Tottenham Hotspur lepszy od Arsenalu FC w derbach. Obrona "Kanonierów" znów się zbłaźniła [WIDEO]

Tottenham lepszy od Arsenalu w derbach północnego Londynu. Obrona "Kanonierów" znów się zbłaźniła [WIDEO]
Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 12 lip 2020 | 18:07
Obecny sezon Premier League jest bardzo nieudany dla defensorów Arsenalu. "Kanonierzy" nie popisali się także w derbowym spotkaniu z Tottenhamem Hotspur. Sead Kolasinac oraz David Luiz w zasadzie podarowali gola przeciwnikom. "Koguty" wygrały z lokalnym rywalem 2:1. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Toby Alderweireld.
Spotkanie 35. kolejki Premier League było niezwykle ważne dla obu zespołów z północnego Londynu. Może się bowiem okazać kluczowe w kontekście walki o miejsce w europejskich pucharach.
W pierwszych minutach lepiej prezentowali się podopieczni Jose Mourinho, lecz to Arsenal wyszedł na prowadzenie w 16. minucie spotkania. Pięknym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Alexandre Lacazette. Francuz nie dał najmniejszych szans Hugo Llorisowi.
Radość gości nie trwała jednak długo. Niespełna trzy minuty później był już bowiem remis. Nie po raz pierwszy w obecnych rozgrywkach "Kanonierzy" w zasadzie podarowali gola rywalom.
Największą winę za straconą bramkę ponosi Sead Kolasinac. Niedokładnie zagrał w kierunku Davida Luiza, a Brazylijczyk nie zdołał dojść do piłki. Wykorzystał to Heung-Min Son. Koreańczyk przerzucił futbolówkę nad golkiperem i doprowadził do wyrównania. Kolasinac jedynie złapał się za głowę, a Luiz bezradnie rozłożył ręce.
Remis utrzymał się do przerwy, a w drugiej części gry to Arsenal był częściej w ataku. Niewiele brakowało, aby w 59. minucie do siatki trafił Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk huknął jednak tylko w poprzeczkę. W ostatnim kwadransie meczu snajpera "Kanonierów" zatrzymał natomiast Lloris.
Tottenham może i znajdował się przez długi czas w defensywie, lecz to właśnie do "Kogutów" należała końcówka meczu. Damian Martinez obronił co prawda strzał Harry'ego Kane'a, lecz ekipa Jose Mourinho miała jeszcze rzut rożny. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Toby Alderweireld i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.
W ostatnich minutach gospodarze umiejętnie kontrowali odkryty Arsenal. Nie zakończyło się to co prawda kolejną bramką, bo niezłe okazje marnowali Kane i Son. Ostatecznie Tottenham zwyciężył jednak 2:1 i awansował na ósme miejsce w tabeli, wyprzedzając tym samym dzisiejszego rywala.

