Terminarz - Liga Europy - sezon 2020/2021

Faza grupowa
Grupa A
Grupa B
Grupa C
Grupa D
Grupa E
Grupa F
Grupa G
Grupa H
Grupa J
Grupa K
Grupa L
Grupa I

Liga Europy - Wiadomości

1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

2961 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

550 PLN

Tydzień bez ryzyka dla nowych graczy w Superbet. Cashback 500 PLN + 50 PLN na start

Liga Europy terminarz - Europa League. Poznaj aktualnego króla strzelców Ligi Europy

Liga Europy terminarz

Liga Europy, wcześniej znana jako Puchar UEFA, to międzynarodowe rozgrywki klubowe niższe rangą od Ligi Mistrzów. W tym miejscu można zapoznać się ze szczegółowym i zawsze aktualnym terminarzem tego turnieju oraz wieloma innymi szczegółami, które go dotyczą. 

Terminarz Ligi Europy to pełna lista meczów tych rozgrywek z ich konkretnej edycji. Na górze znajdują się spotkania, które nie zostały jeszcze rozegrane. Pod nimi natomiast można znaleźć mecze już zakończone. Oferujemy tu również dostęp do kalendarzy Europa League z poprzednich sezonów. 

Po kliknięciu w wybrany mecz, można zapoznać się z jego statystykami, składami drużyn, przebiegiem spotkania, wynikiem, a nawet nazwiskiem sędziego głównego. Dostępna jest również informacja na temat frekwencji na trybunach. 

Tuż obok terminarza Ligi Europy na stronie znajdują się najświeższe informacje dotyczące tych rozgrywek oraz różne klasyfikację: kanadyjską, najlepszych strzelców, asystentów i piłkarzy, którzy obejrzeli największą liczbę kartek. Poniżej można znaleźć podstrony innych rozgrywek z analogicznymi danymi. 

Terminarz Europa League

Mecze Ligi Europy rozgrywane są na terenie całego Starego Kontynentu. Udział w niej biorą zespoły, które nie dostały się do Ligi Mistrzów, zajęły 3. miejsce w jej grupie, wygrały swój krajowy puchar lub zajęły odpowiednio wysokie miejsce w swojej lidze w poprzednim sezonie. 

Najwięcej sukcesów w historii tych rozgrywek osiągnęła Sevilla FC. Zespół ze stolicy Andaluzji wygrał trzy tytułu z rzędu w sezonach: 2013/14, 2014/15 i 2015/16. W czołówce, tuż pod Sevillą plasują się: Juventus Turyn, Liverpool FC, Inter Mediolan i Atletico Madryt. 

Krajem, którego drużyny najczęściej sięgały po puchar za wygranie Ligi Europy lub Pucharu UEFA (pod tą nazwą rozgrywki funkcjonowały do sezonu 2008/09 włącznie) jest Hiszpania. Niżej w tabeli krajowej plasują się Włochy i Anglia. Drużynom niemieckim wciąż sporo brakuje, aby dogonić ścisłą czołówkę. Z najlepszych lig europejskich, drużyny Ligue, czyli francuskiej Ekstraklasy, prezentują się w historycznej tabeli Ligi Europy zdecydowanie najgorzej.