Wiadomo, ile osób przybyło na prezentację Lewandowskiego. Polak drugi w historii Barcelony, przebije Neymara

Wiadomo, ile osób przybyło na prezentację Lewandowskiego. Polak drugi w historii Barcelony, przebije Neymara
YouTube Barcelona
Autor: Dominik Budziński 04 Sie 2022 | 11:41
Licznie zgromadzeni kibice Barcelony oglądają dziś na Spotify Camp Nou prezentację Roberta Lewandowskiego. Na trybunach według informacji "Blaugrany" pojawiło się ponad 57 tysięcy osób! Sprawdziliśmy przy tej okazji, jacy piłkarze w historii byli witani najliczniej podczas tego typu wydarzeń.
Bilety na prezentację Lewandowskiego, co warto podkreślić - darmowe, rozchodziły się jak świeże bułeczki. Klub nie zdecydował się jednak na otworzenie wszystkich sektorów, dlatego Polak nie pobije największych rekordów, jakie miały miejsce przy tego typu powitaniach. "Lewy" i tak wskoczy jednak do czołówki. Barcelona potwierdziła bowiem, że kibice nabyli 57 300 wejściówek.
Dalsza część tekstu pod wideo

5. Neymar (FC Barcelona) - 57 tysięcy osób

Od najmłodszych lat Neymar uchodził za wielki talent, który może na lata zawładnąć piłkarskim światem. Nic więc dziwnego, że gdy w 2013 roku wyścig o Brazylijczyka wygrała Barcelona, jej kibice oszaleli z radości. Na oficjalnej prezentacji piłkarza zjawili się w liczbie 57 tysięcy. Neymar po przywitaniu się z fanami zaprezentował próbkę swoich technicznych umiejętności. W pewnym momencie musiał też poradzić sobie z tłumem dzieci, które zostały wpuszczone na murawę i nie odstępowały go na krok.

3. Carlos Tevez (Boca Juniors) - 60 tysięcy osób*

Tevez w barwach Boca wypłynął w młodości na szerokie wody, a potem przez lata występował w Europie, reprezentując West Ham, Manchester United, Manchester CIty i Juventus. Stał się jednym z najlepszych i najbardziej popularnych piłkarzy z Argentyny. Gdy więc w 2015 roku postanowił wrócić do ojczyzny i ponownie zakładać koszulkę Boca Juniors, sympatycy klubu powitali go jak króla. La Bombonera pękała wtedy w szwach. Kibice przygotowali nawet specjalną oprawę, a Tevez przemawiał, przechadzał się po murawie i wykopywał w kierunku trybun futbolówki.
*Niektóre źródła informują, że na prezentacji Teveza było 45 tysięcy kibiców. Jeśli przyjmiemy taką wersję, wówczas na 5. miejsce wskoczy Kaka witany przez Real Madryt. Na prezentacji Brazylijczyka było 55 tysięcy osób.

3. Zlatan Ibrahimović (FC Barcelona) - 60 tysięcy osób

To dość ciekawe. Najwięcej kibiców Barcelony pojawiło się na prezentacji tego, który w klubie nie zrobił wielkiej kariery. Nadzieje związane z przyjściem Szweda, jak widać, były jednak ogromne. W 2009 przeniósł się do stolicy Katalonii z Interu Mediolan, a na jego prezentacji pojawiło się 60 tysięcy osób. Wyjście Zlatana na murawę spotkało się z euforią osób zgromadzonych na Camp Nou. Ibrahimović klasycznie pożonglował trochę piłką, zrobił sobie przebieżkę wokół trybun, sam zabrał też głos.

2. Diego Maradona (Napoli) - 65 tysięcy osób

Neapol oszalał, gdy w 1984 roku Diego Armando Maradona zdecydował się opuścić Barcelonę i dołączyć właśnie do klubu spod Wezuwiusza. Kibice już wtedy wiedzieli, że przychodzi do nich piłkarz wybitny. A on przez kolejne lata zapracował sobie na miano największej legendy w historii Napoli. Wtedy na Stadion San Paolo witało go 65 tysięcy osób. Dziś obiekt ten nosi już jego imię.

1. Cristiano Ronaldo (Real Madryt) - 75 000 osób

Latem 2009 roku Cristiano Ronaldo zamienił Manchester United na Real Madryt. Kibice “Królewskich”, co oczywiste, byli wówczas w siódmym niebie. Nie wiedzieli jeszcze co prawda, że przez kolejne lata Portugalczyk poprowadzi zespół do tak licznych sukcesów, ale zdawali sobie sprawę z jednego - do klubu przychodzi jeden z najlepszych piłkarzy świata. Powitali więc go iście po królewsku. Na Santiago Bernabeu zjawili się w liczbie 75 tysięcy. Do dziś na prezentacji jakiegokolwiek innego piłkarza nie było większej liczby osób.

***

Prezentacja Roberta Lewandowskiego rozpocznie się w piątek o godzinie 12.30. Godzinę później ma odbyć się konferencja prasowa z udziałem Polaka. Zaglądajcie na kanał YouTube Meczyki, gdzie na bieżąco relacjonujemy Wam wydarzenia z Katalonii.
author picture

Dominik Budziński

Spodobał Ci się tekst tego autora?

Czytaj kolejne
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: własne

Dyskusja 26