Nadchodzące

Show Di Marii! PSG rozbiło Real, Atletico zremisowało z Juventusem [WIDEO]

Angel Di Maria
Źródło zdjęcia: daykung / shutterstock.com

PSG po dwóch golach Angela Di Marii i trafieniu Meuniera pokonało Real Madryt 3:0 (2:0). Punktami podzieliły się Juventus i Atletico, które zremisowały 2:2.

Na murawie w Paryżu sporo działo się od pierwszych minut. Na premierowe trafienie przyszło kibicom poczekać niespełna kwadrans. Wtedy to po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Di Maria, sprytnym strzałem w krótki róg dając swojej ekipie prowadzenie.

W 33. minucie Argentyńczyk trafił ponownie, tym razem popisując się kapitalnym uderzeniem zza linii pola karnego. "Królewscy" znaleźli się pod ścianą. Na moment serca ich fanów odżyły, kiedy efektownie trafił Bale, lecz arbiter tego gola nie uznał. Do przerwy Real przegrywał 0:2.

Po zmianie stron optyczną przewagę mieli "Królewscy", lecz niewiele z tego wynikało. Na tablicy wyników wciąż widniał niekorzystny dla nich rezultat. Di Maria z kolei nadal czarował i w 60. minucie mógł skompletować hat-tricka. Chwilę później znakomitej okazji nie wykorzystał też Sarabia. W 76. minucie piłka wpadła do bramki PSG po strzale Benzemy, ale arbiter nie uznał gola. Chwilę później francuski napastnik ponownie stanął przed szansą, lecz nieznacznie się pomylił.

W doliczonym czasie gry przyjezdnych dobił Meunier. PSG wygrało 3:0.

• Vinícius Júnior

Ciekawie było także w Madrycie. W 10. minucie gorąco zrobiło się pod bramką Juventusu po solowej akcji i strzale Joao Felixa. Na odpowiedź gości musieliśmy poczekać aż do 37. minuty i kąśliwego uderzenia Pjanicia, który jednak nie był w stanie pokonać bramkarza. Przed przerwą gole nie padły.

"Stara Dama" objęła prowadzenie tuż po przerwie. Cuadrado otrzymał podanie do narożnika pola karnego. Miał sporo czasu, więc spokojnie przyjął piłkę i przymierzył w kierunku dalszego słupka, pięknym strzałem pokonując Oblaka.

Na tym jednak przyjezdni nie poprzestali. W 65. minucie podwyższyli prowadzenie po składnej akcji całego zespołu i strzale głową Matuidiego. Ekipa Simeone była jednak w stanie wyciągnąć wnioski.

Błyskawicznie strzeliła bowiem kontaktowego gola, którego autorem był Savić. Wykorzystał on w 70. minucie znakomite podanie Gimeneza.

Gospodarze napierali i w końcu zdołali doprowadzić do wyrównania. W 90. minucie trafił Herrera.

• R. Bentancur

Bawarczycy zgodnie z oczekiwaniami od pierwszego gwizdka natarli na przeciwnika. Swoim kibicom na gola kazali jednak czekać stosunkowo długo, bo aż do 34. minuty. Wtedy to rywalami na lewej stronie zakręcił Perisić, który zagrał w pole karne do nadbiegającego Comana, który głową wpakował piłkę do siatki.

Jeszcze przed przerwą mistrzowie Niemiec stworzyli sobie kilka groźnych okazji (w 44. minucie bardzo groźnie uderzał Coutihno, chwilę później swoją szansę miał też Lewandowski), lecz żadnej z nich nie wykorzystali.

Po zmianie stron ekipa Kovaca nadal dominowała, jednak klarownych sytuacji do strzelenia bramki jej brakowało. W końcu jednak udało się podwyższyć prowadzenie. Sztuki tej dokonał w 80. minucie Lewandowski. Wynik starcia ustalił Mueller.

• Z. Popović

Niespodzianki nie było w starciu City z Szachtarem. "The Citizens" mimo problemów kadrowych już przed przerwą rozstrzygnęli w praktyce losy meczu dzięki bramkom Mahreza i Gundogana.

Po zmianie stron obraz gry nie ulegał zmianie. Drużyna Guardioli w pełni kontrolowała wydarzenia na murawie, a kwadrans przed końcem przypieczętowała sukces golem Gabriela Jesusa.

• S. Agüero

Sporo radości przyniosło polskim kibicom spotkanie w Leverkusen. Kolejnego już w tym sezonie gola strzelił bowiem Krychowiak. Polak otworzył wynik meczu w 16. minucie, pewnym strzałem pokonując bramkarza rywali.

