AC Milan odpowiedział na zwycięstwo Interu. Wygrana z Romą okupiona kontuzjami [WIDEO]

Predrag Milosavljevic / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 28 lut 2021 | 22:39
AC Milan nie traci dystansu do Interu Mediolan. Drużyna Stefano Pioliego wygrała na wyjeździe z Romą 2:1.
Mecz zaczął się od zdecydowanych ataków Milanu. Szybko w znakomitej sytuacji znalazł się Zlatan Ibrahimović, ale nie wykorzystał błędu Pau Lopeza. Piłka po jego strzale piętą potoczyła się obok bramki.
Chwilę później Szwed do niej trafił, ale ze spalonego. Wydaje się, że Ante Rebić popełnił błąd decydując się na podanie. Chorwat był w tak dobrej pozycji, że powinien strzelać.
Napór gości nie słabł. Najbliżej gola był Simon Kjaer, który po rzucie rożnym trafił piłką w poprzeczkę. Milan objął prowadzenie dopiero w końcówce pierwszej połowy, gdy rzut karny wykorzystał Franck Kessie.
Roma wyrównała już po przerwie. W 50. minucie świetnym uderzeniem Gianluigiego Donnarummę pokonał Jordan Veretout.
Sześć minut później boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Ibrahimović. Nie podłamało to jednak gości, którzy wkrótce strzelili drugiego gola. Szybką akcję płaskim, precyzyjnym strzałem zakończył Rebić.
Roma do końca meczu bezskutecznie usiłowała doprowadzić do wyrównania. Milan odgryzał się w niestandardowy sposób. Niemal z połowy boiska Lopeza próbował lobować Rade Krunić, ale hiszpański bramkarz zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką.
Milan zwycięstwo okupił kontuzjami, bo poza Ibrahimoviciem przedwcześnie boisko musieli opuścić Rebić i Hakan Calhanoglu. Najważniejsze jednak, że odpowiedział na wcześniejsze zwycięstwo Interu. Wciąż traci do lokalnego rywala cztery punkty.

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 21

28 lut 2021 | 23:06
0
Jeśli ktoś po tym meczu nadal twierdzi, że United lekko przejdzie Milan to pozdrawiam, bo ostatnio było tutaj 80% takich głosów. Może i są w dołku, Ale to nie są chłopaki do bicia. Wychodzą agresywnie, jeśli tylko siły pozwalają i są w stanie pokonać każdego.
28 lut 2021 | 23:34
0
Pewny awans MU, zapraszam tu po rew.
28 lut 2021 | 22:41
0
sędzia znów dziś odpierdzielał jak i na jesieni. przynajmniej tym razem nie zajebał Milanowi 2 punktów :)
0
Chyba że sędzia gwizdnie z 30 karnych Milanowi w Serie A w tym z 20 za byle jaki kontakt.Bo teraz 24 kolejka a ci już dostali z 17 albo 18 karnych.
0
Niech ci sędziowie gwizdną Milanowi jeszcze z 30 karnych w sezonie bo to zaczyna się już śmieszne robić 24 kolejka a ci już w tym czasie już chyba dostali z 17,18 karnych kolejny karny za byle pierdołe.Dlaczego nie gwizdneli karnego dla Romy przy stanie 2:1 dla Milanu po tym jak Theo Hernandez blokował dojście do piłki Mkhitarianowi? Ktoś tam kto rządzi tymi rozgrywkami to chyba żal tego Milanu.Przez tyle lat kaleczyli w Lidze to na siłę ich wyciągają za uszy żeby w końcu coś ugrali we Włoszech.Chyba tęsknią za czasami gdzie Milan straszył Europę.Gdy odjąć przynajmniej połowę tych karnych to ten klub byłby tam gdzie obecna Roma i Lazio.I tak chuja ugrają we Włoszech i w Europie.Mam nadzieję że Inter i Juve im się nie da.
28 lut 2021 | 23:04
0
Chłopie o co Ci chodzi? Milan w tym sezonie nie dostał żadnego lewego karnego poza tym na Calhanoglou w meczu z Roma, gdzie wcześniej Pedro całował Bennacera i za to dostali karnego xd. Przecież to nie ich wina że stwarzają sobie wiele sytuacji i przeciwnicy ich fauluja. P.S na Leao też dzisiaj było karny w koncowce nieodgwizdany.
28 lut 2021 | 23:10
0
Ale wcześniej powinien być karny dla Romy przy stanie 2:1 dla Milanu a to że później powinien być karny dla Milanu to już się nie liczy a Milan dostaje prawie co każdy mecz z rzędu za byle jaki kontakt,za byle pierdołe dotknie w polu karnym typa gdzie nawet nie jest ani agresywny ani brutalny faul i od razu karny.To jest chore.
28 lut 2021 | 23:16
0
No nie zgodzę się z Tobą. Faul jest faulem i nieważne czy na 30 metrze czy w polu karnym. Od tego jest var żeby to sprawdzać.
28 lut 2021 | 23:19
0
hnatow ty debilu!!! tyle karnych - zgadza się, ale wyraźnie powiedzieli, że we WSZYSTKICH rozgrywkach (S.A + PW + LE). jeszcze się kurwa popłacz, że z Rio Ave strzelali łącznie tych karnych 13 hahahah!!
28 lut 2021 | 23:27
Chciałem powiedzieć, że przecież nie dostają tak dużo. Ale...

Milan faktycznie dostaje najwięcej. I to z gigantyczną przewagą. Za Transfermarktem:
1 miejsce- Milan- 15 karnych (11 wykorzystanych)
2 miejsce- właśnie Roma i Sassuolo (po SZEŚĆ (!), wszystkie wykorzystane)
Dalej po 5 dostały Juve, Lazio i Inter. Na 47 (ich bilans teraz to 47:29) strzelonych bramek Milan aż prawie 1/3 z karnych. Porażka.

Chciałem sprawdzić to samo w Lidze Europy, ale TM nie udostępnia takich danych (w historii za 2020/21 jest pusto).

0

Dalej po 5 dostały Juve, Lazio i Inter. Na 47 (ich bilans teraz to 47:29) goli Milan zasadził z karnych aż prawie 1/3. Porażka.

28 lut 2021 | 23:28
0
28 lut 2021 | 23:37
0
to teraz na tym samym TM wejdź w sezon 18-19 (ten, w którym Milanowi zabrakło 1 punktu do LM). 38 meczy - ledwie CZTERY rzuty karne! jak sobie przypomnimy, jak beznadziejnie wyglądała wtedy ofensywa, a jak ciśnie teraz... to nie dziwne, że dostają więcej karnych, bo stwarzają o wiele więcej sytuacji bramkowych!!