Ważne
W trakcie
Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Siatkówka. Jacek Nawrocki odpowiada na zarzuty siatkarek. "Gdyby to była prawda, mielibyśmy łagr"

Trener siatkarek: Interesuje mnie tylko dobra gra
Źródło zdjęcia: Grzegorz Jereczek, wikicommons

Jacek Nawrocki odniósł się do zarzutów formułowanych przez polskie siatkarki. - Nie jestem manipulantem - podkreśla selekcjoner biało-czerwonych.

Siatkarki domagają się dymisji Nawrockiego, a w kolejnych oświadczeniach i wypowiedziach atakują obecnego szkoleniowca. Zawodniczki podważały jego warsztat szkoleniowy, miały też zastrzeżenia do jego charakteru. Według nich nastawiał siatkarki przeciwko sobie.

- Nie jestem manipulantem, nigdy nie traktowałem żadnej zawodniczki przedmiotowo. Zarzut jest bezpodstawny. Każdemu trenerowi zdarza się w rozmowach z jedną zawodniczką mówić o drugiej. Dziewczyny w tych rozmowach są dla siebie punktem odniesienia. Jeżeli są jakieś rzeczy do poprawienia, to nie zatajamy tego, ale rozmawiamy i potem wszyscy nad tym pracujemy. To normalne zarządzanie grupą. Nikogo jednak w tych rozmowach nie oczerniałem - stwierdził Nawrocki w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

- Z tego oświadczenia wyłania się obraz zupełnie innej osoby niż tą, jaką jestem. Naprawdę jestem tak złym człowiekiem? Gdyby wszystko to, co zostało napisane było prawdą, mielibyśmy do czynienia z łagrem - dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

Wśród zarzutów, które siatkarki formułowały pod adresem Nawrockiego, było także tolerowanie zażyłej relacji jednej z zawodniczek z członkiem sztabu szkoleniowego kadry. Selekcjoner twierdzi, że sytuacja została już rozwiązana, bo trener, o którym mowa, zrezygnował z pracy.

Nawrocki odniósł się też do słów o rzekomym złym traktowaniu zawodniczek. Szkoleniowiec podkreśla, ze żaden wynik nie jest ważniejszy od ich zdrowia.

- Nie było takiej sytuacji, w której lekarz czy fizjoterapeuta zgłaszał niedyspozycję siatkarki, a ja zmuszałem ją do gry. Przy tym, co sam przeszedłem w życiu - usuwanie nowotworu, zator płucny, a w zeszłym roku operacja biodra, nie wiem kim musiałbym być, żeby nie mieć współczucia dla cierpiących siatkarek - podkreśla Nawrocki.

Źródło: Przegląd Sportowy
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

2
12 lis 2019 | 08:02
+8
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Największym problemem dla tych niedorozwojów emocjonalnych jest to, że ten pan jest Polakiem. Miałyby Włocha czy innego dzbanka o mentalności śródziemnomorskiej to od razu czułyby się w swoich głupich główkach dowartościowane
12 lis 2019 | 07:18
+22
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Kazdy zarzut powinien być poparty dowodami a nie insynuacjami. Jeżeli coś złego zrobił, powiedział niech te które go oskarżają dostarcza dowody, cała filozofia.
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Brak ryzyka na start

Gra bez podatku i "Pakiet Pudziana"

Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.