Adam Buksa trafił w doliczonym czasie i został bohaterem. Polak z golem na wagę trzech punktów [WIDEO]

Screen z Twittera
Piłkarze New England Revolution pokonali 3:2 New York Red Bulls w meczu amerykańskiej Major League Soccer. Bohaterem został Adam Buksa. To właśnie Polak ustalił rezultat spotkania w 91. minucie.
Od pierwszej minuty na boisko w Nowym Jorku wyszło dwóch napastników z naszego kraju - w drużynie gospodarzy zagrał Patryk Klimala, u gości nie mogło zabraknąć Adama Buksy. To ten drugi zakończył mecz w zdecydowanie lepszym humorze.
Po pierwszej połowie to zawodnicy New York Red Bulls prowadzili jednak 1:0. Do siatki już w ósmej minucie trafił Wikelman Carmona. Niewiele brakowało, aby Buksa wyrównał wynik w 22. minucie. Wówczas trafił w słupek.
Zdecydowanie mniej widoczny był Klimala. Drugi z Polaków opuścił boisko w 58. minucie, gdy jego drużyna nadal prowadziła jedną bramką. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo.
Po chwili zrobiło się bowiem 1:1 po bramce Gustavo Bou. Gospodarze odpowiedzieli błyskawicznie. Już trzy minuty po tym golu do siatki trafił Fabio.
Końcówka należała do zawodników New England Revolution. W 84. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Brandon Bye. Już w doliczonym czasie gry bohaterem został Buksa.
Jeden z jego kolegów próbował strzelać z dystansu. Polak znakomicie przyjął sobie jednak lecącą mocno piłkę i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Było to jego ósme trafienie w całym sezonie.