AC Milan niemiłosiernie się męczył, ale wywalczył awans w Lidze Europy. Włosi mogą mówić o szczęściu [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 25 lut 2021 | 22:51
AC Milan awansował do 1/8 finału Ligi Europy, choć niewiele brakowało, aby odpadł z Crveną Zvezdą Belgrad. Serbowie znów postawili się rywalom i mogli wywieźć wygraną z San Siro. Skończyło się remisem 1:1.
W pierwszym spotkaniu w Serbii padł remis 2:2, a Crvena Zvezda wyrównała w doliczonym czasie gry, choć musiała radzić sobie w osłabieniu. Milan w rewanżu pozostawał faworytem, ale było jasne, że rywale nie sprzedadzą tanio skóry.
Mecz rozpoczął się idealnie dla "Rossonerich". Po strzale Krunicia piłka trafiła w rękę Gobeljicia, a arbiter po analizie VAR zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. "Jedenastkę" na gola bez problemu zamienił Frank Kessie.
Szybko stracony gol nie podłamał jednak gości. Wręcz przeciwnie - Crvena natychmiast ruszyła na rywali. Do siatki trafił Pankov, lecz bramka nie została uznana ze względu na zagranie ręką. W poprzeczkę po strzale z dystansu trafił natomiast El Fardou Ben.
W 24. minucie pomocnik serbskiej drużyny był już skuteczniejszy. Po podaniu Ivanicia znalazł się z piłką w polu karnym i pewnym strzałem pokonał Gianluigiego Donnarummę.
Po przerwie Stefano Pioli zdecydował się na wpuszczenie na boisko Zlatana Ibrahimovicia oraz Ante Rebicia. To właśnie ta dwójka przeprowadziła świetną akcję w 53. minucie, lecz Chorwat fatalnie przestrzelił.
Antybohaterem spotkania został Marko Gobeljić. Obrońca gości sprokurował rzut karny, w 68. minucie nie trafił w bramkę z czterech metrów (wcześniej Donnarumma genialnie obronił strzał Sanogo), a tuż po tej sytuacji wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę, znacznie utrudniając zadanie swojemu zespołowi.
Mimo gry w dziesiątkę to Crvena atakowała do samego końca. W szeregach Milanu momentami panował wyraźny popłoch, lecz "Rossoneri" utrzymali remis do końca spotkania. A dzięki większej liczbie goli strzelonych na wyjeździe to oni wywalczyli awans.

1504 PLN

Oferta powitalna 1504 PLN złożona z aż trzech bonusów! 235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 9

25 lut 2021 22:57
0
Gra Milanu w tym dwumeczu to WSTYD..

Z taką grą i zaangażowaniem Milan w niedziele dostanie sromotne lanie od Romy..
26 lut 2021 07:47
0
Myślę, że Pioli specjalnie eksperymentuje ze składem i nie obchodzi go le, a chce zdobyć scudetto
25 lut 2021 22:53
0
Szkoda Serbów. Pokazali serce do walki grając w 10 przeciwko 11. Milan bardzo słaby mecz. Niech te polskie kluby uczą się jak się walczy do końca i zostawia serce na boisku.
25 lut 2021 22:52
0
Milan ostatnio strasznie, ale awans jest
0
Zaczynam się poważnie obawiać, czy wywalczymy top 4.
26 lut 2021 07:42
0
Jakiś czas temu pisałem, że nie mają nawet składu na top6, to same minusy dostałem. Większość wymieniała 1-2 lepsze drużyny ;) Dalej uważam, że mogą zakończyć sezon na 7 miejscu.
26 lut 2021 02:20
0
Inter ma powody do zadowolenia w walce o Scudetto, bo Milan będzie się musiał skupić na kolejnych meczach w Europie.
26 lut 2021 00:18