Nieskuteczny Piątek, niemrawa Hertha BSC. Sensacja w Dortmundzie i gol najwyższej próby [WIDEO]

Nieskuteczny Piątek, niemrawa Hertha. Sensacja w Dortmundzie i gol najwyższej próby [WIDEO]
Marcin Bulanda / Press Focus
Autor: Tobiasz_Kubocz 16 sty 2021 | 17:31
Po raz pierwszy w sezonie Krzysztof Piątek otrzymał pełne 90 minut, nie wykorzystał jednak dwóch dogodnych sytuacji i zakończył mecz z FC Koeln (0:0) bez powiększenia dorobku bramkowego. Ustabilizowanej formy ciągle szuka Borussia Dortmund, która zaledwie zremisowała 1:1 z Mainz, drużyną pozostającą bez zwycięstwa od listopada.

FC Koeln - Hertha 0:0

W dwóch ostatnich ligowych spotkaniach Piątek wchodził z ławki, tym bardziej jego dzisiejszy występ od pierwszej minuty był swego rodzaju niespodzianką. Polaka wspomagali w ofensywnej linii i Jhon Cordoba, i Dodi Lukebakio. W 12. minucie “Il Pistolero” stanął przed świetną szansą, ale oddał zbyt słaby strzał i Timo Horn nie dał się pokonać. Pierwsza połowa minęła bez emocji.
W 73. minucie znów dobrą okazję miał Piątek. Po podaniu Matheusa Cunhi, napastnik strzelał z ostrego kąta, jednak spudłował. Berlińczycy mimo starań nie zdołali wywieźć z Kolonii trzech punktów.

Borussia Dortmund - Mainz 1:1

Administratorzy mediów społecznościowych BVB na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu opublikowali wpis z Łukaszem Piszczkiem, który mówi, że “bardzo lubi strzelać gole drużynie Mainz”. Później się okazało, że Polak nawet nie zmieścił się na ławce rezerwowych…
Obowiązek trafiania do bramki wziął na siebie Erling Haaland. Norweg już w 3. minucie mógł się wpisać na listę strzelców, ale VAR przeanalizował sytuację i dopatrzył się spalonego u wykładającego piłkę Thomasa Meuniera. Borussia przeważała, próbowała, jednak świetnie w bramce Mainz spisywał się Robin Zentner.
Wstrząs nastąpił w drugiej połowie i to goście otworzyli wynik. Levin Oztunali popędził prawą stroną, na wysokości pola karnego zatrzymał się, chcąc odegrać do któregoś z kolegów. Nie znalazł jednak nikogo, więc zdecydował się na strzał lewą nogą. Wyszło fantastycznie. Prosto w okienko.
Gdy wydawało się, że w Dortmundzie może dojść do sensacji, BVB wyszło z dwiema szarżami. Najpierw wyrównał Meunier, a później wicemistrzowie Niemiec dostali rzut karny. Przed szansą stanął Marco Reus, jednak fatalnie spudłował.

Wolfsburg - RB Lipsk 2:2

Ostatnia porażka musiała wstrząsnąć piłkarzami Juliana Nagelsmanna, bo od pierwszego gwizdka rzucili się do gardeł gospodarzy. W 4. minucie napoczęli Wolfsburg za sprawą obrońcy Nordiego Mukiele po świetnej zespołowej akcji. Co z tego, skoro nie minął kwadrans, a “Wilki” wyrównały, dzięki snajperskiemu nosowi swojego najcenniejszego gracza, Wouta Weghorsta, dla którego był to setny występ w barwach klubu z Dolnej Saksonii. Holender, klasycznie, pokonał bramkarza strzałem głową.
Wolfsburg poszedł za ciosem i w 35. minucie objął prowadzenie. Futbolówka po uderzeniu Renato Steffena odbiła się jeszcze od Orbana i minęła bezradnego Petera Gulacsiego. 2:1. Niespodzianka zawisła w powietrzu.
Lipsk ruszył ponownie w drugiej części gry. W zamieszaniu podbramkowym sprytem wykazał się Willi Orban, doprowadzając do remisu.

