Szalony rollercoaster w Pucharze Włoch, pięć bramek po dogrywce! Nieoczekiwany bohater Juventusu FC [WIDEO]

Szalony rollercoaster w Pucharze Włoch, pięć bramek po dogrywce! Nieoczekiwany bohater Juventusu [WIDEO]
Autor: Tobiasz_Kubocz 13 sty 2021 | 23:14
Szalone spotkanie obserwowali kibice w 1/8 finału Pucharu Włoch. Juventus dopiero po dogrywce wyeliminował niżej notowaną Genoę, wygrywając 3:2. Bohaterem turyńczyków został absolutny debiutant.
Andrea Pirlo nieco pomieszał składem na dzisiejszy mecz. Zamiast etatowego golkipera, Wojciecha Szczęsnego, w bramce obserwowaliśmy blisko 43-letniego Gianluigiego Buffona. Ale to nie koniec roszad. W składzie od pierwszego gwizdka znaleźli się gracze, których zwykle fani Juventusu nie widują w Serie A, m.in. 18-letni Rumun Radu Dragusin oraz 20-letni ofensywny pomocnik, Manolo Portanova. Zabrakło największych gwiazd: Cristiano Ronaldo i Paulo Dybali.
Kibice jeszcze dobrze nie usadowili się przed telewizorami, a "Juve" już prowadziło 1:0. Gospodarze potrzebowali niespełna 90 sekund, by pokonać Alberto Paleariego. To Giorgio Chiellini świetnie dojrzał Dejana Kulusevskiego, zagrał mu idealną piłkę, a Szwed musiał już tylko dopełnić formalności.
W ekipie gości zupełnie brakowało życia. Akcje nie się kleiły, piłkarze nie ryzykowali i z trudem przedostawali się na połowę “Starej Damy”. Podopieczni Pirlo z kolei punktowali po pięściarsku. W 22. minucie to Kulusevski popisał się pięknym zagraniem z powietrza, dzięki któremu Alvaro Morata wyszedł sam na sam z golkiperem i z łatwością zmieścił futbolówkę w siatce.
W tym momencie na zryw zdecydowali się zawodnicy z Genui. Edoardo Goldaniga dośrodkował w pole karne, gdzie niepilnowany Lennart Czyborra głową pokonał bezrobotnego do tej pory Buffona.
W drugiej połowie sygnał do ataku dał Alvaro Morata. Hiszpan w polu karnym gości zakręcił obrońcą, oddał strzał, ale na posterunku stał Paleari. W odpowiedzi Marko Pjaca, gracz wypożyczony z Juventusu, huknął jak z armaty z dystansu, lecz piłka zatrzymała się na poprzeczce. Po godzinie Pirlo chciał bardziej zabezpieczyć tyły, wprowadzając Leonardo Bonucciego i Danilo.
Juve się cofnęło i doigrało się. W 74. minucie Filippo Melegoni fantastycznie przymierzył z ok. 25 metrów, Buffon wyciągnął się jak struna, ale nie dał rady sparować futbolówki. Genoa z 0:2 doprowadziła do remisu 2:2.
W bój trzeba było wypuścić Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wszedł w 88. minucie, jednak, co jasne, w regulaminowym czasie nie miał okazji, by zmienić wynik. Potrzebne więc były kolejne dwa kwadranse gry. Jednak to nie "CR7", a debiutujący w barwach "Starej Damy" Hamza Rafia został bohaterem ostatnich minut. 21-letni pomocnik pod koniec pierwszej połowy dogrywki wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wpakował piłkę do bramki.
Genoa nie poddała się, próbując doprowadzić do rzutów karnych. Niestety dla przyjezdnych, próby Ivana Radovanovicia i Lukasa Leragera nie zakończyły się pomyślnie. Juventus dowiózł wynik do końca i awansował do ćwierćfinału. Tam mistrzowie Włoch zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Sassuolo-SPAL.
3 - 2
13 sty 2021 | 20:45 (zakończony)

Przebieg meczu

23'
A. Morata
29'
D. Dumbravanu
32'
anulowano
44'
anulowano
77'
Dogrywka
96'
(D. Dumbravanu)
104'
H. Rafia
106'
I. Radovanovic
112'
S. Ebongue
116'
120'
1'

2961 PLN

Na start 2961 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 3x777 PLN oraz freebet 30 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 29

14 sty 2021 | 16:06
Pirlo o mały włos strzeliłby sobie w kolano wczoraj, niedużo brakowało, żeby pierwszy mecz dla Juve w Coppa Italia (sezonu 20/21) okazał się meczem ostatnim.
Jestem za tym, żeby młodym piłkarzom dawać szansę na grę, ale może nie tylu młodych na raz w jednym składzie? Podobało mi się jak Pirlo wprowadzał do gry stopniowo Frabottę. Skład podstawowy (lub bardzo zbliżony do podstawowego) + jeden nowy Frabotta. Nawet jak popełnił jakiś błąd, to inni doświadczeni gracze mogli to poprawić. Wczoraj ci młodzi chłopcy nie wiedzieli momentami jak mają grać. Za dużo tej młodości, a za mało doświadczenia + jeszcze Berna, Bentancur i Arthur (wszyscy trzej bez formy) i efekty były.
0
Pięć bramek po dogrywce ??? Ktoś to wytłumaczy?
14 sty 2021 | 00:55
0
Oczywiście, już spieszę z odpowiedzią. Tuż po dogrywce w meczu Juventus - Genoa, w spotkaniu Barca - Sociedad padło 5 goli w karnych. Myślę, że przebiegły autor tekstu, znany z wielu nominacji do Pulitzera, Pan Tobiasz_Kubocz w ten sposób metaforycznie przypomniał nam, że futbol ma łączyć, a nie dzielić.
14 sty 2021 | 00:05
0
Nikt tu nie wchodzi pewnie wejdzie ZNAFCA futbolu i zwali gruche przed portugalczykiem
13 sty 2021 | 23:52
0
Eh szkoda Genui, zaslugiwali na zwycięstwo.
14 sty 2021 | 00:20
0
turpa zbanowali? i jeśli zasługiwali to weź napisz za co bo jedyne co w tym meczu zobaczyłem na ich korzyść to to że więcej kartek dostali
14 sty 2021 | 00:25
0
Mimo mniejszego posiadania potrafili zrobić akcję zakończone golami.
0
Mając większe posiadanie to łatwiejsze, także Genoa była lepsza.
14 sty 2021 | 13:04
0
ja pierd....
13 sty 2021 | 23:17
0
Jeśli Juventus nie zdobędzie Mistrzostwa w tym sezonie w Lidze Włoskiej to Cristiano Ronaldo Odejdzie z Juvetusu Latem Ligi Mistrzów napewno nie zdobędą bo sam Cristiano Meczu nie wygra a kto tam jest jeszcze a tak Morata haha Taka Prawda myśle że Pójdzie do PSG bo Liga Francuska to taka liga Ogórkowa tylko parę dobrych klubów Wielkie korzyści marketingowe dla PSG koszulki Cristiano Ronaldo i wszystko w Ataku z Neymar Mbaape kto wie może jeszcze Aguero przyjdzie a po PSG pójdzie na sam koniec do MLS może Los Angeles FC albo Inter Miami
13 sty 2021 | 23:25
0
morata obecnie ma najwięcej strzelonych bramek w lm z haalandem i Neymarem jest jeszcze Dybala który gra coraz lepiej lecz niestety ma lekki uraz nie można również zapominać o Chiesie i Kulusevskim którzy naprawdę się sprawdzają i grają powyżej oczekiwań. Ja nie mówię że wygrają lm ale nie można pisać że w Juventusie jest tylko Ronaldo bo jak narazie w tym roku nie stanowi on o mocy juve a grali dwa ciężkie mecze
13 sty 2021 | 23:53
0
kacperos122

Dybala zagrał jeden dobry mecz chłopczyku. Bez Cristiano terazniejszy Juventus byłby w środku tabeli...
14 sty 2021 | 00:17
0
nie napisałem że dybala jest najlepszy tylko że się rozpędza tu jakiś gol tam dwie asysty porusza się zwinniej itd. A bez Cristiano byłby ktoś inny nie ujmując nic Ronaldo ale każdy klub ma jakiegoś gracza światowego formatu do sprzedawania koszulek i strzelania ważnych bramek jak nie Ronaldo to za 120 milionów mogliby kupić jednego z wielu innych grajków którzy mogliby nawet lepiej pasować do juve
14 sty 2021 | 00:28
0
No kurde człowieku mają najlepszego piłkarza na świecie jest królem strzelców Seria a a ty mówisz że inni grajkowie by lepiej pasowali . Według mnie Dybala powinien zostać zamieniony za Pogbę , bo po przyjściu Ronaldo nie ma tej samej jakości gdy kiedyś
14 sty 2021 | 00:23
0
Dokładnie tak jak Ronaldo miał koronawirus to wyniki były przeciętne i przez to taka daleka pozycja w tabeli , a jedynym ciągnącym zawodnikiem Juventus nie był Dybala tylko Morata. Mecz był wyrównany , ale że wskazaniem na Juventus , ponieważ powinien strzelić o wiele więcej bramek i nie rozumiem dlaczego pirlo nie zmienił Kulusewskiego bo chłopak był najbardziej zmęczony ze wszystkich i na koniec chciałbym powiedzieć że jakby nie Ronaldo to byłyby karne i juve mogło to przegrać . I wielu zapyta co zrobił Ronaldo , a właśnie to że podeszli do niego trzech obrońców zrobił kilka razy przekładanki podał do Moraty i on do strzelającego i była bramka.Dziękuje Dobranoc .
14 sty 2021 | 00:34
0
Chiesa to akurat dwa ostatnie mecze dobrze zagrał bo taki piach co on grał to na Saharze tylko. Może się rozkręci.
14 sty 2021 | 00:59
0
No tak akurat Chiesa te dwa mecze przeciwko Milanowi i Sassuolo dobrze zagrał . Zobaczymy czy coś pokaże przeciwko Interowi
14 sty 2021 | 01:23
0
No napisalem właśnie tak
0
Jakby on poszedł do PSG to strach myśleć jakie by tam liczby kręcił. No chyba że Mbappe i gejmar by zabierali mu piłke i nie podawali :P

0
Tak samo Bundesliga bez obrazy dla Lewandowskiego bo to świetny grajek , ale według mnie Lewandowski w innej lidze niż Bundesliga nie byłby tak skuteczny. Napewno by miał w seria a gorsze wyniki od takiego Ronaldo czy Lukaku
14 sty 2021 | 00:47