AC Milan i Tottenham grają dalej w Lidze Europy. Gol 18-letniego zastępcy Zlatana Ibrahimovicia [WIDEO]

cristiano barni / shutterstock.com
AC Milan nie bez problemów pokonał u siebie FK Bodø/Glimt w meczu III rundy eliminacji Ligi Europy. Do fazy play-off rozgrywek awansował również Tottenham.
Mediolańczycy przez chwilę sensacyjnie przegrywali nawet na San Siro z wicemistrzami Norwegii. Potrafili szybko i z nawiązką odrobić jednak stratę, wygrywając ostatecznie 3:2. Na listę strzelców dla zespołu Stefano Piolego wpisali się Hakan Calhanoglu (dwukrotnie) oraz Lorenzo Colombo.
Ten ostatni zastępował na pozycji środkowego napastnika zarażonego koronawirusem Zlatana Ibrahimovicia. Dla 18-letniego wychowanka Milanu był to zarazem debiut w podstawowym składzie "Rossonerich".
Milan zagra w następnej rundzie rozgrywek na wyjeździe z portugalskim Rio Ave.
Gładkiego zwycięstwa nie odniósł również w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy Tottenham. Podopieczni Jose Mourinho pokonali ostatecznie na wyjeździe macedońską Shkendiję 3:1, choć na 20 minut przed końcem meczu jeszcze remisowali.
Decydujące gole dla Spurs zdobyli Heung-min Son oraz rezerwowy Harry Kane. W pierwszej połowie rezultat spotkania otworzył Erik Lamela.
Tottenham zagra w fazie play-off Ligi Europy u siebie z Maccabi Haifa.
Wojciech_Falenta 24 Sep 2020 · 22:27
Źródło: Wojciech Falenta