AC Milan odpowiedział na zwycięstwo Interu. Wygrana z Romą okupiona kontuzjami [WIDEO]

Predrag Milosavljevic / Press Focus
AC Milan nie traci dystansu do Interu Mediolan. Drużyna Stefano Pioliego wygrała na wyjeździe z Romą 2:1.
Mecz zaczął się od zdecydowanych ataków Milanu. Szybko w znakomitej sytuacji znalazł się Zlatan Ibrahimović, ale nie wykorzystał błędu Pau Lopeza. Piłka po jego strzale piętą potoczyła się obok bramki.
Chwilę później Szwed do niej trafił, ale ze spalonego. Wydaje się, że Ante Rebić popełnił błąd decydując się na podanie. Chorwat był w tak dobrej pozycji, że powinien strzelać.
Napór gości nie słabł. Najbliżej gola był Simon Kjaer, który po rzucie rożnym trafił piłką w poprzeczkę. Milan objął prowadzenie dopiero w końcówce pierwszej połowy, gdy rzut karny wykorzystał Franck Kessie.
Roma wyrównała już po przerwie. W 50. minucie świetnym uderzeniem Gianluigiego Donnarummę pokonał Jordan Veretout.
Sześć minut później boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Ibrahimović. Nie podłamało to jednak gości, którzy wkrótce strzelili drugiego gola. Szybką akcję płaskim, precyzyjnym strzałem zakończył Rebić.
Roma do końca meczu bezskutecznie usiłowała doprowadzić do wyrównania. Milan odgryzał się w niestandardowy sposób. Niemal z połowy boiska Lopeza próbował lobować Rade Krunić, ale hiszpański bramkarz zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką.
Milan zwycięstwo okupił kontuzjami, bo poza Ibrahimoviciem przedwcześnie boisko musieli opuścić Rebić i Hakan Calhanoglu. Najważniejsze jednak, że odpowiedział na wcześniejsze zwycięstwo Interu. Wciąż traci do lokalnego rywala cztery punkty.
Marcin Karbowski28 Feb 2021 · 22:39