Piast Gliwice odpada z Ligi Europy. Kamil Wilczek katem byłego klubu [WIDEO]

Autor: Wojciech_Falenta 24 wrz 2020 | 21:52
Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z FC Kopenhagą 0:3 w meczu III rundy eliminacji Ligi Europy. Gola i asystę dla wicemistrzów Danii zapisał na swoje konto Kamil Wilczek.
Polski napastnik wpisał się na listę strzelców już w 14. minucie gry, kiedy dobił piłkę do bramki z najbliższej odległości po zagraniu z prawej strony pola karnego w wykonaniu Hiszpana Pepe Biela.
Niedługo po przerwie Wilczek zamienił się w asystenta. Najpierw z łatwością ograł Jakuba Czerwińskiego, a następnie wyłożył piłkę jak na tacy Jonasowi Windowi, który z pomocą rykoszetu podwyższył prowadzenie ćwierćfinalisty poprzedniej edycji Ligi Europy.
Telewizyjne powtórki pokazały później, że były napastnik Piasta pomógł sobie wcześniej ręką zaraz po tym, jak minął środkowego obrońcę gliwiczan.
Piast, który rozpoczął spotkanie w ustawieniu 1-5-3-2, miał okazje do strzelenia bramki zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie meczu. Przed przerwą, już przy stanie 1:0 dla Kopenhagi, po fatalnym wybiciu bramkarza gospodarzy, Karla-Johana Johnssona, piłka trafiła w zaskoczonego Piotra Parzyszka, po czym odbiła się od słupka.
Kilka minut później - po odbiorze piłki na połowie przeciwnika i klepce z Kristopherem Vidą - ten sam Parzyszek zagrał do wbiegającego w pole karne Kopenhagi Patryka Lipskiego. Pomocnik gliwiczan przegrał jednak pojedynek z Johnssonem, który popisał się również efektowną paradą po przerwie, kiedy poradził sobie z uderzeniem piłki głową autorstwa rezerwowego Michała Żyro. W końcówce po raz kolejny w słupek trafił też Parzyszek.
Gwoli sprawiedliwości należy jednak oddać, że podopieczni Tomasza Fornalika - zastępującego po raz kolejny zarażonego koronawirusem brata, Waldemara - mieli również momentami sporo szczęścia. Najwięcej na samym początku drugiej połowy meczu, kiedy sędzia zawodów w kontrowersyjnych okolicznościach nie uznał pięknego gola, jakżeby inaczej, Wilczka. Arbiter orzekł, że w tamtej sytuacji faulowany był wcześniej Czerwiński. Chwilę później w poprzeczkę główkował z kolei Wind.
Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Biel.
Mimo swoich szans Piast Gliwice zakończył przygodę z Ligą Europy na trzeciej rundzie eliminacyjnej. Kopenhaga zagra teraz w fazie play-off o awans do fazy grupowej rozgrywek ze zwycięzcą spotkania pomiędzy chorwacką Rijeką a ukraińskim Kołosem Kowaliwką.

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

Tydzień bez ryzyka dla nowych graczy w Superbet. Cashback 500 PLN + 50 PLN na start

Dyskusja 27

25 wrz 2020 | 08:40
0
Szkoda Piadta, grali naprawdę nieźle, powiem szczerze że że wszystkich polskich klubów na Piasta liczyłem najbardziej, szanse mieli całkiem spore, nie zasłużyli na tak wysoką porażkę
25 wrz 2020 | 01:58
... "Piast" przegral dlatego ze mieli zle nastawione... celowniki. W niektorych momentach egoizm sie wkradl poniewaz zamiast dograc do lepiej ustawionych kolegow... probowali wykreowac z siebie "gwiazdy". I tak sie wlasnie konczy. Przegrali sluszenie przez swoja glupote. Ale to jest moja opinia
0
25 wrz 2020 | 00:35
0