W 25. minucie gospodarze wyrównali za sprawą samobójczego trafienia Hoewedesa, lecz na przerwę to rosyjska ekipa schodziła prowadząc. W 37. minucie drugiego gola strzelił dla niej Barinow. Po zmianie stron Lokomotiw ograniczał się do defensywy. "Aptekarze" mieli przewagę w każdym aspekcie gry, ale wyrównać nie zdołali.

• R. Tugarev

Dinamo Zagrzeb nie zostawiło ambitnej Atalancie złudzeń. Już w 10. minucie objęło prowadzenie (trafił Leovac), a przed przerwą wyprowadziło jeszcze dwa ciosy (trafiał Orsić, w 31. i 42. minucie). Ten sam zawodnik po przerwie dobił rywali, kompletując jednocześnie hat-tricka.

-2
Bum! Im wiecej wtop realu i barcu tym swiat piekniejszy.
Szkoda tylko ze PSG potem co rok sie osmiesza w 1/4 ... 1/2 LM.
Po prostu z mega napie*dalaczy robia sie pajace.
19 wrz 2019 | 21:57
+3
Jak to mawiają - zemsta jest słodka. Navas z czystym kontem, gdy Courtois coraz bardziej przypomina firankę. Di Maria, którego nie chcieli w Realu, wbija mu 2 gole.
19 wrz 2019 | 09:16
+10
Real powinien zając trzecie miejsce i powalczyć o Ligę Europy. Lepiej mieć jakiś puchar niż nic.
19 wrz 2019 | 07:48
+9
Navas plakal jak odchodzil z Realu... :D