Werder - Augsburg 2:0

W dwóch ostatnich wyjazdowych spotkaniach Rafał Gikiewicz potrafił zachować czyste konto (z FC Koeln i Arminią), toteż polski golkiper z nadzieją wyszedł na starcie z szóstym po 15 kolejkach Werderem. Sytuacji nie brakowało po obu stronach, jednak na wysokości zadania stanęli obaj bramkarze. Dopiero w 84. minucie gola strzelił weteran “zielono-białych” Theodor Gebre Selassie, na 2:0 podwyższył Felix Agu. Od 58. minuty na boisku przebywał Robert Gumny.

Hoffenheim - Arminia Bielefeld 0:0

“Wieśniacy” znajdują się w głębokim kryzysie. W ostatnich pięciu spotkaniach w Bundeslidze wygrali tylko raz, a ich obraz nędzy i rozpaczy podsumowało ostatnio Schalke, które wreszcie przerwało roczne pasmo porażek. Sebastian Hoeness i spółka potrzebowali trzech punktów, ale zrobili niewiele, by je zdobyć.

Tabela ligowa - Bundesliga

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Kod promocyjny MECZYKI - freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 15

16 sty 2021 | 17:39
0
Bardzo mnie cieszy, że RB Lipsk, Borussia Dortmund i Leverkusen widząc, że Bayern gra totalny piach stanęli na wysokości zadania i wspierają biedny klub z Monachium przegrywając i remisując swoje mecze by Bayern utrzymał fotel lidera i ostatecznie wygrał Bundesligę w sezonie 2020/21.
0
To jest Borussia jaką znamy od dekady z małymi przerwami. Potrafią wygrać z RB Lipsk, a za tydzień przegrać z ostatnim klubem w tabeli. Pamiętam mecze Borussii gdzie potrafili wygrać z Bayern, a w następnej kolejce przegrali z jakimś klubem z dołu tabeli. Taki "charakter" Borussii na silny klub ostra na pinka mięśni my (Borussia) wam pokażemy jacy jesteśmy silni, a potem jak przychodzi mecz z dołem tabeli nie wiadomo czemu powietrze z Borussii spada i porażka gotowa.
16 sty 2021 | 18:28
0
~No oni tak właśnie mają... ^^
16 sty 2021 | 19:57
0
Brak motywacji u piłkarzy, którzy chcieliby więcej zarabiać, być gwiazdorami i walczyć o LM. Do Borussi musiałby trafić trener, żywa legenda i autorytet jak Zidane.
17 sty 2021 | 10:56
0
BVB Na którym miejscu Zakończy Sezon W Bundeslidze?
Być Może Na 4 Miejscu
Wszystko Się Może Zdarzyć
16 sty 2021 | 20:17
0
bvb to totalni frajerzy oni nigdy nic nie wgrają tam trzeba wywalić cały zarząd jak w barcelonie bo obecny jest bez ambicji
16 sty 2021 | 20:19
0
Hertha mega słabo gra niech piątek ucieka z tamtad!!!
16 sty 2021 | 20:38
0
piątek to już historia wielkiej kariery
16 sty 2021 | 20:16
0
Niemrawa Herta... Tak jest od kilku sezonów, a Piątek poszedł tam nie wiem po co. Drużyna, która nie stwarza sytuacji ma pomóc lisowi pola karnego jakim jest Piątek. Nieprzemyślany transfer, sytuacja bez wyjścia... aż do letniego okienka transferowego.
16 sty 2021 | 22:37
0
Nie Wiem Co Jest Z BVB
Od Odejścia Tuchela Nie potrafią Przejść 1/8 Ligi Mistrzów
Lucien Favre Prowadził BVB, Ale Bez Rezultatu
BVB To jest W Stanie Wygrać Z Bayerem ,Bayernem ,By Za Tydzień Przegrać Z Niżej Notowaną Drużyną
Jak Tak Dalej Będzie Grać BVB, To Sevilla W 1/8 LM ich Pyknie ze 3-0
17 sty 2021 | 23:26