1:5! Piłkarze Hoffenheim rozbici na własnym boisku

Vlad1988 / shutterstock.com
Piłkarze TSG 1899 Hoffenheim ulegli u siebie FSV Mainz 05 aż 1:5 (0:1) w drugim niedzielnym spotkaniu 12. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na PreZero Arena w Sinsheim prowadzenie przyjezdnym do przerwy zapewnił mocnym uderzeniem w długi róg Levin Mete Oeztunali. Siedem minut po zmianie stron podwyższył Pavel Kaderabek, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki.
Po kolejnych dziesięciu minutach na listę strzelców wpisał się Kameruńczyk Pierre Kunde Malong, wykorzystując sytuację sam na sam. Nadzieje miejscowych podtrzymał siedem minut przed końcem Chorwat Andrej Kramarić.
Okazały sukces gości, grających całą drugą połowę w osłabieniu, przypieczętowali jeszcze w samej końcówce Holender Jean-Paul Boetius i Pierre Kunde Malong, który po raz drugi zaskoczył golkipera gospodarzy.
Zespół z Moguncji po czwartym zwycięstwie w sezonie awansował na trzynaste miejsce w tabeli. Podopieczni Alfreda Schreudera doznali natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na ósmej lokacie w klasyfikacji.