Robert Lewandowski straszy legendy. Ciągły rozwój gwiazdy Bayernu. Nikt nie strzela głową jak Polak!

Robert Lewandowski straszy legendy. Ciągły rozwój gwiazdy Bayernu. Nikt nie strzela głową jak Polak!
własne
Autor: Tomasz Włodarczyk 26 paź 2020 | 16:43
Jeśli Robert Lewandowski będzie strzelał z taką regularnością jak do tej pory, zakończy rozgrywki Bundesligi z 68 bramkami. To oczywiście abstrakcja. Czysta statystyka. Nie da się utrzymać średniej dwóch goli na mecz w sezonie. Choć Polak udowadnia, że mało jest dla niego rzeczy niemożliwych. Im starszy, tym lepszy. Ściga legendy, które były nie do ruszenia przez dekady. Ponownie zmierzy się z kosmicznym rekordem Gerda Müllera. W tych dziwnych czasach nie pokazuje żadnych słabości. Wręcz przeciwnie. Rośnie. Na swojej pozycji stał się zawodnikiem kompletnym.

Napastnik Bayernu Monachium jest wielkim zwycięzcą stojącego pod znakiem pandemii 2020 roku, ale może też czuć delikatny posmak goryczy. Wygrywając absolutnie wszystko co było do wygrania jak psu buda należała mu się Złota Piłka. „France Football” postanowił jednak odwołać plebiscyt - pierwszy raz w historii.
Na pohybel francuskim dziennikarzom Lewandowski udowadnia, że dziś bez żadnych wątpliwości jest najlepszym napastnikiem na świecie i od początku obecnej kampanii bardzo mocno pracuje na przyszłoroczną nagrodę.

Zaczął jak nikt wcześniej. Dopadnie Bombera?

Polak jeszcze nigdy tak dobrze nie zaczął sezonu Bundesligi. Bo tak dobrze nie zaczął nikt w historii. 32-latek ma po pięciu kolejkach dziesięć goli i prowadzi w klasyfikacji strzelców. Jeśli bukmacherzy oferują kurs, czy po raz szósty zdobędzie armatę dla najskuteczniejszego piłkarza, musi on oscylować w granicach 1.01...
Przez dekadę Lewandowski ustanowił w Niemczech kilkadziesiąt rekordów, ale wciąż ma apetyt na więcej. Jest nienasycony. Ten głód sukcesów i wyników może doprowadzić najskuteczniejszego obcokrajowca na szczyt szczytów. Bycia najskuteczniejszym po prostu, bez podziału na podkategorie jak narodowość.
W minionych rozgrywkach, zakłóconych przez lockdown, Lewandowski do końca walczył o nieosiągalny przez blisko pół wieku rekord Gerda Müllera. Niemiecki „Bomber” 48 lat temu zdobył w jednym sezonie 40 goli. Choć Polak po trzymiesięcznej przerwie w pozostałych ośmiu spotkaniach ligowych zdobył dziewięć bramek, wpadł na metę z 34 trafieniami.
Rok kalendarzowy (23.10.2019-24.10.2020) Roberta Lewandowskiego w klubie i reprezentacji. 50 goli i 15 asyst.
Minione rozgrywki rozpoczął równie mocno. Po pięciu kolejkach miał tylko o jedno trafienie mniej niż teraz. Strzelał jak w transie, w jedenastu meczach Bundesligi z rzędu. Do połowy listopada zgromadził imponujące szesnaście trafień. A mimo to nie udało mu się wymazać legendy z mocno zakurzonej karty rekordów.
Być może o niepowodzeniu zdecydował słabszy okres na przełomie listopada i grudnia, kiedy z sześciu rozegranych meczów w czterech nie strzelił gola. Takich pustych przelotów w całym sezonie Lewandowski miał tylko sześć. Wynik niebywały. Jeśli jednak mówimy o biciu naprawdę wyśrubowanych wyników, nawet krótkie przestoje mają znaczenie. Dlatego tym razem również na tak wczesnym etapie należy zachować powściągliwość.
Polak znów jest na najlepszej drodze i jeśli komuś ma się udać, to właśnie jemu. Ale do pokonania ma wciąż bardzo długi dystans.

