AC Milan bezradny w starciu z Lazio. Kryzys trwa, mediolańczycy sprani na kwaśne jabłko [WIDEO]

Screen Twitter
AC Milan został rozbity przez Lazio 0:4 (0:2). Ekipa z Mediolanu oddała zaledwie dwa celne strzały na bramkę rywali.
Lazio szybko pokazało, że nie będzie znało litości dla AC Milanu. Podopieczni Sarriego wyszli na prowadzenie już w 4. minucie, gdy do siatki, po koronkowej akcji, trafił Milinković-Savić.
Niedługo później mediolańczycy znaleźli się już pod ścianą. Rzymianie cały czas naciskali, co, po kilku niecelnych próbach Andersona, zaowocowało golem strzelonym przez Zaccagniego, który dopadł do odbitej piłki.
Po zmianie stron sytuacja przyjezdnych nie uległa poprawie. Wręcz przeciwnie - sami rzucali sobie kłody pod nogi. W 65. minucie Kalulu sprokurował rzut karny, a "jedenastkę" wykorzystał Luis Alberto.
Hiszpan miał jeszcze wpływ na wyprowadzenie ostatniego ciosu, bowiem w 75. minucie pięknie dograł do Andersona. Brazylijczyk tym razem się nie pomylił i posłał AC Milan na deski.
Ostatecznie mediolańczycy przegrali aż 0:4 (0:2) i ich strata do Napoli wynosi aż 12 punktów. Stefano Pioli i spółka w ostatnich pięciu meczach uciułali tylko pięć punktów. Lazio tymczasem wspięło się na 3. lokatę.
Hubert Kowalczyk24 Jan 2023 · 22:39