Absolutna dominacja polskich siatkarzy! Pewna wygrana na mistrzostwach Europy, niesamowita seria 21:4!

YT
Reprezentacja Polski siatkarzy rozbiła Czechów 3:0 w kolejnym spotkaniu na mistrzostwach Europy.
Pierwszy set padł łupem Polaków, którzy pewnie wygrali 25:18. Leon posyłał w stronę rywali trudne w odbiorze serwisy, Muzaj kończył kolejne ataki, Bieniek popisowo mylił blok Czechów. Biało-czerwoni kontrolowali wydarzenia na boisku, choć nie ustrzegli się paru błędów.
Początek drugiej partii przyniósł niespodziewane prowadzenie naszych sąsiadów 4:8. Wówczas podopieczni Heynena weszli na kosmiczny poziom. Gdy w polu zagrywki pojawił się Nowakowski, wygraliśmy sześć kolejnych akcji. Na boisku istniała tylko jedna drużyna. Polacy dosłownie zmiażdżyli przeciwników, notując serię 21:4! Na słowa pochwały zasłużył Kubiak, który swoimi genialnymi zagraniami siał popłoch wśród Czechów.

W trzecim secie nasi siatkarze dopełnili formalności. Biało-czerwoni szybko odskoczyli na cztery punkty i systematyczne powiększali przewagę. W bloku pokazał się Nowakowski, zaś Leon popisywał się kapitalnymi atakami, by po chwili posłać asa serwisowego. W końcówce Heynen na boisku wpuścił rezerwowych, ale bezradni Czesi nie byli w stanie podjąć walki.
Zwycięstwo zapewniło polskim siatkarzom awans do 1/8 finału. Biało-czerwoni w grupie "G" rozegrają jeszcze dwa spotkania - z Czarnogórą i Ukrainą.
Polska - Czechy 3:0 (25:18, 25:12, 25:15)
Polska: Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Wilfredo Leon, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (libero).
Daniel Makarewicz16 Sep 2019 · 21:19