AC Milan wreszcie pokonał Inter w derbach Mediolanu! Dublet niezawodnego Zlatana Ibrahimovicia [WIDEO]

Xinhua / PressFocus
AC Milan zwyciężył w derbach Mediolanu z Interem 2:1. Jeszcze w pierwszej połowie dublet ustrzelił Zlatan Ibrahimović. Dzięki temu "Rossoneri" są liderami ligowej tabeli, mając na koncie komplet dwunastu punktów.
Lokalny rywal w minionych latach bardzo nie leżał piłkarzom Milanu. Poprzednia wygrana tej drużyny w derbach miała miejsce jeszcze w sezonie 2015/2016. Ostatnie cztery mecze padały natomiast łupem "Nerazzurrich".
Do tego spotkania wicemistrzowie kraju przystępowali znacząco osłabieni. Do zespołu "Rossonerich" wrócił natomiast Zlatan Ibrahimović, który wyleczył się z koronawirusa.
To właśnie Szwed w 11. minucie był faulowany w polu karnym przez Aleksandara Kolarova. Sam podszedł do "jedenastki" - jego strzał obronił co prawda Samir Handanović, lecz przy dobitce golkiper był już bezradny.
Chwilę później "Ibra" dołożył kolejnego gola. Tym razem wykorzystał dośrodkowanie Rafaela Leao, kompletując błyskawiczny dublet i znów wpisując się na listę strzelców przeciwko byłemu zespołowi.
W 29. minucie "Nerazzurri" zdołali odpowiedzieć. Ivan Perisić zagrał przed bramkę, gdzie zupełnie niepilnowany był Romelu Lukaku. Belg nie zwykł marnować takich okazji w Mediolanie - trafił także tym razem.
Druga połowa nie obfitowała już w tak wiele sytuacji podbramkowych, znacznie więcej było natomiast fauli oraz żółtych kartek. Gorąco zrobiło się w 71. minucie, gdy sędzia dopatrzył się faulu Donnarummy na Lukaku. Powtórki pokazały, że bramkarz cofał ręce, a na dodatek Belg znalazł się na spalonym. Decyzję o "jedenastce" anulowano.
Milanowi udało się utrzymać prowadzenie 2:1 do samego końca spotkania. "Rossoneri" nie tylko po raz pierwszy od kilku lat pokonali lokalnego rywala, ale też zapewnili sobie pozycję liderów Serie A. Mają na koncie komplet dwunastu punktów, "Nerazzurri" pozostali z siedmioma "oczkami".
Maciej Pietrasik17 Oct 2020 · 19:57