1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

600 PLN

Bonus powitalny 600 PLN. Superbet podwaja trzy pierwsze wpłaty nowych graczy

Dyskusja 44

13 lip 2020 | 14:24
0
Arteta robi krzesło ze spróchniałego drzewa i nawet jeśli zrobi je idealnie to prędzej czy później ono pier***nie jak ktoś usiądzie...
Kolasinac to istny dramat. Gość panikuje do tego stopnia że czasami nie wie której nogi użyć do podania! i mimo swojej rozbudowanej sylwetki jest przestawiany przez większość ofensywnych piłkarzy.
Mustafi znacząco się poprawił będąc pod opieką Artety ale mimo wszystko jest za mały i zdecydowanie za wolny na standardy PL.
Przykład ManU czy wcześniej Liverpoolu doskonale pokazuje jak jeden piłkarz może zmienić oblicze drużyny. W przypadku diabłów chodzi oczywiście o Fernandesa a redsów Van Dijka. Tak więc dla Arsenalu jest szansa jedynie poprzez transfery czyli zakup Parteya który wprowadzi nie tylko ład w linię pomocy ale i dołoży niezbędnej siły fizycznej.
12 lip 2020 | 23:52
0
Jak to było, kibice Arsenalu? HahHhAhHAa aALe taA CzelSi Ma ChUJoWą obRonę Nie To CO mY
12 lip 2020 | 20:31
0
Co nie zmienia faktu, że to fatalny sezon dla obu drużyn, a ten mecz o czapkę gruszek
12 lip 2020 | 20:27
0
Tottenham 0 celnych strzałów na wyjeździe z Wiśenkami ale i tak Arsenal ograli ;) no cóż derby to derby. Harry Kayne to ładnie zginął w tym Tottenhamie jak mała dziewczynka. Józek go niszczy jak się patrzy, kiedy on zdobył gola albo 2 ?
0
Piękne jest to, że łapiesz wpierdol od wszystkiego co się rusza, grasz najgorszy futbol od 10 lat, a to i tak wystarcza na Arsenal XD
12 lip 2020 | 19:42
Bez kitu na nich nie ma słabych.
0
Bez kitu na nich nie ma słabych.Mistrzowie przepierdalania "wygranych meczy" i to dosłownie.
12 lip 2020 | 22:03
to wy gracie najlepszy futbol od 10 lat? xd kisnę hahahahaha
0
to wy gracie najlepszy futbol od 10 lat? xd kisnę hahahahaha Arsenal grający najgorsze sezony od lat wygrał w ostatnich kilku więcej trofeów, niż wy co gracie podobno najlepszy futbol xd
12 lip 2020 | 22:35
0
Chyba w szkole z zadań z czytania ze zrozumieniem, wiele punktów nie dostawałeś
13 lip 2020 | 05:48
0
wyobraź sobie, że dostawałem, ale debilowi postaram się wytłumaczyć jeszcze raz. Arsenal w ostatnich 10 latach grając swoją najgorszą piłkę w dziejach klubu wygrał więcej trofeów niż Tottenham, który podobno w tym samym okresie grał najlepszą piłkę. Powtórzyć?
13 lip 2020 | 12:36
0
my mówimy o obecnych czasach trofea schodzą na drugi plan

