AC Milan wymęczył zwycięstwo w Pucharze Włoch! Nietypowy gol Rafaela Leao [WIDEO]

AC Milan awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Podopieczni Stefano Piolego po dogrywce wygrali 3:1 z Genoą.
Wynik spotkania nieoczekiwanie otworzyli goście z Genui. W 17. minucie Leo Ostigard wykorzystał centrę Manolo Portanovy z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do bramki.
W 24. minucie Stefano Pioli musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Kontuzjowanego Fikayo Tomoriego zastąpił Alessandro Florenzi.
Tuż przed końcem pierwszej połowy Genoa stanęła przed szansą na zdobycie kolejnej bramki. Znakomitej okazji nie wykorzystał Caleb Ekuban.
W końcu Milan ruszył do odrabiania strat. Na kwadrans przed końcem do remisu doprowadził Olivier Giroud.
Po 90 minutach był remis 1:1. Obie drużyny musiały przystąpić do dogrywki. W 93. minucie Rafael Leao był bliski trafienia do siatki. Bramkarz Genoi końcówkami palców zbił piłkę rzut rożny. Chwilę później Sandro Tonali minimalnie chybił, oddając strzał z dystansu.
W końcu w 103. minucie Mialn wyszedł na prowadzenie. Do siatki sprytnym, choć jednocześnie nieco przypadkowym lobem trafił Leao.
W drugiej połowie dogrywki na 3:1 trafił Alexis Saelemaekers. Belg wykorzystał podanie Theo Hernandeza. Więcej trafień już w tym spotkaniu nie oglądaliśmy.
Adam Kłos13 Jan 2022 · 23:35