Przełamanie Piotra Zielińskiego w ostatnim meczu sezonu! Gol Polaka po blisko pół roku przerwy [WIDEO]

Na niedzielę zaplanowano ostatnie spotkania tego sezonu Serie A. W pierwszym z nich Spezia mierzyła się z Napoli. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Zieliński. "Azzurri" wygrali 3:0.
Podopieczni Luciano Spallettiego przez długi czas byli w grze o mistrzowski tytuł. Ostatecznie sezon zakończą na najniższym stopniu podium Serie A. Wrócą jednak do elitarnej Ligi Mistrzów.
W ostatnim spotkaniu sezonu "Azzurrim" przyszło zmierzyć się na wyjeździe ze Spezią, będącą tuż nad strefą spadkową. Od pierwszej minuty zagrali Jakub Kiwior i Piotr Zieliński.
Na otwarcie rezultatu nie trzeba było czekać zbyt długo. Już w czwartej minucie indywidualną akcję przeprowadził Matteo Politano. Uderzył zza pola karnego, nie dając większych szans bramkarzowi.
Jeszcze w pierwszej części spotkania prowadzenie gości podwyższył natomiast Piotr Zieliński. Polak bardzo przytomnie zachował się w podbramkowym zamieszaniu.
Pomocnik doskoczył do odbitej piłki i z kilku metrów skierował ją do siatki. Było to dla niego szóste trafienie w obecnym sezonie Serie A, lecz pierwsze od grudnia zeszłego roku.
Nie był to wcale koniec strzelania w pierwszej połowie. W 36. minucie Napoli zadało kolejny cios - tym razem za sprawą Diego Demme. Po przerwie nie doczekaliśmy się już kolejnych goli. "Azzurri" na zakończenie sezonu wygrali więc 3:0.
Maciej Pietrasik22 May 2022 · 13:15