Media: Głośny sparing Legii Warszawa na pożegnanie Artura Boruca. "Pomysł-petarda. Rozmowy od kilku tygodni"

Media: Głośny sparing Legii Warszawa na pożegnanie Artura Boruca. "Pomysł-petarda. Rozmowy od kilku tygodni"
Łukasz Sobala/PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 25 maj 2022 | 09:45
Artur Boruc nie dostał szansy pożegnania się z Legią Warszawa w oficjalnym spotkaniu. Jak informuje Sebastian Staszewski z "Interii", stołeczny zespół chce zorganizować specjalny sparing z Celtikiem Glasgow.
Doświadczony golkiper nie pojawił się w kadrze "Wojskowych" od czasu czerwonej kartki, jaką dostał w lutowym spotkaniu z Wartą Poznań. Kością niezgody okazała się kara finansowa, zasądzona przez Komisję Ligi.
Dalsza część tekstu pod wideo
Boruc chciał, aby zapłacił ją klub, Legia domagała się pokrycia jej przez zawodnika. Konsensusu nie znaleziono, a w efekcie bramkarz nie pojawił się na boisku aż do końca rozgrywek.
Nie oznacza to jednak, że 42-latek nie dostanie szansy oficjalnego pożegnania się z "Wojskowymi". Wkrótce ma zostać zorganizowany specjalny mecz na zakończenie jego kariery.
Jak donosi Sebastian Staszewski z "Interii", Legia ma zmierzyć się z Celtikiem Glasgow. Wybór rywala nie jest przypadkowy. Boruc swego czasu był prawdziwą ikoną "The Bhoys".
W barwach szkockiego zespołu rozegrał blisko 200 oficjalnych spotkań. Na Celtic Park występował w latach 2005-2010. Później sprzedano go do włoskiej Fiorentiny.
- Pożegnaniem Artura Boruca z Legią Warszawa ma być mecz towarzyski z Celtikiem Glagow. Rozmowy na ten temat trwają od kilku tygodni, dlatego nie było oficjalnego pożegnania Artura przed meczem z Cracovią. Jak dla mnie taki sparing to pomysł-petarda. Trzymam kciuki - napisał Staszewski.
Źródło: Sebastian Staszewski