Nieudany koniec sezonu FC Barcelony. Porażka na Camp Nou z Villarrealem [WIDEO]

FC Barcelona zakończyła ligowy sezon, ponosząc domową porażkę. Villarreal wygrał na Camp Nou 2:0.
Od początku meczu aktywny był Ferran Torres. W 10. minucie Hiszpan szukał centrą wbiegającego z drugiej linii Frenkiego de Jonga. Holender nie dopadł jednak do piłki wrzuconej z lewego skrzydła. Po chwili strzał Ferrana został zablokowany.
Początkowo Villarreal miał problem z przedostaniem się pod bramkę Barcelony. Wiele prób Paco Alcacera kasował Ronald Araujo.
W 41. minucie Urugwajczyk nie zdołał jednak powstrzymać Alfonso Pedrazy. Skrzydłowy Villarrealu otworzył wynik meczu.
Po przerwie Villarreal podwyższył prowadzenie. Moi Gomez wykorzystał fatalny błąd Adamy Traore i trafił na 2:0.
W 70. minucie Frenkie de Jong skierował piłkę do siatki. Gol jednak nie został uznany. Wcześniej Ansu Fati złamał linię spalonego.
Ostatecznie Villarreal wygrał 2:0, dzięki czemu zakończył sezon na siódmym miejscu w tabeli. Barcelona jeszcze przed dzisiejszym spotkaniem była pewna wicemistrzostwa.
Adam Kłos22 May 2022 · 23:53