Mistrz zarządzania własnymi zasobami

Zwłaszcza, że ten sezon dla Roberta i każdego innego zawodnika grającego na najwyższym poziomie, będzie naprawdę intensywny. Kalendarz rozgrywek jest wypełniony po brzegi. Bayern do końca roku będzie grał co trzy-cztery dni na trzech frontach. Do tego trzeba doliczyć terminy międzynarodowe, w których po raz pierwszy reprezentacje grają po trzy spotkania na jedno zgrupowanie.
Wszystko przez koronawirusa, który wywrócił plany do góry nogami. Rozwleczony do lipca poprzedni sezon, przełożone o rok mistrzostwa Europy i krótsze wakacje wymuszają jeszcze lepsze zarządzanie swoim organizmem. W tym Lewandowski jest jednym z najlepszych w branży. Jeśli udałoby mu się podtrzymać kapitalne statystyki, tylko udowodni tę tezę.
Co ciekawe Polak nigdy nie grał w Bayernie tak mało jak teraz. Nie zdarzyło mu się być zmienianym w trzech z pięciu pierwszych meczów. Urywa minuty na odpoczynek gdzie się da. To też znak nowych czasów, bo Polak w końcu doczekał się wsparcia w osobie Erica Maxima Choupo-Motinga. Byłego piłkarza PSG nie można nazwać konkurentem. Kameruńczyk z niemieckim paszportem dostał zadanie w Monachium - odciążać gwiazdę w mniej istotnych spotkaniach.

Cztery sezony, by obalić mit

Pytanie, czy przy tej nowej strategii Lewandowski będzie grał w każdym ligowym meczu. Jeśli po cichu myśli o przekroczeniu bariery 40 goli, będzie musiał grać dużo. Chyba, że zamierza trafiać co 38 minut jak do tej pory. Co, jak już zaznaczyliśmy, byłoby wynikiem nie z tej planety.
Nawet jeśli nie uda mu się pokonać Müllera na krótkim dystansie, czy możliwe jest obalenie jego pomnika w dłuższej perspektywie? Patrząc na klasyfikację strzelców wszech czasów to mimo wszystko wciąż wydaje się zadaniem piekielnie trudnym. Ale już nie niewykonalnym jak sądzono od lat siedemdziesiątych.
Oto podium najlepszych strzelców w historii Bundesligi:
  • Gerd Müller - 365 goli w 427 meczach
  • Klaus Fischer - 268 goli w 535 meczach
  • Robert Lewandowski - 246 goli w 326 meczach
O tym, że kapitan reprezentacji Polski, wkrótce przeskoczy Fischera można być już właściwie spokojnym. 23 bramki najprawdopodobniej zdobędzie jeszcze w tym sezonie. Do absolutnego dominatora wśród snajperów brakuje mu jednak 119 goli. Gdyby w kolejnych 101 spotkaniach utrzymał średnią co najmniej trafienia na mecz, przy takiej samej liczbie rozegranych konfrontacji co Müller miałby 347 bramek. O osiemnaście mniej niż legendarny Niemiec.
Żeby go pobić, musiałby spędzić w Bundeslidze jeszcze cztery lata i utrzymać bardzo wysoką skuteczność. Co wydaje się zadaniem z pogranicza ekstremalnie trudnych. Czy tak długo, aż do 36. roku życia, Lewandowski może strzelać ponad trzydzieści goli w sezonie? Jego kontrakt z Bawarczykami obowiązuje do czerwca 2023 roku. Musiałby go przedłużyć o co najmniej rok. Wtedy mógłby realnie powalczyć o obalenie najtwardszego z niemieckich mitów.

Ciągły progres i przesuwanie granicy

Bez względu na to, czy mu się uda, Lewandowski nie przestaje zadziwiać. Gdy już wydaje się, że osiągnął swój limit, przekracza go. Podąża szlakiem wytyczonym przez Cristiano Ronaldo, który brzydzi się spoglądaniem w metrykę. Robert, mimo że w piłkarsko dość zaawansowanym wieku, czuje się doskonale i po trzydziestce wręcz umacnia swoją pozycję.
Można uważać, że w wywiadach rzuca banałami, kiedy mówi o ciągłej poprawie swojej gry. Brzmi zbyt cukierkowo, gdyby nie było prawdą. On słowa przekuwa w czyny. Jest snajperem kompletnym, co zademonstrował w ostatnim meczu z Eintrachtem Frankfurt zaliczając perfekcyjnego hattricka. Zdobył bramki po strzałach prawą i lewą nogą oraz głową.
Taka wszechstronność nie spadła mu z nieba w jednej chwili. Zbiera owoce samodyscypliny i wieloletniego dążenia do perfekcji. Zbudował atletyczną sylwetkę, ulepszył uderzenie słabszą stopą, pracował nad strzałami z dystansu i perfekcyjnym wykonaniem jedenastek. Przyszedł czas na rzuty wolne, które także stały się jego silną bronią. Nie mówiąc już o grze bez piłki czy tyłem do bramki, kiedy wykorzystuje swoją siłę, odzwierciedloną w nienagannej muskulaturze.
Lewandowskiemu nigdy nie znudziło się pokonywanie bramkarzy, ale kiedy statystyka zdobywanych bramek napęczniała do granic wytrzymałości, zaczął jeszcze dorzucać asysty. W tym prawdziwe dzieła sztuki - jak ta tzw. raboną w meczu przeciwko Schalke. Zagranie sezonu w jednym dotknięciu piłki obrazujące mistrzowski poziom wyszkolenia zawodnika, który niczego nie pozostawia przypadkowi.

