AC Milan o krok od mistrzostwa Włoch. Bezcenne zwycięstwo "Rossonerich" [WIDEO]

AC Milan postawił kolejny krok w drodze po mistrzostwo Włoch. Podopieczni Stefano Piolego wygrali 2:0 z Atalantą.
Na początku meczu obie drużyny nie forsowały tempa. W 21. minucie Rafael Leao oddał strzał, z którym poradził sobie Juan Musso. Po dwóch kwadransach Luis Muriel spróbował swoich sił z dystansu. Snajper Atalanty nie zdołał jednak zaskoczyć Mike'a Maignana.
Bardzo aktywni od pierwszego gwizdka byli Theo Hernandez i Davide Calabria. Większość wrzutek bocznych obrońców Milanu nie znajdowała jednak adresatów. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Milan dopiął swego po przerwie. Do siatki trafił niezawodny Rafael Leao.
Na 2:0 w pięknym stylu trafił Theo Hernandez. Francuski obrońca przeprowadził indywidualny rajd zakończony skutecznym trafieniem.
Milan wygrał i już dziś może zdobyć mistrzostwo Włoch. Stanie się tak, jeśli Inter nie zdoła pokonać Cagliari.
Adam Kłos15 May 2022 · 19:55