłop prawie 40 na karku a gra jak z nut szacunek dla Ibry muszę dać dwa gole walną i jedziemy dalej Milan powoli wraca na tory.
0
21 wrz 2020 | 23:51
0
Niesamowity jest ten Zlatan. On chyba będzie grał w tej lidze do 80 roku życia.
21 wrz 2020 | 23:16
0
LOVE IBRA
0
Ibra to piłkarz który jest tym o czym pieprzą ludzie zachwycający się i Messim i Ronaldo i Lewandowskim. Jest dowodem na to że napastnik już nie musi kończyć kariery mając 30-32 lata. Z reszta Ibra zakończy karierę wtedy kiedy będzie miał na to ochotę i ani dnia wcześniej. Za 2 lata wyjedzie do Chin, wróci po następnych dwóch, rozegra ze trzy sezony w Realu i zakończy karierę powrotem do Milanie :D Bo to Ibra. Gość jest cyborgiem :D
21 wrz 2020 | 23:04