Praca z Klose szybko procentuje

Polak pokazuje, że mimo sukcesów nie stoi w miejscu. Ma otwarta głowę. Czerpie z doświadczeń innych. W Monachium pracował już z wybitnymi trenerami, a w przeszłości piłkarzami, jak Pep Guardiola, Jupp Heynckes czy Carlo Ancelotti. W ostatnich miesiącach do tego grona dołączył człowiek z cienia, Hans Dieter Flick, za to z wybitnym warsztatem. Mający u swego boku znanego trenera, a niegdyś nieprzeciętnego snajpera - Miroslava Klose.
Wygląda na to, że już po paru miesiącach wspólnej pracy najskuteczniejszy napastnik w historii mistrzostw świata i reprezentacji Niemiec dorzucił swoją cegiełkę do wyników Lewandowskiego. Klose świetnie grał głową, z czego uczynił znak firmowy, mimo dość przeciętnego wzrostu - 182 cm. Potrafił wyczuć odpowiedni moment do wyjścia w powietrze. Kierował piłkę tam, gdzie chciał. Jak Lewandowski w spotkaniu z Eintrachtem.
W jego strzale nie było przesadniej siły, tylko idealny timing i precyzja:
Polak zdobył w 2020 roku 35 goli dla Bayernu z czego aż dziesięć głową! Odliczając przerwę spowodowaną lockdownem, trafił w ten sposób do siatki w 28 meczach na przestrzeni czterech miesięcy. Dla porównania wcześniej potrzebował roku, aby uzyskać dziesięć bramek po strzałach głową. Konsultacje Klose mogły tylko pomóc, ale progres w tym elemencie zaliczył już przed przyjściem nowego asystenta. Za to teraz Lewandowski wygrywa większość pojedynków powietrznych. Ma o pięć procent lepszy współczynnik niż w poprzednim sezonie, ale aż o dziesięć i dwadzieścia procent niż odpowiednio dwa oraz pięć lat temu!
Progres widać też w niemal każdej innej statystyce dotyczącej gry pod bramką przeciwnika. Z czternastu celnych strzałów aż dziesięć kończyło się golem. Celność uderzenia skoczyła w ciągu roku z 48,5 na 57,1 procent. Lewandowski strzela najczęściej i najcelniej w Bundeslidze. Drugi Matheus Cunha na szesnaście uderzeń miał dziewięć celnych, a Erling Haaland na czternaście osiem.
Licząc średnią dotknięć piłki w polu karnym (30 na 382 minuty rozegrane do tej pory) rywala, w żadnym wcześniejszym sezonie nie był w jej posiadaniu tak często.
Robert Lewandowski gra tak, jakby nie widział przeszkód. Na boisku sprawia wrażenie odpornego na zawirowania zewnętrznego świata. Z formy nie wytrącił go ani koronawirus, ani potyczka prawna z byłym agentem - Cezarym Kucharskim.
Napastnik robi, co do niego należy. Korona piłkarskiego władcy bardzo mu pasuje. I najwyraźniej nie zamierza jej oddawać.
author picture

Tomasz Włodarczyk

Spodobał Ci się tekst tego autora?