Wynik nie oddaje przebiegu spotkania.
Druga bramka nie powinna być uznana no i brakowało szczęścia przy wykończeniach.
Bawa za walkę lecą z Poznania 👏
25 wrz 2020 | 00:21
0
Wilczek niby gol i asysta ale bramkę chamsko zabrał koledze a asysty nie powinno być bo wszyscy oprocz sedziow widzieli ewidentną reke. Co do piasta.. za wrazenia artystyczne nota wysoka ale wynik kiepski. Słowem piekna katastrofa
24 wrz 2020 | 23:38
0
o klasę lepsza ekipa z Danii
24 wrz 2020 | 23:20
0
Fajnie, że w drugich co do ważności rozgrywkach europejskich nie ma VAR-u. No ale kto by się tam plebsem przejmował.
24 wrz 2020 | 23:27
0
VAR jest, ale nie w eliminacjach.Choć i tu powinien obowiązkowo być.
24 wrz 2020 | 22:58
0
Wiedziałem że ten zdrajca strzeli Piastowi
24 wrz 2020 | 22:54
0
Najbardziej wkurzyłem się na tą nieskuteczność Piasta i niestety pechowe dla Piasta strzały, które mogły być zamienione w 100% na gole. Ogólnie Piast dobrze się zaprezentował, szkoda trochę że Świerczoka nie było może by on odmienił te losy, ale cóż kontuzja nic na to nie poradzimy. Lech zagra z Charleroi i Legia z Karabachem Agdam.
24 wrz 2020 | 22:50
0
Ten wilczek to taka zdradziecka pala pierw przechodzi do największego wroga ,a później byłemu klubowi strzela bramki z bananem na ryju 😶ręka zagrał w akcji bramkowej ale uj.
0
A co miał nie próbować wygrać meczu bo grał ze swoim byłym zespołem?
Dorośnij, nikt normalny ci nie odpuści meczu ze swoim byłym klubem. Nie celebrował jakoś ostentacyjnie swojej bramki ani asysty, nie wiem czego więcej oczekujesz. Że co miał zrobić zacząć się biczować po strzelonej bramce czy przeprosić każdego piłkarza piasta z osobna?
24 wrz 2020 | 23:44
0
Nie, miał przegrać😁
25 wrz 2020 | 19:59
0
Miał okazać #respect i nie uśmiechać się ani nie celebrować bramki. Zobacz jak zrobił to Salah po strzeleniu gola AS Romie.
24 wrz 2020 | 22:42
0
Wykończenie Piasta w tym meczu to tragedia, a dodając do tego brak farta i wynik końcowy, który zupełnie nie oddaje wydarzeń boiskowych :)
24 wrz 2020 | 22:15
Piast pogrążył sam siebie. Śmiało Piast mógł strzelić co najmniej 2 gole gdyby ich celownik był bardziej rozgarnięty. Kopenhaga dziś słabo. Piast i tak powyżej oczekiwań. Niech Lech i Legia coś pokażą.
0
Piast pogrążył sam siebie. Śmiało Piast mógł strzelić co najmniej 2 gole gdyby ich celownik był bardziej rozgarnięty. Kopenhaga dziś słabo. Piast i tak powyżej oczekiwań w tej edycji LE, za co należą się im gratulacje. Niech Lech i Legia coś pokażą.
24 wrz 2020 | 22:13
0
Ja wiem, czy taka ta Kopenhaga poza zasięgiem była? Piastowi dopisałoby szczęście i by zdobył 2 gole jak nic. A jakby było np. 2:1 dla Piasta to by się spokojnie bronił i kontrował. Zabrakło szczęścia i trochę umiejętności.
24 wrz 2020 | 22:08
No dobrze ,Kopenhaga była w tym meczu lepsza jak wszyscy przewidywali przed meczem i ich zwycięstwo nie podlega dyskusji. Mnie najbardziej boli ,że w tym meczu Piast zasługiwał na więcej ,ale tak to jest jak się nie potrafi wykorzystać błędów rywala i nie ma się szczęścia. Wilczek były zawodnik Piasta zagrał znakomity mecz ,ale druga bramka dla Kopenhagi nie powinna być uznana ,bo Kamil pomógł sobie ręką zanim asystował. A ta bramka ewidentnie zabiła ten mecz. Brawo dla Piasta chyba tylko za ostatnie 10 minut meczu. Zagrać do końca przy tak beznadziejnym wyniku to też zawsze coś. Zupełnie inaczej gra się przy wyniku 1-0 ,a inaczej przy 2-0 czy 3-0. Szkoda mi Piasta ,bo gdyby nie ten błąd sędziego mogło się to potoczyć trochę inaczej. Znowu zagrali bez trenera i wstydu nam nie przynieśli. Ale ja się pytam gdzie jest VAR ? Przecież wszyscy wiedzą ,że jest niezbędny do sytuacji czarno-białych. W TV tysiąc powtórek pokazujących ,że Polak zagrał ręką ,a oni grają dalej jakby nigdy nic. Tak znowu ,moim zdaniem skandal - szkoda tylko ,że pan Wilczek nie miał na tyle odwagi by się przyznać. Zwłaszcza ,że kiedyś oddawał serce temu klubowi. Bardzo by mi zaimponował swoim zachowaniem ,a tak wiele stracił z mojej sympatii ,mimo dobrego meczu.
0
No dobrze ,Kopenhaga była w tym meczu lepsza jak wszyscy przewidywali przed meczem i ich zwycięstwo nie podlega dyskusji. Mnie najbardziej boli ,że w tym meczu Piast zasługiwał na więcej ,ale tak to jest jak się nie potrafi wykorzystać błędów rywala i nie ma się szczęścia. Wilczek były zawodnik Piasta zagrał znakomity mecz ,ale druga bramka dla Kopenhagi nie powinna być uznana ,bo Kamil pomógł sobie ręką zanim asystował. A ta bramka ewidentnie zabiła ten mecz. Brawo dla Piasta chyba tylko za ostatnie 10 minut meczu. Zagrać do końca przy tak beznadziejnym wyniku to też zawsze coś. Zupełnie inaczej gra się przy wyniku 1-0 ,a inaczej przy 2-0 czy 3-0. Szkoda mi Piasta ,bo gdyby nie ten błąd sędziego mogło się to potoczyć trochę inaczej. Znowu zagrali bez trenera i wstydu nam nie przynieśli. Ale ja się pytam gdzie jest VAR ? Przecież wszyscy wiedzą ,że jest niezbędny do sytuacji czarno-białych. W TV tysiąc powtórek pokazujących ,że Polak zagrał ręką ,a oni grają dalej jak gdyby nigdy nic. Tak znowu ,moim zdaniem skandal - szkoda tylko ,że pan Wilczek nie miał na tyle odwagi by się przyznać. Zwłaszcza ,że kiedyś oddawał serce temu klubowi. Bardzo by mi zaimponował swoim zachowaniem ,a tak wiele stracił z mojej sympatii ,mimo dobrego meczu.
0
Szkoda Piasta. Wynik napewno nie zasłużony. Gra nie była zła tylko zabrakło szczęścia przy tych słupkach/poprzeczkach. Spokojnie powinien być remis, tym bardziej, że przy drugiej bramce Wilczek zagrywał ręką. Jestem ciekaw jakby wyglądał mecz gdyby od początku grali Żyro i Milewski. Wstydliwy jedynie wynik. Piast pokazał fajna piłkę, myślę że 3 runda jak na Piasta to naprawdę fajny rezultat, tym Bardziej jeśli spojrzymy na potencjał Piasta, klubu bez większych nazwisk. Muszę jeszcze napisać coś o Czerwińskim, Pan profesor, bardzo się rozwinął, szkoda że ma tyle lat, bo jak dla mnie gdyby mu trochę odjąć wiosnę gracz na kadrę :)
0
Czego oczekiwać? Polska drużyna grała z drużyną dobrą.
24 wrz 2020 | 21:58
0
Krzywdzacy wynik dla Piasta na bramke zasłużyli. Kopenhaga tym meczem potwierdziła że jest do bólu solidnym zespołem. Duńczycy wykorzystali po prostu błedy Piastunek na tyle bezlitośnie że patrząc na suchy wynik myślisz że Piast kompletnie odstawał od nich poziomem... Tak jednak do końca nie było mimo wszystko brawa dla Piasta bardzo dobrze pokazali się w tym sezonie pucharowym.
24 wrz 2020 | 21:57
0
Nie ma co mieć pretensji do Piasta, rywal po prostu poza zasięgiem, zrobili to co mogli. Umiejętności zabrakło. W polskiej lidze z taką grą zajdą daleko.
25 wrz 2020 | 08:48
0
w polskiej lidze nie ma to zadnego znaczenia, bo ta liga nie ma żadnego prestizu od dawna. Liczą sie tylko puchary.
Mozna powiedzieć ze zrobili swoje i nic ponad to. Wstydu nie przyniesli, chwaly tez nie bedzie. Jak na wystepy naszych druzyn w ostatnich latach i tak niezle.