obecnie Tottenham jest co najmniej katem Arsenalu

gdy niegdyś Arsenal górował teraz sytuacja się odwróciła ;)
13 lip 2020 | 12:46
0
Zobacz sobie ostatnie wyniki. Żadnym katem nie jesteście, wygrywamy i przegrywamy po równo
13 lip 2020 | 12:51
co najmniej w kontekście tego,że Arsenal ostatnio niezbyt dobrze sobie radzi ze Spurs tak więc wychodzi na to,że Arsenal musiał zaliczyć poważny regres skoro nota bene tak słaby Tottenham,Tottenham bez trofeów stawia im opór ;)
0
co najmniej w kontekście tego,że Arsenal ostatnio niezbyt dobrze sobie radzi ze Spurs tak więc wychodzi na to,że Arsenal musiał zaliczyć poważny regres skoro nota bene tak słaby Tottenham,Tottenham bez trofeów stawia im opór w wyścigu o prym kto rządzi w Londynie ;)
13 lip 2020 | 12:52
0
Północnym Londynie
0
ogólnie słaby mecz i fartowna wygrana Tottenhamu.
12 lip 2020 | 19:35
0
Co jak co ale przegrała drużyna lepsza, która przynajmniej w drugiej połowie coś grała, koguty na farcie się ślizgneli. Arsenal tracę cierpliwość.
12 lip 2020 | 20:33
0
Tracisz cierpliwość do czego? Co niby mogą ugrać w tym sezonie?
13 lip 2020 | 17:51
0
W meczu z Tottenhamem zjebali nie strzelając bramki, choć zdecydowanie przewyższali. Ale piłka już taka jest
0
sialala sielelele riki tiki
0
Sprzedajemy koguciki koguciki są myślące i 4senal ograny jak brzdące.
12 lip 2020 | 19:31
Zasłużona przegrana.Po prostu Arteta ma przejebane że musi używać kogoś takiego jak Kolasinac oraz Mustafi.Pepe też kompletnie bezproduktywny (w tym meczu).
Na obronę to trzeba tu trochę wydać.
Wierze w wizje Artety ale od razu się nie da
0
Ps.Mam nadzieje ze z panem Kolasinacem Mkhitaryanem Sokratisem Guendouzim Mustafim pożegnamy już się tego lata
0
Ta, ozilem i mustafim. A Pepe jak go broniłem 3/4 sezonu to na prawdę ciężko jest znaleźć jakiś pozytyw. 1 na 1 nie potrafi, traci piłki, podania też lipa. EPL chyba nie dla niego, za mało ma miejsca
12 lip 2020 | 19:37
0
A no właśnie jeszcze lenia Ozila trzeba wywalić ale z nim to ciężko bo będzie doił i doił Arsenal
12 lip 2020 | 19:56
0
A to po jego zejściu totki przycisnęły i zrobiła się za duża presja na Belerina i Mustafiego i przez to padł drugi gol. Podobna sytuacja była kiedyś za Emrego, zmienił Pepe bo niby słabo grał, ale po jego zejściu obrońca i pomocnik od razu podeszli wyżej i tworzyli presję na obronę. Czasem gracz może być bezproduktywny, ale wiąże zawodników przeciwnika.
12 lip 2020 | 22:36
0
Może tak było, raczej zwracałem na niego uwagę w kontekście ofensywynym, choć i tak miał kilka strat nawet w defensywie
0
Zapomniałem jeszcze o Luizie
Jak zwykle jakieś "ale" na wytłumaczenie.Ile można się tłumaczyć z tych samych błędów od x lat...A to obrońcy słaby a to pomoc bezproduktywna a to brak skuteczności z przodu potem zganianie naprzemiennie winy na trenera/zawodnika. xd Ten klub to już historia.Historia piękna lecz niewieczna.
0
Jak zwykle jakieś "ale" na wytłumaczenie.Ile można się tłumaczyć z tych samych błędów od x lat...A to obrońcy słabi a to pomoc bezproduktywna a to brak skuteczności z przodu potem zganianie naprzemiennie winy na trenera/zawodnika. xd Ten klub to już historia.Historia piękna lecz niewieczna.
12 lip 2020 | 19:52
0
Ja tam wierze że Arsenal jeszcze powróci do topu tylko to potrzeba czasu.W tym klubie są jeszcze osoby którym zależy na sukcesie Arsenalu nie mowie tutaj o Stanley'u Kroenke a o jego synie oraz Edu.
13 lip 2020 | 10:59
0
Kto by tam nie był, liczy się tylko ten gość na górze, bo to do niego należy cały hajs. Arsenal to świetna maszynka do robienia pieniędzy, wierni kibice zapełniają stadion, za najdroższe bilety w lidze. Kupią jakiegoś niby wielkiego zawodnika raz na sezon, robią nadzieję i tak w kółko, jedyne co zostaje to płacz na Arsenalfantv. Kolega wyżej ma rację, to już niestety tylko piękna historia.
12 lip 2020 | 19:28
0
Luiz to parodysta.
0
tak
0
W Chelsea nie płaczą już po nim jak widzą co odwala w Arsenalu.
0
W Chelsea strzelały korki, ze ktoś za tego durnia w ogóle zapłacił. O jakim płaczu mówisz?
12 lip 2020 | 19:27
0
serduszko się lamie
12 lip 2020 | 19:26
0
Arsenal śrubuje wyjazdowy rekord z TOP 6. Z ich obrony i obrony Chelsea to nie wiem czy by jedną dobrą linię można skleić.
A Mustafi jebaniec to co kur wa?
Cały mecz przyzwoicie, ale dwa razy Kejn najlepsiejszy drybler świata ojebał go na skraju pola karnego jak dziecko ...
Potem w tej ostatniej kontrze niemiec stanął w miejscu ale na jego szczęscie son egoistycznie zjebał akcje
12 lip 2020 | 19:34
0
Powinien dawno zostac wywalony
12 lip 2020 | 19:36
0
ale ostatnio go bronili ludzie, że forma życia itp
I się gościu nawet pytał żebym podał mu minutę w której źle zagrał niemiec. Nosz kurwa on cały czas coś odpierdala, tylko że ludzie się przyzwyczaili że to robił cały czas a teraz połowę
12 lip 2020 | 21:29
0
to nie sezon życia chłop gra najlepiej z obronców bo Luiz to syf Kolasinac tez a grek z borusii tez slaby jest
12 lip 2020 | 19:25