Czytaj kolejne
Źródło: własne
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

600 PLN

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 31

28 paź 2020 | 03:20
0
Graja co 3 dni .....Lewy sciga recordy Bundesligi. Cos mi sie wydaje niestety ze Lewy bedzie odpoczywal, jak bedzie w kadrze gral.
27 paź 2020 | 20:39
0
Wybitny zawodnik cześć i chwała rl9 :)
27 paź 2020 | 11:12
(Edytowany)
Z roku na rok jest coraz lepszy wydaję mi się, że w ciągu 3,5-4 sezonów powinno mu to się udać.
0
Z roku na rok jest coraz lepszy wydaję mi się, że w ciągu 3,5-4 sezonów powinno mu to się udać prześcignąć Gerda Mullera.
27 paź 2020 | 07:47
0
On się nie zatrzyma. Jest, kurwa, wybitny. O Bońku mówili, że najlepszy. Ok z kadrą ugrał, ale piłkarsko nie ta liga co Lewy. To jest najwybitniejszy polski piłkarz. Pan Piłkarz. Nie mam pytań.
27 paź 2020 | 02:26
0
Jakie rekordy?, przeciez on nie daje juz rady, i schodzi po godzinie gry.
26 paź 2020 | 23:34
0
Poza 10 bramkami Lewy ma jeszcze 3 asysty i pod tym wzgledem lepsi sa od niego tylko Müller i Hoffmann (obaj po 4).
26 paź 2020 | 22:13
(Edytowany)
"Na pohybel francuskim dziennikarzom Lewandowski udowadnia, że dziś bez żadnych wątpliwości jest najlepszym napastnikiem na świecie i od początku obecnej kampanii bardzo mocno pracuje na przyszłoroczną nagrodę."

Napastnikiem? Skoro już mowa o Złotej Piłce, to chyba powinno być zawodnikiem.

"O tym, że kapitan reprezentacji Polski, wkrótce przeskoczy Fischera można być już właściwie spokojnym. 23 bramki najprawdopodobniej zdobędzie jeszcze w tym sezonie."

Skoro pan tak mówi, to niewątpliwie tak będzie. Zawsze mnie to bawi jak łatwo dziennikarzom jest pisać o rzeczach jeszcze niedokonanych, w sposób dokonany. Łatwo jest zakładać w tym momencie, że Lewy pobije rekordy, skoro wszystko tak dobrze się to do tej pory dla niego układa. Trochę pan zapomina, że jest możliwość wypadnięcia z gry na 2 tygodnie z powodu wirusa o kontuzji nie wspomnę.

A skoro już o kontuzjach. To co do tej współpracy z Mirosławem Klose, to wszystko pięknie brzmi, że to mu pomogło. Coś na pewno, ale znowu zapomniał pan o tym, że dobra gra głową to zasługa tego, że Lewy w grudniu zeszłego roku przeszedł operację przepukliny pachwinowej i to go w dużej mierze odblokowało fizycznie i poprawiło wszystkie inne statystyki. Już nie ma co wspominać w jak szczęśliwym okresie przyszło mu pauzować z powodu jego drugiej kontuzji w LM w meczu z Chelsea. W nowym sezonie może nie mieć tyle szczęścia, a może będzie mieć go więcej, bo wiemy, że tych kilka meczów w Bundeslidze mu do pobicia rekordu Gerda jednak zabrakło.
0
"Na pohybel francuskim dziennikarzom Lewandowski udowadnia, że dziś bez żadnych wątpliwości jest najlepszym napastnikiem na świecie i od początku obecnej kampanii bardzo mocno pracuje na przyszłoroczną nagrodę."

Napastnikiem? Skoro już mowa o Złotej Piłce, to chyba powinno być zawodnikiem i nie bójmy się tego określenia. To, że był najlepszym napastnikiem wiemy już od dawna.

"O tym, że kapitan reprezentacji Polski, wkrótce przeskoczy Fischera można być już właściwie spokojnym. 23 bramki najprawdopodobniej zdobędzie jeszcze w tym sezonie."

Skoro pan tak mówi, to niewątpliwie tak będzie. Zawsze mnie to bawi jak łatwo dziennikarzom jest pisać o rzeczach jeszcze niedokonanych, w sposób dokonany. Łatwo jest zakładać w tym momencie, że Lewy pobije rekordy, skoro wszystko tak dobrze się to do tej pory dla niego układa. Trochę pan zapomina, że jest możliwość wypadnięcia z gry na 2 tygodnie z powodu wirusa o kontuzji nie wspomnę.