Ciekawi mnie forma i sytuacja kadrowa Galat'y --> czy nie bedzie szansy powalczyc o 2-gie miejsce z Realem bo wyglada ze moga byc jaja w tej grupie ;) :P
19 wrz 2019 | 07:19
-3
Faza grupowa, nie ma czym się podniecać, zazwyczaj zespoły szykują formę na drugą część sezonu która dopiero je zweryfikuje. Wystarczy pójść przykładem Borussii z zeszłego sezonu, rozstrzelali się w fazie grupowej, a w drugiej części sezonu nie dość, że stracili mistrza to i LM szybko ich zweryfikowala.
19 wrz 2019 | 17:14
+1
Rok temu byla ta sama gadka i wiemy jak skonczyl real
19 wrz 2019 | 17:23
+2
Realu to nawet nie biorę pod uwagę, Real zwyczajnie nie jest faworytem.
19 wrz 2019 | 07:13
+16
Złote czasy realu się skończyły, wystarczyło VAR wprowadzić. No i widać ile Ronaldo tam robił.
19 wrz 2019 | 07:00
+8
Gueye to był jakiś potwór. Czy on w ogóle zanotował jakąś stratę? Gościu z kosmosu. Jeżeli PSG wygrywa środek pola, to prawie zawsze wygrywa. W zeszłym roku na inaugurację z Liverpoolem nie dali rady przejąć kontroli w środku i przegrali. W rewanżu poprawili to i zmiażdżyli Liverpool (może nie wynikiem, ale tylko przypomnę, że Liverpool oddał jeden celny strzał - rzut karny). Kross i James to duet komedyjny. James na początku coś tam jeszcze tworzył, ale Kross? zorientowałem się, że jest na boisku dopiero jak było przybliżenie na jego twarz w TV, bo z gry nie dało się tego wychwycić. A jak ocenić największą gwiazdę - Hazarda? Częściej był widoczny na lewej obronie, niż lewym skrzydle, bardziej zapamiętałem go z odbiorów, przed własnym polem karnym, niż czymś co pokazał w ataku (może ten strzał na początku meczu).
19 wrz 2019 | 06:48
+16
Coś mi się wydaje, że Navas pierwszą bramkę jaką puśił Kurtuła by obronił a może i przy lepszym ustawieniu drugą też. Jak można było pozbyć się Navasa... kompletnie niezrozumiała decyzja!
19 wrz 2019 | 09:18
0
No pewnie, że był lepszy. Pokazał im Navas i Di Maria, że nie warto było ich sprzedawać.
19 wrz 2019 | 04:36
+22
Hehe dobrze że VAR jest to się może drukowanie skończy.Widać kto dał ostatnio Realowi trofea- Ronaldo a nie Zidane.
19 wrz 2019 | 09:19
+6
No to drukowanie pod Real było perfidne.
19 wrz 2019 | 01:31
+12
Real cieniutko. Zaskoczenie? Nie.
19 wrz 2019 | 00:59
Jak nie przepadam ani za PSG ani za RM, to dzis mi Patyzanie zaimponowali tym, na jakim luzie wychodzili spod pressingu Realu. Za to gratki dla nich!
+15
19 wrz 2019 | 00:25
+6
500 m euro na "ławce" i kurwa taka piłka. Pieniądze nie graja, tak bardzo to widać w tym meczu
19 wrz 2019 | 00:02
+38
courtois - co ten gosc dalej robi na bramce? Rezygnacja z Navasa kosztem tego trupa to kompletnie niezrozumiala decyzja....
19 wrz 2019 | 00:01
+2
Z takim atakiem Real może szukać szans w lidze Hiszpańskiej tylko ;)
19 wrz 2019 | 10:27
+3
Tam tez nie. Sa duzo slabsi od Barcelony i Atletico. Obecnie to nawet Valencia moze ich pojechac
19 wrz 2019 | 11:44
+2
Zgadza się, ale miejsce w top3 to raczej pewniak ;)
18 wrz 2019 | 23:56
+4
PSG zagrało swój pierwszy mecz w tym składzie :) A wyglądali jak drużyna, a Real jak zlepek gwiazd.
Ale PSG po wielu rozczarowaniach w LM ma coś do udowodnienia, teraz dokupili kilku gości od biegania i walki i ogólnie każdy gra na 100%. A Real po tylu sukcesach, to im już wyraźnie się nie chce grać. I stąd cała różnica. Real nadal ma świetnych piłkarzy, ale zupełnie wypalonych.
18 wrz 2019 | 23:51
+1
Kibicuje PSG tylko dlatego że Lyon to drużyna na 1/8, dziś pokazali jak się powinno grać w piłkę Real wgl nie wiedział co się dzieje Paryżanie mieli mecz pod całkowita kontrolą. Chciałbym aby Paryż znalazł się w finale z Barcelona i żeby neymar grzał ławę😎
+21
real oddal w ogole jakis celny strzal na bramke PSG? :D Hahahahaha piekny mecz PSG z ogorasami :D
18 wrz 2019 | 23:41
+9
Nie :)
18 wrz 2019 | 23:10
+23
Spokojnie, łysy potrzebuje jeszcze tylko jakiś 500 milionów i zaczną grać swoje.
18 wrz 2019 | 23:09
+29
Dilaver gra w Zagrzebiu ale w Poznaniu go nie chcieli bo za słaby xd
18 wrz 2019 | 23:07
+34
Wynik 3-0 to najmniejszy wymiar kary dla Realu.
18 wrz 2019 | 23:02
+70
Eden, jak tam spełnianie marzeń ? :P
+19
Edena skusily pieniadze i przeszedl do slabszego klubu. Mial byc gwiazda, a wyszla kupa i stal sie slabeuszem jak reszta pilkarzy srealu :(
+27
Nie wiem jak wam, ale mi się wynik podoba :D
+17
Mecze o wiele lepsze niż wczoraj. Zaskoczeniem wielkim jest taka wygrana Dynama nad Atalantą ogólnie. Co do meczu, który miał wszystkich elektryzować... PSG można nie lubić ale mają tak mocny atak, że mogą ograć każdego.
+25
Nie dość że prawie wszyscy zawodnicy Realu na stojąco większość spotkania, to jeszcze nie ma podpory na bramce... Courtois mógł zachować się lepiej przy każdej bramce dla PSG. Brawa dla di Marii, dla mnie cichy bohater meczu to Gueye!
18 wrz 2019 | 23:44
+7
Dokładnie, PSG potrzebowało takiego gracza jak Gueye, w ostatnich latach było to bardzo widać.
19 wrz 2019 | 08:36
+4
Był Matuidi, ale się go pozbyli
19 wrz 2019 | 13:40
0
Matuidi sam chciał odejść i gadał jak marzy o Juventusie (prawdopodobnie wpływ Raioli, bo przedtem Matuidi zawsze mówił, że marzy o Premier League). Jego ostatni rok w PSG był raczej słaby, już mu się nie chciało tak biegać, jak na początku. Więc samo odejście Matuidiego można zrozumieć, natomiast gorzej, że nie kupili nikogo, kto by go zastąpił - ale wtedy cała kasa poszła na Neymara i nie było za co...
18 wrz 2019 | 23:01
+1
Over day
18 wrz 2019 | 23:00
+33
Hahahaha! real planowo wpierdol :D Wiedzialem ze tak bedzie. Te patalachy przegraly z PSG bez Cavaniego, Mbappe i Neymara :D
Ale co sie dziwic, jak na bramce recznik Kurtuła, a najwieksza gwiazda - Hazard - dostosowal sie poziomem do tych miernot i tez zagral jak przecietniak :D
W drugiej polowie PSG zaczelo sie juz z nimi bawic i osmieszac te tyczki w obronie realu.
Pewnie bedzie powtorka z rozrywki i na 1/8 przygoda realu sie skonczy, bo obecnie to nie jest klub nawet na TOP 10 Europy
-22
ALLEEEEZ PARIS ALLLEEEEEEZ PARIS DZIŚ WSZYSCY JESTEŚMY FRANCUZAMI JESTEŚMY KRÓLAMI EUROPY!!!!!!! NIKT NAS NIE ZATRZYMA!!!!! TRYSKAM Z RADOŚCI PSG NAJLEPSZE PSG PSG PSG ALLEZ PARIS NIC NAS NIE POWSZTTZTMA EUROPO BÓJ SIĘ POTWÓR NADCHODZI ZJE WSZYSTKICH PO DRODZE NIC I NIKT NAS NIE POWSZTTZYMA ALLLEEEEEEEEEZ PAAAARUSSSSSSSSSS!!!!!!! DI MARIA DI MARIA!!! HAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHH
+59
Dwa poważne osłabienia Realu w postaci braku Ronaldo i obecności VAR to zdecydowanie za wiele, aby wygrywać LM kilka razy pod rząd.
18 wrz 2019 | 22:59
Ja jako kibic Realu ciesze sie z VARU. Przynajmniej teraz jest sprawiedliwie.
+21
Ja jako kibic Realu ciesze sie z VARU. Przynajmniej teraz jest sprawiedliwie i obnaze tez kazda slabosc Realu niestety
-17
Popatrz lepiej na farse. Pierdolisz o varze i Realu? Gdyby Bartomeu nie posmarował to wczoraj rzut karny dla Borussi byłby powtórzony. Barka zagrała jeszcze gorzej niż Real, o co jest mega trudno. Także szczym ryj
18 wrz 2019 | 23:11
+12
Jakby byl VAR, to sreal by mial tylko 1 LM. Ja tych pseudo zwyciestw realu i tak nie uznaje
-15
Kurwa, kibic sukcesu. Nie pamiętasz jak sędziowie pomagali farsie 10 lat temu w LM? Polecam zapoznać się z historia, dopiero później mordę otwierać. Zreszta, ty w ogole nie powinieneś jej otwierać, skoro nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia.
18 wrz 2019 | 23:22
Ale typie Ja nie kibicuje Barcelonie :D Po prostu real to cioty
+11
Ale typie Ja nie kibicuje Barcelonie :D Po prostu real to cioty i bez przekretow nie mieliby LM
18 wrz 2019 | 23:28
-15
Trzech lig mistrzów pod rząd nie wygrywa się przypadkiem. Daj dowody na przekręty to porozmawiamy.
18 wrz 2019 | 23:34
+18
Tu masz pieknie pokazane spalone, dzieki ktorym real "wygral" z Bayernem i wszedl do finalu:

Tu masz reke MArcelo w polu karnym, po ktorej powienien byc ewidentny karny i rowniez prawdopodobne pozegnanie realu z LM:

Dla mnie to klub oszustow i tyle. Zadnych 3 LM pod rzad nie wygral. Kupili sędziow niczym Korea na MS 2002
19 wrz 2019 | 00:06
Wiesz, że oszustwo to wielkie słowo? Owszem, sędzia mylił się w tych sytuacjach, to nie podlega wątpliwościom. Ja chcę dowody gdzie udowodniono Realowi korupcję, cokolwiek. Nie ma? Ano nie ma. Sędzia myli się każdemu po równo. Na korzyść Bayernu w tym dwumeczu też się mylił, ale taki Czesiek jak ty tego nie pamięta, bo Real wygrał puchar. Dno dna.
-22
Wiesz, że oszustwo to wielkie słowo? Owszem, sędzia mylił się w tych sytuacjach, to nie podlega wątpliwościom. Ja chcę dowody gdzie udowodniono Realowi korupcję, cokolwiek. Nie ma? Ano nie ma. Sędzia myli się każdemu po równo. Na korzyść Bayernu w tym dwumeczu też się mylił, ale taki Czesiek jak ty tego nie pamięta, bo Real wygrał puchar. Dno dna to co mówisz.