Środkowi obrońcy City przygwoździli “Młoty”. Fabiański wypadł na godziny przed meczem

Autor: Tobiasz_Kubocz 27 lut 2021 | 15:23
Spotkanie najlepszych punktujących zespołów w tym roku dla Manchesteru City. W zwycięstwie 2:1 nad West Hamem pomogli zwłaszcza gracze defensywni. Londyńczykom nie mógł pomóc Łukasz Fabiański, który przed samym spotkaniem złapał uraz.
Do składu “Citizens” powrócił Kevin De Bruyne, którego nie widzieliśmy w środku tygodnia w starciu z Gladbach. Szansę od pierwszego gwizdka również otrzymał Riyad Mahrez, a na ławce usiadł strzelający ostatnio jak na zawołanie Raheem Sterling. Także i David Moyes miałby do dyspozycji niemal całą zdrową najsilniejszą jedenastkę, gdyby na godziny przed spotkaniem nie wypadł Łukasz Fabiański. Bramkarz wypadł z powodu kontuzji ramienia. Między słupkami stanął więc rezerwowy Darren Randolph. Eksperci zastanawiali się, jak na tle rywala z najwyższej półki spisze się Jesse Lingard, tak dobrze spisujący się po przejściu do zespołu “Młotów” z United.
I to przybysze z Londynu stworzyli pierwsi groźną sytuację, gdy w 20. minucie zakotłowało się w polu karnym Manchesteru. Michail Antonio fizycznie starł się z Edersonem, który padł na murawę, ale nie było nikogo, kto mógłby wbić piłkę do pustej bramki. 10 minut później z wielkim futbolem ponownie przywitał się De Bruyne. Belg fantastycznym crossem odnalazł w szesnastce Rubena Diasa. Podanie było wymierzone na tyle, że Portugalczyk musiał li tylko dostawić głowę. Randolph nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.
Goście stanęli przed szansą na wyrównanie kilka minut przed przerwą. Antonio przyjął piłkę na jedenastym metrze, jednak jego uderzenie obiło jedynie słupek bramki Edersona. Do trzech razy sztuka. Antonio w końcu znalazł sposób na pokonanie Brazylijczyka w 43. minucie, gdy po doskonałej zespołowe akcji z najbliższej odległości wbił futbolówkę do siatki. Asysta? Oczywiście Lingard. Do przerwy 1:1.
W drugiej połowie nasilił się kryzys WHU z golkiperami. Randolph wybijając “piątkę” doznał kontuzji, ale ostatecznie Moyes nie zdecydował się na wprowadzenie trzeciego w hierarchii Nathana Trotta. Zniecierpliwiony wynikiem Pep Guardiola wpuścił z kolei Gabriela Jesusa i Phila Fodena. To jednak nie ofensywni gracze dali sygnał. Bramka numer dwa dla City znów należała do środkowego obrońcy. Dobrą akcję w 68. minucie sfinalizował tym razem John Stones.
Przed spotkaniami Manchesteru United i Leicester “Citizens” zbudowali 13-punktową przewagę nad rywalami, względnie bezpieczną do skutecznego finiszu obecnej kampanii. West Ham mimo porażki może ustąpić z czwartego miejsca, ale tylko w przypadku gdy Chelsea pokona w niedzielę “Czerwone Diabły”.

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 10

27 lut 2021 | 15:31
0
Maszyna do wygrywania
27 lut 2021 | 15:27
0
Niemożliwe ktoś przypomni rekord Arsenalu?
27 lut 2021 | 16:04
0
Oczywiście.Do rekordu Arsenalu jeszcze dosyć daleko - nie przegrali 49 kolejnych ligowych spotkań. Pozdrawiam
27 lut 2021 | 15:24
Brawo Citizens! Aguero już niestety po drugiej stronie rzeki. Bezproduktywny dzisiaj
0
Brawo Citizens! Aguero już niestety po drugiej stronie rzeki. Bezproduktywny dzisiaj. Liczy się jednak 20. zwycięstwo z rzędu!!! Coś niesamowitego!!
27 lut 2021 | 16:25
0
Szkoda Młotów.
27 lut 2021 | 15:29
0
Nie było Fabiańskiego i przegrali. Droga do finału LM jeszcze długa ale jak utrzymają taką formę to wygrają. Jedyny godny rywal to Bayern ale mają bardzo duże kłopoty w obronie. Natomiast Pep poprawił Manchester w obronie fest.
27 lut 2021 | 16:12
0
MC zawsze stawiana w gronie faworytów do wygrania LM, a czasem mam wrażenie, że jak kończy się hymn LM to niektórzy piłkarze MC mają pełne portki. Może to ze względu na presję, że powinni w końcu coś osiągnąć w Europie? Nie wiem.
27 lut 2021 | 16:24
Patrząc na ich skład i ławkę rezerwowych nic dziwnego. Mają chyba najmocniejszy w Europie. Być może. Jak przez kolejne miesiące utrzymają tą formę to wygrają bo nie oszukujmy się w tym roku prawie wszystkie mocne w kryzysie lub mega kryzysie jak np Barca, Real, Juventus i wiele innych. City gra jak z gry i w obronie i jeszcze lepiej w ataku. Raczej tylko Bayern ale Bayern w obronie troche słabiej w tym sezonie. A z lepszym przeciwnikiem jak właśnie Manchester obrona może być kluczowa.
0
Patrząc na ich skład i ławkę rezerwowych nic dziwnego. Mają chyba najmocniejszy w Europie. Być może. Jak przez kolejne miesiące utrzymają tą formę to wygrają bo nie oszukujmy się w tym roku prawie wszystkie mocne ekipy w kryzysie lub mega kryzysie jak np Barca, Real, Juventus i wiele innych. City gra jak z gry i w obronie i jeszcze lepiej w ataku. Raczej tylko Bayern ale Bayern w obronie troche słabiej w tym sezonie. A z lepszym przeciwnikiem jak właśnie Manchester obrona może być kluczowa.
27 lut 2021 | 15:45