Mateusz Klich z kolejną asystą w Premier League! Gdyby nie VAR, Polak miałby jeszcze jedną [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 7 lis 2020 | 16:45
Współpraca Mateusza Klicha i Patricka Bamforda dała Leeds United dwa trafienia w meczu z Crystal Palace. Niestety, tylko jedno z nich zostało uznane. Polak mógł cieszyć się z trzeciej asysty na poziomie Premier League, ale jego drużyna przegrała aż 1:4.
Mateusz Klich jest jednym z żelaznych żołnierzy Marcelo Bielsy i nie było zaskoczeniem, że przeciwko Crystal Palace wyszedł w podstawowym składzie. Spotkanie nie zaczęło się jednak dobrze dla beniaminka.
W dwunastej minucie zawodnicy Crystal Palace wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym najwyżej wyskoczył Scott Dann i głową umieścił piłkę w siatce.
Pięć minut później było o krok od wyrównania. Mateusz Klich posłał prostopadłe podanie do Patricka Bamforda, ale radość gości nie trwała długo. Analiza VAR wykazała bowiem, że snajper "Pawi" znajdował się na minimalnym spalonym.
Ta decyzja wywołała spore poruszenie w mediach społecznościowych. Otwarcie krytykował ją między innymi Gary Lineker, który nie po raz pierwszy narzekał na użycie systemu VAR w Anglii.
- To kolejna absurdalna decyzja VAR-u. Nienawidzę sposobu, w jaki ten system jest wprowadzany - napisał były reprezentant Anglii na Twitterze.
W 22. minucie Crystal Palace podwyższyło prowadzenie. Z rzutu wolnego znakomicie przymierzył Eberechi Eze, nie dając najmniejszych szans bramkarzowi.
Na odpowiedź Leeds nie trzeba było długo czekać, a efekt znów przyniosła współpraca Klicha z Bamfordem. Tym razem Polak zgrywał piłkę głową, a jego kolega znów wykończył akcję. Wszystko było już zgodnie z przepisami.
Była to trzecia asysta Mateusza Klicha w ósmym spotkaniu Premier League. Reprezentant Polski ma na koncie także dwa gole. Ogółem nie miał jednak zbyt wielu powodów do zadowolenia.
Ostatecznie Crystal Palace wygrało bowiem aż 4:1. W 42. minucie pechową interwencję zaliczył Helder Costa, trafiając do własnej bramki. W drugiej połowie prowadzenie gospodarzy podwyższył jeszcze Jordan Ayew.

2961 PLN

Na start 2961 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 3x777 PLN oraz freebet 30 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 18

7 lis 2020 | 19:24
0
Meczykowi admini może tak zadbalibyście o umieszczanie asyst w statystykach meczowych, skoro już raczycie pisać o nich artykuły? Wstyd i hańba, że nie ma najważniejszej statystyki meczowej zaraz po zdobytych bramkach.
7 lis 2020 | 18:11
Klich dostał ocenę 7.2 na whoscored. najeięcej z całej drużyny j jedyny powyżej 7. tak trzymać.
0
Klich dostał ocenę 7.2 na whoscored. najwięcej z całej drużyny i jedyny powyżej 7. tak trzymać.
7 lis 2020 | 18:07
0
Dlaczego nie jest liczone od miejsca gdzie stoją?!
0
Wcale nie, w piłkę nie grasz tylko nogami...
7 lis 2020 | 22:09
0
Ale bieg do pilki robisz nogami. To co wywalczysz resztą ciała to już tylko na + dla piłkarza. Przecież nie bedziesz strzelal kikutem ręki. To jest kuriozalne. Nigdy spalony nie był liczony od reki.
8 lis 2020 | 11:52
0
Absurdalne są te przepisy - tu na spalonym rzekomo był bark, którym możesz zagrać piłkę. Problem w tym, że nie do końca wiadomo jak liczyć bark ( gdzie się zaczyna i kończy), a w świetle nowych przepisów ta część ciała sięga prawie do połowy ramienia, co jest absolutną bzdurą.
7 lis 2020 | 18:06
0
Przyznam, że po ostatniej kolejce myślałem ze decyzje Var mnie nie zaskoczą a tu proszę taka gówno... Tylko ręka do łokcia mu wystawała za linie obrony i już Var uznał ze ma podstawę do nieuznania gola. Zaczyna mnie to już irytować... Nie obtaki VAR walczyłem.
7 lis 2020 | 19:02
0
sprzedawczyki z UEFA (i FIFA) wyszły z pomysłem, że obrzydzą ludziom VAR, za to, że VAR utrudnia (ale nie uniemożliwia) im robienie wałków, ot co
7 lis 2020 | 18:02
0
Po mocnym wejściu w Premier Ligę Leeds rozpoczął marsz do Champonship. Z takim bramkarzem i obrońcami, to trzeba liczyć na cud jeśli chcą się utrzymać.
7 lis 2020 | 17:54
Pilne. Leeds dostalo wpierdol od Crystal Pałace.
0
Pilne. Leeds dostalo wpierdol od Crystal Palace.
7 lis 2020 | 17:22
0
Wydawało mi się, że liczą się tylko kończyny którymi można strzelić bramkę, jak noga lub głowa, albo przynajmniej bark, nawet tyłek, ale ręka...
7 lis 2020 | 17:39
0
Przepisy. Sędziów na murawach trudno winić o takie sytuacje, gdy muszą stosować się do wytycznych. Takich spalonych, gdzie za linią była tylko ręka było już trochę.
7 lis 2020 | 17:21
0
2 gole 3 asysty polskiego pomocnika w 8 meczach Premier League? Tego tu nie było, a cieszy niezmiernie
7 lis 2020 | 17:20
0
to niesamowite jaki wplyw mialy polskie zgrupowania reprezentacji pod okiem selekcjonera Jerzego B. na jego obecna forme
7 lis 2020 | 17:05
0
Jaka pojebana sytuacja przeciez yo noe jest spalony. Wyraznie jest za obronca reke wyciagnal i co spalony? Co za bzdura
7 lis 2020 | 16:50