W trakcie
Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Tenis. Poważna kontuzja Kamila Majchrzaka. Nie zagra w Australian Open

Kamil Majchrzak
Źródło zdjęcia: YouTube

Kontuzja, której Kamil Majchrzak nabawił się w meczu z Guido Pellą w ATP Cup, okazała się poważna. Polak nie będzie mógł wystąpić w wielkoszlemowym Australian Open, które startuje w najbliższy poniedziałek. Prawdopodobnie obejdzie się jednak bez operacji.

Kamil Majchrzak po raz pierwszy w karierze dostał się do drabinki jednego z turniejów Wielkiego Szlema na podstawie miejsca w rankingu ATP - do tej pory musiał przebijać się przez eliminacje. Ostatecznie piotrkowianin, który zajmuje obecnie 97. miejsce w klasyfikacji najlepszych tenisistów świata, nie będzie mógł jednak wystąpić w Melbourne.

Wszystko przez kontuzję, której Polak nabawił się w Australii. W meczu ATP Cup z Guido Pellą potrzebował interwencji fizjoterapeuty, nie pojawił się już na korcie w kolejnych spotkaniach przeciwko Chorwacji i Austrii. Trener Majchrzaka, Tomasz Iwański, poinformował na Facebooku o kontuzji miednicy i wycofaniu się z Australian Open.

- Z uwagi na kontuzję Kamil został zmuszony do wycofania się z Australian Open. Jest to tym smutniejsze, że zostały zrealizowane (z tygodniowym wprawdzie opóźnieniem) wszystkie cele założone na rok 2019. Pierwszy raz w głównym turnieju Szlema bez eliminacji... i taka wyjątkowo trudna mentalnie sytuacja - napisał Iwański.

- Kontuzja dziwna i niestandardowa (jak cały Kamil), nie dająca jakichkolwiek wcześniejszych objawów, czyli stress fracture. Ale nie w kościach stopy czy ręki, a miednicy. Zdiagnozowanie tego urazu, którego wszelkie symptomy wskazywały na problem z którymś z nerwów okolic lędźwiowych, zajęło lekarzom ATP trzy dni i trzy rezonanse - dodał.

- Największy błąd, jaki może być popełniony przy tego typu urazach, to zbyt wczesny powrót, ale oczywiście mamy nadzieję, że nastąpi to w miarę szybko. Zobaczymy. Będziemy informowali na bieżąco o postępach w leczeniu i wznowieniu treningów - zakończył.

Źródło: własne/Facebook
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

1
15 sty 2020 | 21:46
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Ale pech :(
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Darmowy zakład 29 PLN + Cashback 31 PLN + Bonus 1200 PLN. Kod: MEGABONUS

Potrójny bonus powitalny o łącznej wartości 1145 PLN.

Zakład bez ryzyka 100 PLN i "Pakiet Pudziana" 3000 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Mateusz Borek poleca: Bukmacher ETOTO zamienia 100zł na 300zł

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.