A skoro już o kontuzjach. To co do tej współpracy z Mirosławem Klose, to wszystko pięknie brzmi, że to mu pomogło. Coś na pewno, ale znowu zapomniał pan o tym, że dobra gra głową to zasługa tego, że Lewy w grudniu zeszłego roku przeszedł operację przepukliny pachwinowej i to go w dużej mierze odblokowało fizycznie i poprawiło wszystkie inne statystyki. Już nie ma co wspominać w jak szczęśliwym okresie przyszło mu pauzować z powodu jego drugiej kontuzji w LM w meczu z Chelsea. W nowym sezonie może nie mieć tyle szczęścia, a może będzie mieć go więcej, bo wiemy, że tych kilka meczów w Bundeslidze do pobicia rekordu Gerda mu jednak zabrakło.
26 paź 2020 | 21:35
0
Robert jest dla nas Polaków jak Messi w Argentynie i Cristiano w Portugalii, tylko się cieszyć że żyjemy w erze Lewandowskiego🦾🦿
26 paź 2020 | 21:16
0
Szkoda że strela w Bundeslidze a nie w Premier League niestety bo w bundeslidze Bayern zawsze wygra tytuł tak jak juve w serie A to już klasyk ale i tak szacun
26 paź 2020 | 21:47
0
Tylko, że Lewy wygrał Bundesligę też z BVB, a nie tylko z samym Bayernem. Co więcej Bayern ma teraz jakąś kosmiczną serię wygrywania ligi. Myślę, że duża w tym właśnie zasługa RL. Nie musi iść do PL żeby cokolwiek udowadniać. Rok temu Bayern w LM odprawił z kwitkiem angielskie drużyny.
26 paź 2020 | 20:14
0
jak Lewciu glutenu nie je. Rozjedzie Bombera i jeszcze własny ustanowi.
26 paź 2020 | 19:33
0
Robert w jednym z wywiadów powiedział, że nie je już mięsa i od tego czasu ma najlepsze wyniki badania krwi i wydolność jakiej nie miał gdy był dwudziestolatkiem.
26 paź 2020 | 18:28
0
Nie dla psa kiełbasa.
26 paź 2020 | 18:16
0
40 bramek w sezonie ligowym jest do zrobienia ale poziom trudności jest kosmiczny, Robert ma 10 trafień po 5 meczach, zostało 29 kolejek, jeśli od tej pory Lewandowski będzie strzelał w każdym meczu po 1 bramce, sezon zakończy wynikiem 39 goli. Mogą się trafić mecze bez bramek, wówczas musiał by wrzucić kilka hatrickow albo dubletów.
26 paź 2020 | 18:04
(Edytowany)
Wyobrażacie sobie tę pustkę w reprezentacji po tym gdy Lewy skończy grać? Szkoda, że nikt tego nie może przekłuć w sukces repry, a było tak blisko z portugalią, tylko Nawałka i ta jego gra na 0 niskim pressingiem z najlepszą generacją piłkarzy od czasów Bońków i innych Latów...
Mam nadzieję, że nie będę tego meczu wspominał jako zaprzepaszczoną szansę, a jako potknięcie na drodze do celu. W finale LM Lewy też raz przegrał i już czasami myślałem, że niestety będzie mu za ciężko w tym Bayernie, który do czasu Flicka lekko rozczarowywał w najważniejszych momentach, szkoda tylko, że u nas Mourinho Europy centralnej który w najważniejszym momencie obsra zbroje jak Nawałka i będziemy grać niski pressing w defensywie jak i w ofensywie.
A tak w ogóle świetny tekst, lekko się czyta ;)
0
Wyobrażacie sobie tę pustkę w reprezentacji po tym gdy Lewy skończy grać? Szkoda, że nikt tego nie może przekłuć w sukces repry, a było tak blisko z portugalią, tylko Nawałka i ta jego gra na zero, niskim pressingiem z najlepszą generacją piłkarzy od czasów Bońków i innych Latów...
Mam nadzieję, że nie będę tego meczu wspominał jako zaprzepaszczoną szansę, a jako potknięcie na drodze do celu. W finale LM Lewy też raz przegrał i już czasami myślałem, że niestety będzie mu za ciężko w tym Bayernie, który do czasu Flicka lekko rozczarowywał w najważniejszych momentach, szkoda tylko, że u nas Mourinho Europy centralnej który w najważniejszym momencie obsra zbroje jak Nawałka i będziemy grać niski pressing w defensywie jak i w ofensywie.
A tak w ogóle świetny tekst, lekko się czyta ;)
26 paź 2020 | 18:38
0
