Terminarz - Liga Europy - sezon 2021/2022

Faza pucharowa
Finał
Półfinały
Ćwierćfinały
1/8 finału
1/16 finału
Faza grupowa
Grupa A
Grupa B
Grupa C
Grupa D
Grupa E
Grupa F
Grupa G
Grupa H

Liga Europy - Wiadomości

STS
1640 PLN

100 PLN zakład bez ryzyka i trzy pierwsze wpłaty z bonusem łącznym 1500 PLN

Fortuna
2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

Superbet
1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Betclic
200 PLN

Zwrot do 200 PLN w postaci freebetu za pierwszy przegrany kupon. Kod rejestracyjny: MECZYKI

Liga Europy terminarz - Europa League. Poznaj aktualnego króla strzelców Ligi Europy

Liga Europy terminarz

Liga Europy, wcześniej znana jako Puchar UEFA, to międzynarodowe rozgrywki klubowe niższe rangą od Ligi Mistrzów. W tym miejscu można zapoznać się ze szczegółowym i zawsze aktualnym terminarzem tego turnieju oraz wieloma innymi szczegółami, które go dotyczą. 

Terminarz Ligi Europy to pełna lista meczów tych rozgrywek z ich konkretnej edycji. Na górze znajdują się spotkania, które nie zostały jeszcze rozegrane. Pod nimi natomiast można znaleźć mecze już zakończone. Oferujemy tu również dostęp do kalendarzy Europa League z poprzednich sezonów. 

Po kliknięciu w wybrany mecz, można zapoznać się z jego statystykami, składami drużyn, przebiegiem spotkania, wynikiem, a nawet nazwiskiem sędziego głównego. Dostępna jest również informacja na temat frekwencji na trybunach. 

Tuż obok terminarza Ligi Europy na stronie znajdują się najświeższe informacje dotyczące tych rozgrywek oraz różne klasyfikację: kanadyjską, najlepszych strzelców, asystentów i piłkarzy, którzy obejrzeli największą liczbę kartek. Poniżej można znaleźć podstrony innych rozgrywek z analogicznymi danymi. 

Terminarz Europa League

Mecze Ligi Europy rozgrywane są na terenie całego Starego Kontynentu. Udział w niej biorą zespoły, które nie dostały się do Ligi Mistrzów, zajęły 3. miejsce w jej grupie, wygrały swój krajowy puchar lub zajęły odpowiednio wysokie miejsce w swojej lidze w poprzednim sezonie. 

Najwięcej sukcesów w historii tych rozgrywek osiągnęła Sevilla FC. Zespół ze stolicy Andaluzji wygrał trzy tytułu z rzędu w sezonach: 2013/14, 2014/15 i 2015/16. W czołówce, tuż pod Sevillą plasują się: Juventus Turyn, Liverpool FC, Inter Mediolan i Atletico Madryt. 

Krajem, którego drużyny najczęściej sięgały po puchar za wygranie Ligi Europy lub Pucharu UEFA (pod tą nazwą rozgrywki funkcjonowały do sezonu 2008/09 włącznie) jest Hiszpania. Niżej w tabeli krajowej plasują się Włochy i Anglia. Drużynom niemieckim wciąż sporo brakuje, aby dogonić ścisłą czołówkę. Z najlepszych lig europejskich, drużyny Ligue, czyli francuskiej Ekstraklasy, prezentują się w historycznej tabeli Ligi Europy zdecydowanie najgorzej.