Niespodziewana decyzja gwiazdora freak-fightów. Zgłosił się do udziału w... bokserskich mistrzostwach Polski

Niespodziewana decyzja gwiazdora freak-fightów. Zgłosił się do udziału w... bokserskich mistrzostwach Polski
Mateusz Porzucek/Press Focus
Niebawem Kasjusz Życiński znów wejdzie do ringu. Tym razem "Don Kasjo" nie weźmie jednak udziału we freak-fightowym pojedynku.
Wielu kibiców kojarzy Kasjusza Życińskiego z udziału w licznych walkach freak-fightowych. Freak-fighter zyskał dużą popularność dzięki występom na wydarzeniach federacji Prime MMA i Fame MMA.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jeszcze w październiku "Don Kasjo" brał udział w gali Prime MMA 6. Poniósł jednak druzgocącą porażkę w pojedynku z Pawłem Tyburskim, który wygrał przez techniczny nokaut po interwencji lekarza.
Niebawem Życiński ponownie pojawi się w ringu. Nie oznacza to jednak jego udziału w kolejnej freak-fightowej konfrontacji. "Don Kasjo" znalazł się na liście startowej mistrzostw Polski w boksie olimpijskim. Będzie reprezentował klub Sako Gdynia.
Kasjusz Życiński będzie jednym z 20 zawodników występujących w kategorii superciężkiej. Wśród zgłoszeń nie brakuje wyróżniających się w ubiegłorocznych zawodach sportowców: triumfatora Oskara Safaryana czy srebrnego medalisty Radosława Kawczaka.
Freak-fighter powraca w ten sposób do korzeni. W 2014 roku odniósł niespodziewany sukces, zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski w Kaliszu. Wtedy wystąpił w kategorii półciężkiej. Dodatkowo należy pamiętać, że duża część jego walk freak-fightowych również odbyła się w formule bokserskiej.
Tegoroczna edycja mistrzostw Polski, tym razem odbywających się w Toruniu, rozpocznie się w poniedziałek. "Don Kasjo" rozpocznie udział w zawodach od walk eliminacyjnych, które potrwają do środy.
Redakcja meczyki.pl
Michał Boncler04 Dec 2023 · 17:18
Źródło: Twitter

Przeczytaj również