Patrząc na statystyki to Lewandowski bezsprzecznie jest najlepszym polskim piłkarzem w dziejach, w reprezentacji ma już 63 bramki i zostawił daleko w tyle Lubańskiego (48 bramek). W klubach także chyba najwięcej goli z pośród polskich piłkarzy, ponadto choćby 5 razy król strzelców mocnej ligi europejskiej, piłkarz roku UEFA, można by tak wymieniać. Do całkowitego spełnienia brakuje mu sukcesu z reprezentacją, ćwierćfinał Euro to trochę mało, Boniek czy Deyna mieli medale MŚ, a Lato był królem strzelców MŚ. Tak czy siak, jak by zrobić takie Top5 polskich piłkarzy w historii to Lewandowski jest w tym gronie obok Bońka, Deyny, Laty i Lubańskiego.
26 paź 2020 | 19:04
0
Właśnie wszystko rozchodzi sie o MŚ. np. Pele jest ubustwiany i uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy świata, bo wygrał 3 razy MŚ i strzelał w nich gole także w finale. Dla niektórych póki Lewy nie wygra czegoś z reprezentacją, a na pewno nie wygra bo mamy trenerów idiotów to przrz niektórych nigdy nie będzie uznawany na równo z kims kto zdobył medal MŚ.
26 paź 2020 | 21:41
0
W punkt 👌
26 paź 2020 | 18:04
(Edytowany)
Lewandowskiego stać na pobicie rekordu Gerda Mullera w ilości strzelonych bramek w jednym sezonie jak również wszystkich w Bundeslidze.
To co daje takie nadzieje to fakt, że Robert ma doskonałą kondycje fizyczną i jest ciągle wygłodniały bramek. Sam przyznał ,że nie wyklucza nawet grać do 40. Jak pokazuje Ibrahimowicz nawet w tym wieku można coś strzelać i grać w pierwszym składzie. Ale najważniejszy fakt który przemawia za tym ,że teraz Lewy może pobić te rekordy wynika z tego ,że w końcu doczekał się zespołu który jest gigantem. W końcu Bayern osiągnął najwyższy poziom który dystansuję Europe i daje przewagę nad innymi najlepszymi zespołami. Jeżeli dobrze pójdzie to mogą utrzymać to jeszcze przez 2-3 lata a z taką ekipą po prostu jest już łatwo o bicie rekordów.
0
Lewandowskiego stać na pobicie rekordu Gerda Mullera w ilości strzelonych bramek w jednym sezonie jak również wszystkich goli w Bundeslidze.
To co daje takie nadzieje to fakt, że Robert ma doskonałą kondycje fizyczną i jest ciągle wygłodniały bramek. Sam przyznał ,że nie wyklucza nawet grać do 40. Jak pokazuje Ibrahimowicz nawet w tym wieku można coś strzelać i grać w pierwszym składzie. Ale najważniejszy fakt który przemawia za tym ,że teraz Lewy może pobić te rekordy wynika z tego ,że w końcu doczekał się zespołu który jest gigantem. W końcu Bayern osiągnął najwyższy poziom który dystansuję Europe i daje przewagę nad innymi najlepszymi zespołami. Jeżeli dobrze pójdzie to mogą utrzymać to jeszcze przez 2-3 lata a z taką ekipą po prostu jest już łatwo o bicie rekordów.
26 paź 2020 | 17:53
0
Cieszmy się z jego niebywałych osiągnięć, póki są, bo na kolejną gwiazdę tego formatu polski kibic może czekać bardzo długo, a i może się nie doczekać wcale.
26 paź 2020 | 17:52
0
Nawet jak będzie jeszcze w formie przez 4 lata to przeciez jak mu zabraknie jednej bramki do wyrównanai rekordu to Bayern posadzi go na ławce, a potem żadna niemiecka druzyna nie weźmie go żeby pobił rekord Niemca :P:P
26 paź 2020 | 17:38
0
on może grać na wysokim poziomie 4-5 sezonów przykładem Ronaldo i Ibrahimović i rekord bramek Gerda Müllera jest do przeskoczenia

26 paź 2020 | 17:36
0
Teraz tak patrzę, jak Lewandowski będzie grał ,, swoje ,, do końca kariery w Bundeslidze ( o ile zostanie w niej tak długo ) to ten ,, nieosiągalny ,, rekord Mullera będzie do łyknięcia.
26 paź 2020 | 17:34
0
"Nikt nie strzela głową tak jak lewy" XD naprawde Go szanuję, bo jest dobry fest ale Ronaldo strzelał 100 razy piękniejsze bramki z główki niż Lewy
26 paź 2020 | 17:51
0
Ronaldo, Aduriz, który jest uznawany za jednego z najlepszych strzelców jeżeli chodzi o strzał głową.
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

600 PLN

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN